PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 30, 2018 1:33 PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

Znajomy mojej siostry od wielu lat pomaga kotom, ma w domu 7 własnych i dokarmia 7 bezdomnych. Niestety jego sąsiad doniósł do ich wersji ochrony środowiska, że znajomy ma w domu 25 kotów. Maksimum kotów które może mieć jedna osoba w Szwecji to 9, pozostałe mają być zlikwidowane. Jeszcze nie wiem ile czasu mają koty bo siostra dopiero teraz zobaczyła wiadomość a chłopaka nie ma już online. Jutro dowiem się więcej szczegółów takich jak miejscowość i ile jeszcze czasu zostało kotom. Na razie na pewno wiadomo, że bardzo pilnie potrzeba dla nich pomocy.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Nie wrz 30, 2018 8:00 Re: Szwecja. 5 kotów do zabicia, pilnie pomoc!

:!: :!: :!:
A w szerokim świecie , tak mówią, nie ma bezdomności :roll:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55353
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie wrz 30, 2018 8:44 Re: Szwecja. 5 kotów do zabicia, pilnie pomoc!

No nie ma, bo ekspresem pozbywają się "nad stanu"...
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie wrz 30, 2018 13:49 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

Zmieniłam odrobinę temat, aby bardziej rzucał się w oczy.
Obrazek

LimLim

 
Posty: 35110
Od: Sob lut 23, 2002 20:08
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Nie wrz 30, 2018 14:57 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

No ale przecież znajomy nie ma w domu 9 kotów. Ma ich 7.
To co...te bezdomne mu wyłapią?
Tam tak wyłapują wszystkie bezdomne koty?
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie wrz 30, 2018 16:03 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

Możliwe, że chodzi o posiadane, czyli te które dokarmia są uznane za jego koty, tak jest w Irlandii, dokarmiane koty automatycznie stają się własnością dokarmiającego i nie ma dyskusji, że tylko karmisz, jeśli ich liczba łącznie z twoimi kotami w domu to wiecej niż 8 np, 12- 4 wyłapujądo uśpienia, czasami łaskawcy pozwalają wybrać, które chcesz zostawić a które zamordować :strach: :placz:
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Nie wrz 30, 2018 16:31 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

eweli77 pisze:Możliwe, że chodzi o posiadane, czyli te które dokarmia są uznane za jego koty, tak jest w Irlandii, dokarmiane koty automatycznie stają się własnością dokarmiającego i nie ma dyskusji, że tylko karmisz, jeśli ich liczba łącznie z twoimi kotami w domu to wiecej niż 8 np, 12- 4 wyłapujądo uśpienia, czasami łaskawcy pozwalają wybrać, które chcesz zostawić a które zamordować :strach: :placz:

Idiotyczne prawo... :strach:
Bardzo współczuję Twojemu znajomemu.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie wrz 30, 2018 17:04 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

A nie ma opcji żeby ten Twój znajomy wziął kogoś "do spółki" w temacie tych kotów?
Jak rozumiem te 9 to na jedną osobę?
A jakby ktoś formalnie "przejął" pozostałe?

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie wrz 30, 2018 17:28 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

LimLim, dzięki za zmianę tematu, pisałam wczoraj tak na szybko.

Po dzisiejszej rozmowie wiem, że do piątku będzie wiedział, ile czasu mają koty. W międzyczasie będzie się starał rozmawiać z innymi sąsiadami żeby wzięli na siebie koty, on dalej by je dokarmiał ale w świetle prawa nie byłyby jego.

Sytuacja jest taka jak napisała eweli77, koty dokarmiane automatycznie należą do dokarmiającego, jest nadwyżka na jedną osobę więc nadmiar jest do zabicia.

Szczerze mówiąc już się zastanawiałam, czy nie spróbować w najgorszym wypadku jakoś przewieźć tych kotów do Polski, tylko jak? I co dalej? Tak naprawdę miałam (mam) cichą nadzieję, że może na Miau jest ktoś ze Szwecji (lub ktoś kto zna tam kogoś) kto mógłby przetrzymać te koty do czasu znalezienia im jakiegoś miejsca gdzie mogłyby żyć bezpiecznie.
Zbiórka na utrzymanie bezdomnych kotów z działek w Chylicach
https://pomagam.pl/kotychylice

rudalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 1135
Od: Nie maja 12, 2013 19:25

Post » Pon paź 01, 2018 13:32 Re: PILNE!!!Szwecja. 5 kotów do zabicia!

Po mojemu, jedyna opcja to żeby choć jeden sąsiad wziął "nadstan" na siebie, tak właśnie było u brata w Dublinie, jakaś pani z sąsiedztwa dokarmiała bezdomne z działek za osiedlem, ktoś ją zdał, bo przeszkadzało, że koty za bardzo zbliżyły się do osiedla ( :strach: ) było ich coś koło dwudziestu, kobita na wlasny koszt wycięła wszystkie, leczyła ale to w oczy kole :? Obeszła całe osiedle prosząc żeby ktoś wziął koty na siebie i tak "obdzieliła" sąsiadów, zgodzili się prawie wszyscy, więc zeznawali, że "dwa koty z tego stada to moje są" :mrgreen: przeszło i futra całe i zdrowe żyją nadal na działkach.
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 183 gości