Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 09, 2018 18:37 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

Ale kupa po mięsie to nie kupa po suchym...

obydwie są małe, ale jest zasadnicza różnica w resztkach, które nie zostały strawione
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 09, 2018 15:39 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

Jako, że założyłam ten wątek, to chcę powiedzieć, że miałyście rację na 100%. Mój Bilu serio wzywa mnie - służącą - do sprzątania kuwety. Ciągle ostentacyjnie drze pyszczka po zrobieniu kupki, jako że moje drugie imię panikara, to cały latałam sprawdzić, czy coś się nie stało. Ale jako, że spotykam go opuszczającego łazienkę (tam jest kuweta) z wysoko podniesionym ogonem, to już wbiłam sobie do głowy, żeby przestać panikować i że miałyście rację, bo nic złego mu się nie dzieje. Niemniej jednak, gdy słyszę rozsypywanie żwirku i głośne miaukanie, od razu grzecznie lecę posprzątać jego szanowną kupkę. Co dziwne, chyba nigdy mnie nie wołał po zrobieniu siusiu, dlatego się wcześniej przestraszyłam, że pewnie problemy z robieniem kupki ma.
Mój kot w ogóle mało miauka - dlatego się tak wystraszyłam. Miauka po zrobieniu kupki i rozpaczliwe miauka, jak mu zabawka wpadnie pod szafę, albo pod kanapę. Wtedy lecę i wyciągam mu tą zabawkę spod mebli wędką. Nie macie pojęcia, jak wystrachałam się, gdy po raz pierwszy zaczął drzeć ryjka pod szafą. Nie wiedziałam, co się dzieje. Ale tu wpadłam sama, że chodzi mu o zabawkę. Skubaniec wiedział, że gdy bawił się wcześniej, a ja go obserwowałam, to jak mu zabawka znikała pod meblem to ja byłam zwarta i gotowa ją wyciągać.

BTW, czy mój kot mnie wykorzystuje? :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 09, 2018 15:42 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

No widzisz, nie możesz na każdym kroku dopatrywać się problemu i panikować :) Obserwacja jest dobra, ale wszystko w granicach zdrowego rozsądku. ;)
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 09, 2018 15:49 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

Wiem ser_Kociątko i czasami to aż mi wstyd, ze tak panikuję, ale wolę Was zapytać, niż nie zareagować na czas i przegapić poważny problem, gdyby jednak taki się pojawił.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 09, 2018 16:52 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

popłakałam się czytając ten wątek :D
Bestol pisze:
BTW, czy mój kot mnie wykorzystuje? :)


oczywiście, że tak :D częśc z moich takich oswojonych najbardziej, takich, które były ze mną od maluszka kieruje się do mnie po interwencje ZAWSZE, gdy z czyms sobie nie dają rady- zabawka wpadnie za głęboko, najpierw próby samodzielne, a po chwili zaczynają się rozglądać za mną. I wrecz przeciwnie- chcą coś wykombinować- rozgladają się, czy nie ma mnie w pobliżu i fiuuuuu ;) I mam wrażenie, że sam ten proces robienia mnie w konia je bawi :D mnie czasem też. Czasem.! .. ;)
Poza tym z pewnych sygnałów trzeba się cieszyć. Mój pierworodny, gdy był sam, mimo, że miał 3 kuwety rozstawione po różnych pomieszczeniach i poziomach mieszkania, upodobał sobie jedną w najdalszym kącie, gdzie nie zawsze docierałam kilka razy dziennie. A kuweta czysta musi być. Więc Filek przyłaził do mnie, miauczał i ewidentnie ciągnał do kuwety ( tak mnie przywoływał też w innych kwestiach, więc na pytanie co chcesz po prostu szedł do odpowiedniego miejsca obserwując, czy za nim podążam ) . Z kuwetą w zasadzie niemal zawsze szłam, bo jak mnie wołal, znacz była przepełniona. Ale zdarzyło mi się, że odgoniłam i kazałam iśc do innej. 2 razy. Więcej nie próbowałam, bo za każdym razem kupa obok kuwety, wysypany żwirek i nasikane na zwirek obok kuwety ;) Ale jak mnie nie było- szedł do kuwet zastępczych :D
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7073
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Nie gru 09, 2018 17:03 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

Bestol pisze: Miauka po zrobieniu kupki i rozpaczliwe miauka, jak mu zabawka wpadnie pod szafę, albo pod kanapę. Wtedy lecę i wyciągam mu tą zabawkę spod mebli wędką. Nie macie pojęcia, jak wystrachałam się, gdy po raz pierwszy zaczął drzeć ryjka pod szafą. Nie wiedziałam, co się dzieje. Ale tu wpadłam sama, że chodzi mu o zabawkę. Skubaniec wiedział, że gdy bawił się wcześniej, a ja go obserwowałam, to jak mu zabawka znikała pod meblem to ja byłam zwarta i gotowa ją wyciągać.


