Regulaminy i wykonanie programów sterylizacji kotów wolnożyj

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 20, 2018 19:09 Regulaminy i wykonanie programów sterylizacji kotów wolnożyj

Sterylizacje kotów wolnożyjących - kwestie umów/regulacji z urzędami miasta i ogólnie kwestie wyłapywania na zabiegi i wypuszczania.
Nie wiem jak sformułować pytanie.
Dzisiaj dzwoniła pani z lokalnego UM, że od przyszłego roku będą mieli fundusze na zabiegi i chcą teraz sobie zrobić/opisać projekt jak by to miało w ogóle wyglądać i chciała moich rad.
Wymyślili sobie min, żeby uchronić się przed tym, żeby ludzie nie dawali prywatnych kotów, to w regulaminie będą mieli, że koty będą wypuszczane przez straż miejską w miejscu innym niż złapanie. Wytłumaczyłam grzecznie, dlaczego to jest zły pomysł i dlaczego wypuszcza się w miejscu złapania.
Może macie jakieś doświadczenia, gdzie UM miało równie kretyńskie pomysły itp, żebym mogła podpowiedzieć, czego mają unikać.
Oczywiście będzie przetarg i niekoniecznie ja go wygram, ale wolę zrobić tak, żeby program miał ręce i nogi, dla dobra kotów.
WWW Wiejski Wątek Wycinankowy - zajrzyj koniecznie i pomóż! http://forum.miau.pl/viewtopic.php?uid=6671&f=1&t=168251&start=0
Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy http://www.ewawet.pl Klikając na stronę pomagasz mi pozycjonowaniu i promocji mojego gabinetu :) Pomożesz?
Obrazek

bluerat

Avatar użytkownika
 
Posty: 5797
Od: Sob lis 26, 2005 16:34
Lokalizacja: Rydułtowy

Post » Czw wrz 20, 2018 19:50 Re: Regulaminy i wykonanie programów sterylizacji kotów woln

W Warszawie talony na kastrację dostają zarejestrowani w biurach ochrony środowiska karmiciele.
Kotom się przycina wyraźnie ucho w czasie kastracji, co niektórych chętnych na pewno powstrzymuje.

Koteria z kolei broni się przed bezpłatnymi kastracjami kotów właścicielskich, biorąc od ludzi, którzy przywożą na kastrację oswojone koty, zgodę na adopcję, gdyby się znalazł dom.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw wrz 20, 2018 19:55 Re: Regulaminy i wykonanie programów sterylizacji kotów woln

Poczytaj obwieszczenia gmin, różne mają odmienne zapisy. Może coś cię natchnie. Wg mnie warto oprócz sterylizacji zapewnić też opiekę medyczną. U nast tak to działa - gmina Lesznowola, na pewno w necie znajdziesz odpowiedni akt prawny.

Jeżeli chodzi o praktyczne podejście, to jest tak, że rejestrowani są karmiciele, miejsca i dokarmiane stada. rocznie przypada określona liczba sterylek na dane stado. Zapotrzebowanie zgłaszane jest wcześniej. Możesz zadzwonić do naszej gminy i zapytać dokładnie jak to wygląda.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 215 gości