Problemy zdrowotne, prosimy o pomoc w diagnozie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 14, 2018 11:41 Problemy zdrowotne, prosimy o pomoc w diagnozie.

Dzień dobry. Mój kot ma pewien problem i jeżeli ktokolwiek zmagał się z czymś podobnym, bądź orientuje się lepiej prosiłabym o pomoc.
Kotka ma około siedem lat, jest dachowcem, oraz nie jest wysterylizowana.

Około dwa lata temu zdarzyła się pierwsza groźna sytuacja, kotka można powiedzieć, że zemdlała, upadła na podłogę, przez chwilę leżała ogłupiona, ale po chwili wstała i zachowywała się normalnie.
Byłam u weterynarza jednak wizyta była bezowocna, weterynarz przebadał kota, zrobił badanie krwi (wyniki były w normie) i w sumie tyle.
Teraz w ciągu miesiąca kotka miała dwa podobne przypadki.
Przebiegały one bardzo podobnie mianowicie tak, że kot zaczął miauczeć w dziwny sposób, chwile się męczyła i zwymiotowała, po czym przewróciła się na ziemie, wstała i kilka razy jeszcze się przewracała. Leżała na ziemi, ogólnie brak kontaktu z nią, nie reagowała na moje wołanie. Około godzinę zachowywała się dziwnie, była apatyczna, jednak po tym czasie wszystko wróciło do normy i wołała jeść. Było to dla mnie wręcz traumatyczne przeżycie i bardzo się boje, że coś takiego może się powtórzyć.

Kot dostaje karmę dobrej jakości, suchą oraz mokrą, ma specjalną trawę w doniczce.
Kotka niestety bardzo wygryza sobie sierść, więc myślę, że te problemy mogą być spowodowane na przykład włosami zalegającymi w żołądku czy jelitach, kot też wymiotuje od czasu do czasu.

Nie będę ukrywać, że niestety, ale większe zabiegi u kota to dla mnie ogromny wydatek na który mnie nie stać, dlatego prosiłabym o pomoc co mogę zrobić. Mam odłożoną pewną sumę, jednak nie mam pojęcia jakie dokładnie badania wykonać. Jakieś USG żołądka, RTG, endoskopię? Nie chciałabym żeby znowu była taka sytuacja w której idę do weterynarza i muszę płacić nie małe pieniądze za wizytę, a diagnoza w dalszym ciągu będzie nie postawiona. Jeśli jest tu osoba doświadczona w takich sprawach to również bardzo prosiłabym o podanie mniej więcej kosztów takich zabiegów. Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc i z góry przepraszam jeśli temat jest dodany w złym wątku.

Niarnia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pt wrz 14, 2018 11:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt wrz 14, 2018 18:38 Re: Problemy zdrowotne, prosimy o pomoc w diagnozie.

To są ataki padaczkopodobne. Tu masz rady, co przebadać

viewtopic.php?f=1&t=168157#p11036972

viewtopic.php?f=1&t=174847
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Sob wrz 15, 2018 7:36 Re: Problemy zdrowotne, prosimy o pomoc w diagnozie.

Wręcz książkowe ataki padaczkowe....jeszcze do tego kota nie kastrowana, czyli cały wachlarz możliwości-bo zakładam, że wychodzi.
Padaczka a właściwie ataki padaczkowe mogą się wyzwalać na różnym tle, niekoniecznie stricte padaczki jako takiej.
Diagnostyka musi być, bo będzie tylko gorzej :(
Na forum mamy dział 'weci polecani' przeszukaj pod kątem swojej okolicy i specjalizacji weta, może uda ci się znaleźć kogoś godnego polecenia. Diagnostyka nie jest tania ale kwota w jakiej się zamyka zależy w dużej mierze od umiejętności weta, dlatego zawsze lepiej na początek znaleźć takiego, który nam będzie najbardziej odpowiadał, wszechwiedzących nie ma ale warto dokładnie sprawdzić w czym konkretny się specjalizuje, bo np, specjalista od psów może nie specjalnie znać się na kotach mimo iż te także leczy....
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 162 gości