Dlatego ja umeblowałam mieszkanie pod kota i kupilam mele w stylu skandynawskim na nóżkach :mrgreen:
Problem wyciągania i odsuwania mebli, bo coś wpadło mam z głowy :mrgreen:

Chikita

 
Posty: 6312
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie gru 09, 2018 17:05 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki - kupki c.d.

Ja już mebli nie zmienię :(

Pozostanę zatem służącą mego własnego kota, taką co kupę wysprząta i zabawkę z czeluści niedostępnych wydobędzie :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 18:53 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Właśnie teraz, po powrocie do domu, zauważyłam na kafelku w korytarzu przy łazience ślad rozmazanej, suchej już kupki. Taki jakby zrobiony łapką, albo jakby kot przejechał po kafelku pupą.
W łazience przy kuwecie leżała obok jakby rozdeptana kupka. W kuwecie kupka też była - całkiem spora i w miarę zwarta.
Oczywiście jestem w stanie przedzawałowym.
Bil chyba czuje się dobrze, na jedzonko jakie mu właśnie dałam niemal rzucił się, teraz lata za mną i jak zawsze mnie zaczepia. Ja jednak jestem przerażona, co mogło się stać. Już mam wizję, że Bilu może dostał jakiś robali po surowym skrzydełku, jakie podałam mu jakieś 3 tygodnie temu. Nie wiem co robić, czy przypadkiem nie wpakować go do transportera i nie gnać jeszcze dziś do całodobowej Kliniki na Bełzy. Doradźcie proszę.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:05 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Jakich robali... bez paniki...
Nic się nie stało.

Najzwyczajniej w świecie pewnie kupa przyczepiła się do futra, kot chcąc się jej pozbyć, przejechał tyłkiem ot i tyle.

Nie pędź do weta, bo to bezsens.
ser_Kociątko
 

Post » Nie gru 30, 2018 19:07 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Poczekam w takim razie i będę obserwować. Nigdy wcześniej nie zdarzyło się nic takiego i bardzo się wystraszyłam :oops:
A może, żeby Bila nie stresować, powinnam sama do weta podjechać i jakąś tabletkę na odrobaczanie, albo jakąś inna kupić? Ostatni raz odrobaczany był 18.06.2018 r.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:31 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Spokojnie Bestol. Nic się nie dzieje.Koty czasem tak mają, że nie trafiają, albo się brudzą niechcący. Nie ciągaj Bila do weta niepotrzebnie. Jeszcze co innego złapie. W lecznicy to niestety różne zarazy bywają. Pięć głębokich wdechów - no. Rrraz.. dwa.. trzy.. cztery.. pięć.. I wyyyyydech. Wszystko jest ok.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:37 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Nie będę Bila do weta ciągnąć dziś na bank, przekonałyście mnie. Panikara ze mnie, no :( :oops:
Sama też nie pojadę dziś po żadne pyle na robale. Spokojnie poczekam do jutra. Bilu hasa jak zawsze, nie widać po nim, aby coś mu dolegało. Wystraszyłam się, że robali po surowiźnie mógł dostać. Odrobaczany był ponad pół roku temu (jak pisałam - 18.06.2018 r.) - to chyba czas na kolejne odrobaczenie. Ale to sama podjadę po tabletkę jutro i podam mu też sama.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 19:41 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Kocia wpadka- qpa się przykleiła i kot saneczkował chcąc odkleić wiec rozpaćkał. Możesz co najwyżej sprawdzić czy w sierści żadnej qpy nie ma i zdjąć chusteczką lub wyczesać resztki żeby nie latał z nią po mieszkaniu.

Chikita

 
Posty: 6312
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie gru 30, 2018 19:46 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

Już sprawdzałam. Nic na dupce nie ma.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Nie gru 30, 2018 20:10 Re: Kot głośno miauczy po zrobieniu kupki -PROBLEM Z KUPKĄ!

[Uwaga! Wypowiedź nie dla słabych żołądków!]

Zapewne zadziała się jedna z trzech rzeczy:
1. Się toto do futra przykleiło i trzeba się było pozbyć i tyłkiem poobcierać gdzie się dało.
2. Wyszło toto razem z połkniętym włosiem, pewnie ludzkim i... no wiecie, włosy czasem są długie...
3. Pasja zakopywania zaprowadziła łapę z rozmachem w urobek i wyniósł na łapie. A potem już trzeba było się pozbyć na kafelkach tego, co przywarło.
Mojej kotce nie zdarzyło się nigdy, za to kocur takich wpadek miał od groma. No czasem się kotu coś omsknie czy przyczepi.

A skoro czas na odrobaczanie to już na spokojnie po nowym roku możesz przyskoczyć do weta i tabletkę kupić.
P.S. A kot jak widział panikę to chichotał w duszy z Kociej Matki ;)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 206 gości