Jak podać skutecznie metronidazol?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 24, 2018 21:16 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

czitka, nieodmiennie polecam Tubicat z zooplusa :!:
Wyciskasz pastę, zawijasz w nią tabletkę, robisz smaczną kuleczkę i kot sam prosi o jeszcze.
Obrazek

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 24, 2018 22:35 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

kiedyś, w celu pozyskania kapsułek, kupiłam najtańszy tran. Tran do wylania, tabs do środka. Ale u nas wtedy nie przeszło. Teraz to już nie mam żądnych oporow - kota (obojętnie którego) za kark, lekko unoszę lewą ręką, w prawej między kciukiem a wskazującym trzymam mocno tabsa. Tymi palcami rozdziawiam pysio i wpycham mocno do gardła.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 25, 2018 9:09 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

W kapsulce zelatynowej, metronidazol jest gorzki, kazdy by rzygal
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto wrz 25, 2018 9:11 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

czitka pisze:Sukces, udało się!!!!! :dance: :dance: :dance:
Kapsułka z probiotyku, poobcinałam prawie na kulkę, rozkruszona tableta do środka, kapsułka w masło i w pysio! Trzy razy wypluła, za czwartym poszło! :dance2:
Jutro pójdzie sprawniej, damy radę!!!!!!
Najgorszy pomysł to był ze strzykawki, nie róbcie tak z gorzkimi tabletami!!!!!
Dziękuję za wszystkie rady! :1luvu:
Jutro popytam w aptekach o puste kapsułki, obcinanie jest trudne, ale też się da!!!!!
Balbisiu zdrowiej! :201461

tu mozna kupic puste kapsulki roznych wielkosci
http://www.kapsulki.com.pl/
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto wrz 25, 2018 21:10 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

ana pisze:Czitko, w aptekach pustych kapsułek nie znajdziesz.
Tu masz producenta, z różnymi ich wymiarami:
http://www.kapsulki.com.pl/kapsulki-zelatynowe.php

Są tanie.
Kliknij w rozmiar, a wyświetli Ci się cennik.

Chociaż nie wiem, czy jest sens kupować na kilka podań...
W małych kapsułkach mogą być suplementy dla dzieci....
Na moim zadupiu , kupuję puste kapsułki w aptece, na sztuki.


Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3585
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro wrz 26, 2018 10:04 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

U nas nie spotkalam :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84841
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro wrz 26, 2018 10:12 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

Ais pisze::ok:
Jakby co, to te sosy chyba skutecznie zabijają wszelkie złe smaki bo koty moich rodziców w nich jedzą leki:
https://www.zooplus.pl/shop/koty/przysm ... bne/611899
https://www.zooplus.pl/shop/koty/przysm ... bne/291366


U mnie działa sosik z Vitakrafta - dostępny na zooplusie, ale na miejscu w zoologicznych też. Mój jak czuje zapach sosu to się aż trzęsie, kruszę tabletkę w moździerzu, polewam sosikiem (u mnie dużo nie trzeba) i wylizuje co do czystej miseczki.

Trzymam kciuki, bo u mnie wciskanie do gardła skończyło się pogryzionym opuszkami i wizytą u veta aby podała tabletkę za mnie :oops:

felin pisze:czitka, nieodmiennie polecam Tubicat z zooplusa :!:
Wyciskasz pastę, zawijasz w nią tabletkę, robisz smaczną kuleczkę i kot sam prosi o jeszcze.


Felin, pozwól, że podpytam. Spojrzałam sobie na Tubicat, ale w składzie ma wyłącznie wieprzowinę. Jak to jest? Wiem, że surowej kotom nie podajemy, a czy w przysmakach można?

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

Post » Sob wrz 29, 2018 10:28 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

W surowej wieprzowinie nie ma nic złego. Wiele osób tu na Miau podaje ją kotom. Ja też - od paru lat. Nic nigdy nie było.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob wrz 29, 2018 14:36 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

karol_yna pisze: Wiem, że surowej kotom nie podajemy, a czy w przysmakach można?


ależ podajemy - to bardzo cenne dla kotów mięso, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Kiedyś się nie podawało, ze wzgl na śmiertelną dla kotów, a obojętną dla ludzi chorobę Aujeszkiego czyli wściekliznę rzekomą. Obecnie wszystkie stada hodowlane są obowiązkowo badane pod kątem tego wirusa, a większość Polski jest od niego wolna. Do tego nauka też poszła naprzod - okazało się, że wirus nie występuje w świńskich mięśniach. Kumuluje się w przełyku, przeponie, krtani, mózgu - wszelkie lopatki, żeberka, karczki - są bezpieczne.
Zauważ, że wiele karm - także tych z najwyższej półki, zawiera wieprzowinę. A wirus jest tego typu, że nie ginie ani podczas obróbki cieplnej, ani podczas wymrażania ( znaleziony w wiecznej zmarzlinie na Syberii, rozmrożony - nadal posiadał zdolność replikacji).

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15059
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob wrz 29, 2018 15:34 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, tak, Metronidazol to wyjątkowe świństwo. Wydaje mi się, że żadne sosiki i inne paszteciki nie zabija tego smaku, ale co kot to inny gust :wink:
My skończyliśmy wczoraj 5-cio dniową kurację (w kapsułkach) i wszystko fajnie, ale efektu wyraźnego nie ma :( Clostridium miało paść trupem nawet po dwóch dniach, a po pięciu to już na amen. A tu kicha, Balbisia nadal ma paskudne kupy, aczkolwiek ich częstotliwość się zmniejszyła, a wcina jak zwykle dużo.
Czyli dwie kupy w dzień, i dwie w nocy.
Mamy zalecenie w tej sytuacji jeszcze dwa dni podawać i może w końcu zaskoczy.
Jeżeli nie, to rozważymy podawanie leku o nazwie Debridat. Ktoś może stosował?
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17870
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Pon paź 01, 2018 7:55 Re: Jak podać skutecznie metronidazol?

izka53 pisze:ależ podajemy - to bardzo cenne dla kotów mięso, ze względu na wysoką zawartość tłuszczu. Kiedyś się nie podawało, ze wzgl na śmiertelną dla kotów, a obojętną dla ludzi chorobę Aujeszkiego czyli wściekliznę rzekomą. Obecnie wszystkie stada hodowlane są obowiązkowo badane pod kątem tego wirusa, a większość Polski jest od niego wolna. Do tego nauka też poszła naprzod - okazało się, że wirus nie występuje w świńskich mięśniach. Kumuluje się w przełyku, przeponie, krtani, mózgu - wszelkie lopatki, żeberka, karczki - są bezpieczne.
Zauważ, że wiele karm - także tych z najwyższej półki, zawiera wieprzowinę. A wirus jest tego typu, że nie ginie ani podczas obróbki cieplnej, ani podczas wymrażania ( znaleziony w wiecznej zmarzlinie na Syberii, rozmrożony - nadal posiadał zdolność replikacji).


Dziękuję za informacje, widocznie czytałam jakieś stare wątki :)

karol_yna

Avatar użytkownika
 
Posty: 209
Od: Śro sie 29, 2018 10:43
Lokalizacja: Kołobrzeg

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości