Uratowany kociak nie chce jeść - pomocy!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 16, 2018 20:21 Uratowany kociak nie chce jeść - pomocy!!!

Cześć,
wczoraj przywiozłam z działki 5 malutkich kociaków. Większość działkowiczów już wyjechała, nie ma kto dokarmiać maluchów, zimy raczej by nie przeżyły :( nie miałam serca ich zostawić, więc postanowiłam je zabrać do Warszawy, wyleczyć (mają świerzb, do tego całe są we wszołach) i wyadoptować.
4 maluchy są bardzo przyjacielskie, dają się brać na ręce, mruczą głaskane. Niestety jeden to straszny dzikus, boi się człowieka, jak mój partner go łapał to tak go podrapał, że obie ręce miał zlane we krwi. I właśnie z tym dzikuskiem mam problem. Maluch jest tak zestresowany zmianą miejsca i obecnością człowieka, że nie chce nic jeść. Staram się nie wchodzić za często do pokoju, w którym są kociaki, żeby go nie stresować i dać mu czas na aklimatyzację, ale martwię się coraz bardziej, bo od wczoraj nawet nie spojrzał na jedzenie. Boję się, że jutro będzie to samo, a przecież kot nie możne zbyt długo nie jeść.
Pomóżcie, co mam robić???? Myślałam o karmieniu przez strzykawkę specjalnym proszkiem, ale odpada, bo nie pozwala się do siebie nawet zbliżyć, a co dopiero dotknąć :( Jak go zachęcić do jedzenia????

Jolakociaciocia

 
Posty: 1
Od: Nie wrz 16, 2018 19:40

Post » Nie wrz 16, 2018 21:49 Re: Uratowany kociak nie chce jeść - pomocy!!!

A byłaś z nimi u weterynarza? Ile mogą mieć mniej więcej tygodni? Może ten jeden jest po prostu chory i dlatego nie chce jeść? Koci katar m.in. tak się może objawiać. Może wymagać kroplówki, być odwodniony... Weterynarz koniecznie, najlepiej jutro z samego rana, choć ja bym chyba pojechała do jakiegoś dyżurującego weta.
Partner mam nadzieję, że odkaził sobie te zadrapania, może mu się paskudne bakteryjne zakażenie wdać, jeśli tego ni zrobił.
A tak poza tym to wielki szacunek że nie byłaś obojętna i zatroszczyłaś się o kociątka :)

Nadis

Avatar użytkownika
 
Posty: 85
Od: Śro sie 15, 2018 12:12
Lokalizacja: Sosnowiec




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości