Pies + Kot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 22, 2018 19:10 Pies + Kot

Witam wszystkich :)

Od około 2 lat mieszkam sam z moim psem. Za miesiąc biorę ślub i po ustaleniu organizacyjnym z moją kobietą zadecydowaliśmy że zamieszkamy w moim mieszkaniu, które jest nieco większe od jej. Jednak sprawa nie jest aż, tak prosta ponieważ ona posiada kota. Jak sądzicie czy taki duet pies + kot będzie dobry? Czy ktoś z Was posiada w domu kotka + pieska i nie ma żadnych kłopotów z tym związanych?

MyMind

 
Posty: 1
Od: Sob wrz 22, 2018 19:04
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon wrz 24, 2018 9:07 Re: Pies + Kot

pewnie
ja mam dwa psy i kilka kotów, i kłopotów nie ma
chociaz oczywiscie warto przemyśleć rozsądne wprowadzenie kota do psa

jeśli masz psa zdyscyplinowanego, który odruchowo siada na polecenie, a twojej dziewczyny kot nie ma złych wspomnień z psami - powinno być łatwo
ale i tak warto przemyśleć jak takie wprowadzanie będzie wyglądać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon wrz 24, 2018 9:16 Re: Pies + Kot

należy stopniowo zapoznawać kota z psem u nas zadziałało

altis

 
Posty: 1
Od: Pon wrz 24, 2018 9:09
Lokalizacja: Kielce

Post » Pon wrz 24, 2018 16:30 Re: Pies + Kot

Ja miałam pakiet pies + kot, potem pies + dwa koty i jeszcze trzy psy + dwa koty (piękne czasy) :mrgreen:
Nigdy problemów nie miałam, ale tutaj oboje musicie zadbać aby wspólne pożycie dobrze się rozpoczęło.
Jeśli zwierzaki się nie znają pójdź do dziewczyny z psem żeby zwierzaki zobaczyły się naocznie.
Kiedy kot się do Ciebie wprowadzi najlepiej by było (ja taką praktykę stosowałam) nie zostawiać tej dwójki razem na dłuższy czas dopóki nie będziecie mieć pewności, że ich relacje są w porządku czyli pod Waszą nieobecność separacja.
Jeśli pies jest żywiołowy, a kot strachliwy najlepiej by było trzymać psa na smyczy przez pierwsze dni żeby kot mógł się na niego napatrzeć z bezpiecznej odległości. Sama przeprowadzka dla kota to będzie wielkie wydarzenie więc najlepiej aby to wszystko toczyło się powoli.

Chikita

 
Posty: 6400
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Pon wrz 24, 2018 19:00 Re: Pies + Kot

Trzeba poswiecic czas, zeby wprowadzic psa do kota. Kot zawsze musi miec gdzie przed psem uciec. Warto poczytac jak najwiecej o tym, jak kota wprowadzac, zeby miec scenariusze na rozne sytuacje. Jesli pies sie slucha, to bedzie na pewno łatwiej.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon wrz 24, 2018 20:32 Re: Pies + Kot

To wszystko zależy od charakteru psa. Ja mam psa który lubi koty i na ich widok np. gdy wracam z lecznicy, leci do nich się witać i naprawdę się cieszy i nawet je liże z radości a te uciekają. Były też maluszki z którym spała w posłanku bo przychodziły do niej choć jest bez sierści. :wink:
Kiedyś sąsiadka przyszła z małym pieskiem, a ten ścigał mi koty po podwórku i nijak nie można go było na powrót złapać.
Koty pouciekały na drzewa a psa złapano dopiero po nadepnięciu na smycz.

Ja bym stopniowo wprowadzała kota do nowego miejsca, czyli można już teraz zacząć przynosić kota w transporterku i stawiać tak aby się widzieli ale bez dostępu psa do kota na początek. Niech się obserwują z dala i zaznajamiają swoimi zapachami.
Jeśli puścicie kota na ''żywioł'' to ten może wystraszyć się psa i zacznie skakać po meblach i może narobić sporych szkód.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40245
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: AGdansk, kuba93l, Majestic-12 [Bot], qumka i 292 gości