Kotki do oddania smutne !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 25, 2018 10:58 Re: Kotki do oddania smutne !

zuza pisze:
Flowers77 pisze:nie oznaczają domu właśnie w przedpokoju będą tylko na noc spały na żwirek i karmę mam także spokojnie,jestem tu zameldowana jeśli coś to znaczy.

Nic to nie znaczy. Jest tylko administracyjnym poswiadczeniem, ze tam przebywasz. Praw zadnych do lokalu to nie daje.


a moim zdaniem jak jesteś zameldowana na stałe, to jednak coś znaczy, i dobrze że to masz załatwione

ja sie na miłości nie znam :oops: ale może jak się kochacie od tylu lat, to warto byłoby chociaz rozważyć ślub cywilny - jesli planujecie nadal razem mieszkać
nie, żebym jakoś szczególnie była za ślubami, ale jesli sie mieszka razem, w mieszkaniu faceta, i na koszt faceta - to można przecież cywilny wziąć -bo to ułatwia pewne formalności

chociaz cie nie zachęcam oczywiscie, bo ja bym nie chciała się wiązać z takim facetem, który w złości nie panuje nad tym co mówi
ale skoro piszesz, że i tak chcesz u niego mieszkać, to rozsądniej byłoby się zgodzić na cywilny
albo jeśli nie chcesz ślubu to warto jakąś umowę podpisać, żebyś miała prawo do lokalu, np nieodpłatnego użyczenia lokalu ( to znaczy, że facet nieodpłatnie użycza ci lokal lub np pół lokalu - na np 2 lata -wzory sa w necie)

bo nie dość że on jest chyba dość nerwowy, to jeszcze może np umrzeć znienacka, albo wylądować w szpitalu - i wtedy tez nie masz żadnych praw do lokalu, i

bo miłość jest fajna, ale dobrze jest sie jednak trochę zabezpieczyć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 25, 2018 11:16 Re: Kotki do oddania smutne !

W miarę możliwości, stopniowo, wykastrowałabym koty.
Nie przewidzisz przyszłości, ale w razie W łatwiej znaleźć dom dla kastrata

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Wto wrz 25, 2018 12:41 Re: Kotki do oddania smutne !

Nie chciałabym być z takim facetem.

MaryLux

 
Posty: 159648
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 25, 2018 13:50 Re: Kotki do oddania smutne !

Ani ja. Różne rzeczy mogą się wydarzyć
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto wrz 25, 2018 14:01 Re: Kotki do oddania smutne !

Teraz jest dobrze, ale to się kiedyś źle skończy. Jeśli masz jakieś pieniądze wykastruj koty i szukaj im domów. KONIECZNIE.
Bo następnym razem przy kłótni możesz kotów już nie zobaczyć. To, z kim mieszkasz, to twój wybór, ale kotom grozi niebezpieczeństwo. Nie usuwaj ogłoszeń, może sie ktoś znajdzie, kto da im dom.
A "choroby odzwierzęcej" nie można złapać od pchły.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto wrz 25, 2018 16:55 Re: Kotki do oddania smutne !

no ale od kota można
Mój koci aniołek Białasek 12.07.2019 [*] na zawsze w moim sercu Najdroższy Przyjacielu :(

Flowers77

Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Od: Pt sie 25, 2017 0:46
Lokalizacja: Szczytno

Post » Wto wrz 25, 2018 17:40 Re: Kotki do oddania smutne !

Flowers77 pisze:no ale od kota można


Od gołębiej kupy czy kupnego mięsa również :wink:

Chikita

 
Posty: 6402
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto wrz 25, 2018 19:58 Re: Kotki do oddania smutne !

Chikita pisze:
Flowers77 pisze:no ale od kota można


Od gołębiej kupy czy kupnego mięsa również :wink:



tak wiem i mu to tłumaczę
Mój koci aniołek Białasek 12.07.2019 [*] na zawsze w moim sercu Najdroższy Przyjacielu :(

Flowers77

Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Od: Pt sie 25, 2017 0:46
Lokalizacja: Szczytno

Post » Wto wrz 25, 2018 21:12 Re: Kotki do oddania smutne !

Szukaj im domu.
Koty nie są bezpieczne, bo ten człowiek po prostu ich nie lubi, są złem koniecznym. Szuka pretekstu. I kiedyś znajdzie.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto wrz 25, 2018 21:20 Re: Kotki do oddania smutne !

