Założenie siatki - W-wa Centrum

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw wrz 20, 2018 17:46 Założenie siatki - W-wa Centrum

Bardzo Was proszę podajcie sprawdzoną osobę, która mi zabezpieczy 1 okno. Bardzo mi zależy na jakości i dobrych, solidnych materiałach. Nie mam czas czekać na siatki z zooplusa (tam takie z atestem są chwilowo niedostępne).
Chcę to zlecić fachowcowi, koszt jest drugorzędny. Zabezpieczenie dla kota, który mi kiedyś zwiał z transportera, przyjechał z ogrodu jako 4-latek, więc musi być na "200"%.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Czw wrz 20, 2018 17:50 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Skorzystałam z usług tej firmy: http://siatkadlakotawarszawa.pl/
Mogę polecić, solidnie i terminowo.
Tu są na fejsie: https://pl-pl.facebook.com/siatkadlakotow/
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw wrz 20, 2018 18:01 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Polecam stalowe moskitiery firmy Żalmal, można wybrać gęstość siatki. Mocne i estetyczne.
https://www.rolety.zalmal.com.pl/moskit ... ka-stalowa

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw wrz 20, 2018 18:02 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Arcana pisze:Polecam stalowe moskitiery firmy Żalmal, można wybrać gęstość siatki. Mocne i estetyczne.
https://www.rolety.zalmal.com.pl/moskit ... ka-stalowa


To prawda, też mogę polecić, bo znajoma ma takie już od kilku lat.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14195
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw wrz 20, 2018 18:08 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Ja mam z siatką o gęstości ok. 1x1 cm, a ostatnio u kogoś widziałam gęstą, to była prawie niewidoczna i służy też przeciw owadom.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw wrz 20, 2018 18:25 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Ja mam z kociasiatka.pl, jestem zadowolona :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Czw wrz 20, 2018 19:51 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

My zakładaliśmy ( jak moskitiery umarły) po kolei w oknach metalowe siatki w formie plastra miodu. Tak by koty miały wybieg na parapecie zewnętrznym. Nie mamy balkonu.
Robił to Bezpieczny DOMdlaKOTA
Są na fb i robią Warszawa i okolice.
Nie umiem z komórki wrzucić linka.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw wrz 20, 2018 20:42 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Ja mam już trzecie siatki (poprzednie w 2 poprzednich mieszkaniach) zakładane przez http://siatkadlakotawarszawa.pl/ (tak samo, jak Mimbla) i jestem bardzo zadowolona. Polecam :)

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Czw wrz 20, 2018 21:49 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

G0cha

 
Posty: 88
Od: Nie sie 05, 2018 12:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt wrz 21, 2018 5:50 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Bardzo Wam dziękuję. ASK - też nie mam balkonu i głęboki parapet - o tym myślałam, zeby kot mógł sobie tam bezpiecznie zalegiwać. Postawię mu mini-iglaka, albo dwa, prawie jak o ogrodzie ;).
Na razie jestem przerażona jego apetytem. Na wsi zjadał 300g (Mac, Feringa), dużo biegał. Tu wczoraj pożarł 200g +85g +40g i łyżkę stołową chrupków. Dziś o 5.20 trąca mnie łapą i pokazuje miejsce, gdzie nie ma miski, juz jest po ok. 70g.
Przeciez on mi sie tu spasie w mieszkaniu, gdzie to spali.. ? Czy drobny kot (4200) nie powinien w takich warunkach zjadać ok 200 g - 250g? Tym bardziej, że w mieszkaniu nie biega, najbardziej interesuje go kanapa, bawi się wędką, ale głownie lęząc brzuchem do góry.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Pt wrz 21, 2018 12:13 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Moje żrą ile chcą. Nie ograniczam chrupek. Stoją cały czas. Mokre idzie tonami. Do tego surowizna. Są chude ale ubite. 5-miesieczny Uzi waży 3,200kg i nie widać. Rodzeństwo też nie lepiej. A "nowe" mała Emirątko co urodziło się w lipcu waży ponad 2 kilo. Też nie widać.


Co do okien. Bardzo ale to bardzo jestem zadowolona z wybiegów na parapecie. To był doskonałyy pomysł i decyzja. Zrobiłam tylko 2 okna na początku. Mniejsze. Teraz to duże obdzieliłam. Widząc jakie są zadowolone. Trudno. Jakoś musi być. Wszystko bez ingerencji w elewację budynku się odbyło. Mam stadko spore a rama nawet się nie zachwieje jak na niej wiszą. W domu też spokojniej bo prawie wszystko wietrzy się. Parapety mam wąskie ale dają sobie radę. Na okna można założyć ogranicznik by był lekki uchył. Tylko taki by koty wlazły na parapet. Wszystko siedzi ,nawet w nocy, za oknem. Mamy konary drzew, pełno ptaków... mają zajęcie. Drzemią tam też często. Wracajac z pracy lubię iśc pod blok i zerkać jak koty siedzą i grzeją się.
Zajrzyj na strone Bezpiecznego to zobaczysz jak to wygląda.

Fajnie,że są czasy takie ,że nawet bez balkonu można kotom przyjemność zafundować. Choćby marną. Przy ,moskitierze siedziały tylko w domu zerkajac w dal. Teraz mogą sobie wylegiwać się i mieć namiastkę jakaś powietrza ;)
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Sob wrz 22, 2018 7:02 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Przejrzałam FB, o takich fachowców właśnie mi chodziło, niestety nie mam balkonu, bo zrobiłabym i drabinki i półeczki etc.
Ale jedno okno jest dokładnie jak u mnie i już wiem, jak to robią. Jedynie można sie zastanawiać, czy ta siatka jest mało widoczna, ale chyba nie ma tu kompromisu, musi być solidna, to kot ze wsi, umie chodzić po siatkach, nauczył mnie tez pokory, kiedy jako jedyny zwiał mi z transportera (na szczęście juz w pobliżu domu, gdzie znał teren), a w tym konkretnym woziłam kilka innych kotów. Pm tym wydarzeniu został mu zakupiony specjalny transporter osobisty z zamkiem. Jesli będę miała poczucie, że jest absolutnie bezpiecznie, to rzeczywiście duży komfort wyjść z domu i na jakiś czas zostawić otwarte okno.
Z kotem przyjechałam tu 11 września, z jednej strony chciałam mu dac chwilę, żeby się oswoił z miejscem (zakaz odkurzania, właczania pralki juz minął), myslę, ze powoli mogę umawiać panów z wiertarkami.
Bo z drugiej strony chyba w miarę wcześnie powinien się oswoić z parapetem.

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Pon wrz 24, 2018 14:24 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Klementy_na pisze:to rzeczywiście duży komfort wyjść z domu i na jakiś czas zostawić otwarte okno.

Tak kiedyś robiłam, teraz już nie. Wychodzę i zamykam okno ( z metalową moskitierą) i balkon ( osiatkowany). Chyba, że wychodzę na dół wyrzucić śmieci.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto wrz 25, 2018 6:05 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Bo uciekły, przeżarły? Czy po prostu ostrożność przychodząca z wiekiem?;)

Klementy_na

 
Posty: 205
Od: Czw maja 05, 2016 18:21

Post » Wto wrz 25, 2018 6:53 Re: Założenie siatki - W-wa Centrum

Nie uciekły, nie przeżarły, nie chodzi też o wiek, ale wyobraźnię.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Wasylisa i 241 gości