Twój facet jest totalnym złamasem. Odejdź od niego, póki nie macie dzieci. I zainwestuj w siebie - kurs, zaoczna szkoła/studia/łodewa, i poszukaj pracy, dzięki, której staniesz na nogi. Tu masz telefon zaufania, gdybyś potrzebowała wsparcia - https://www.womensaid.ie/pl/ogolnokrajo ... fania.html

A koty wykastruj i znajdź im sensowny dom. Najlepiej niewychodzący.
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek. Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi. Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.
Toroj

MM93

Avatar użytkownika
 
Posty: 512
Od: Czw sty 12, 2012 21:36

Post » Wto wrz 25, 2018 21:21 Re: Kotki do oddania smutne !

MM93 pisze:Twój facet jest totalnym złamasem. Odejdź od niego, póki nie macie dzieci. I zainwestuj w siebie - kurs, zaoczna szkoła/studia/łodewa, i poszukaj pracy, dzięki, której staniesz na nogi. Tu masz telefon zaufania, gdybyś potrzebowała wsparcia - https://www.womensaid.ie/pl/ogolnokrajo ... fania.html

A koty wykastruj i znajdź im sensowny dom. Najlepiej niewychodzący.

MM93 :ok:
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto wrz 25, 2018 21:40 Re: Kotki do oddania smutne !

A mnie nie obchodzi sytuacja całkiem dorosłych ludzi, nie wiemy co kto komu naprawdę powiedział, co się wydarzyło.
Mnie obchodzi tylko los kotów. Bardzo niepewny, skoro nawet we własnej rodzinie autorka nie może znaleźć pomocy.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2769
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto wrz 25, 2018 21:43 Re: Kotki do oddania smutne !

haaszek pisze:A mnie nie obchodzi sytuacja całkiem dorosłych ludzi, nie wiemy co kto komu naprawdę powiedział, co się wydarzyło.
Mnie obchodzi tylko los kotów. Bardzo niepewny, skoro nawet we własnej rodzinie autorka nie może znaleźć pomocy.

Nie wiemy, ale z wpisów wynika, że dziewczynie trzeba współczuć. A nawet pomóc, słusznie ktoś podał nr telefonu zaufania
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto wrz 25, 2018 21:47 Re: Kotki do oddania smutne !

Dorośli ludzie też czasem potrzebują pomocy, bądź pokierowania, kiedy nie widzą niebezpieczeństwa dla siebie czy dla tych, którzy są od nich zależni. Uważam, Flowers, że nie widzisz, w czym tkwisz, będąc w związku z tym facetem, i mam nadzieję, że to zobaczysz, nim będzie za późno - czyli nim stanie się jakaś tragedia.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Wto wrz 25, 2018 22:07 Re: Kotki do oddania smutne !

Koty są tu najbardziej pokrzywdzone. Zamiast drapaka, jaki by on nie był, czy nie miał być, koty trzeba wykastrować. I podjąć decyzję czy szukać kotom domu i mieszkać u niego, czy się usamodzielnić i mieszkać na swoim ze swoimi zwierzętami.

A cała reszta..tak naprawdę nikt nic nie wie, a facet już został zaszufladkowany jako przemocowiec który się znęca. Może w ogóle nie chciał zwierząt - wolno mu, może dał czas na znalezienie im domu, może dał inne ultimatum, czas na szukanie domu? Może to już był krzyk rozpaczy? Ja nie lubię dzieci np i jakby mój były, nie dość że był na moim utrzymaniu, to jeszcze by sprowadził bezdomne dzieci na moje utrzymanie, to z pewnością bym wrzeszczała że je wywiozę, wytruje itp itd. też bym tego nie zrobiła, tylko prawnie się ich pozbyła... każdy ma wybór, czy chce mieć dzieci, zwierzęta, czy pomagać staruszkom, kalekim, czy nie robi nic, każdemu wolno żyć po swojemu..
Mi w każdym razie szkoda kotów. Tylko kotów. Dorośli sobie urządzają życie sami tak jak chcą.

Aga.ta

Avatar użytkownika
 
Posty: 103
Od: Pt lip 20, 2018 23:39

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AhmedCoend, Goldberg, kasiek1510 i 409 gości