znaleziony mały kociak

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 07, 2018 20:42 znaleziony mały kociak

Mam prośbę o poradę. Dwa dni temu znalazłam małego kociaka. Weterynarz określił jego wiek na ok 4 miesiące. Kotek warzy kilo dwadzieścia. Wykapałam go odpchliłam. Nic fizycznie mu nie jest oprócz tego że jest przeraźliwie chudy.
Problem polega na tym że młody większość czasu śpi. Je nie za wiele. Dostaje 3 posiłki dziennie jak kot którego już mam w domu. Jest ogromnym przytulakiem. Nie odstępuje mnie na krok. Jednak niepokoi mnie to że nie wykazuje żadnej chęci do zabawy. Nie reaguje na wołanie.
Miałam już koty po przejściach ale nawet one bardzo chętnie się bawiły , wykazywały zainteresowanie drobnymi zabawkami a on nic.

yaslem

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 07, 2018 20:34

Post » Sob wrz 08, 2018 7:32 Re: znaleziony mały kociak

Myślę, że skoro kot tyle śpi, to coś mu dolega. Może "tylko" wycieńczenie, może wada serca, może jeszcze co innego.
Co dokładnie kot dostaje do jedzenia i w jakiej ilości?
Warto też zwiększyć mu ilość posiłków, tak żeby koniec końców zjadał więcej. Bo małe koty jedzą zazwyczaj 1,5-2 razy tyle, co dorosłe.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob wrz 08, 2018 9:21 Re: znaleziony mały kociak

Warto jeszcze z kotem udać się do dobrego kociego weta.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Sob wrz 08, 2018 9:56 Re: znaleziony mały kociak

A jak z kupkami u niego? Wet zaplanował jakieś odrobaczenie dla niego?
Nie wiadomo co się z nim działo zanim do Ciebie trafił. Piszesz że nie reaguje na wołanie - nie ma problemu ze słuchem?
Mi się najlepiej rozbawia koty piorkami na patyku albo sznureczkiem.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie wrz 09, 2018 12:34 Re: znaleziony mały kociak

Nie jest zainteresowany piórkami. Generalnie żadne zabawki go nie interesują.

Najchętniej drepta mi na brzuchu i się przytula. Dostał tabletki na odrobaczanie. Załatwia się normalnie. Na gwizd reaguje, strzyże uszami więc słyszy. Natomiast na wołanie całkowicie nie.

W nocy śpi w łóżku przytuja się na poduszce i mruczy.

Jak na razie zjada RC Kitten bo do tego miałam najszybciej dostęp.

yaslem

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 07, 2018 20:34

Post » Nie wrz 09, 2018 12:38 Re: znaleziony mały kociak

Stomachari pisze:Myślę, że skoro kot tyle śpi, to coś mu dolega. Może "tylko" wycieńczenie, może wada serca, może jeszcze co innego.
Co dokładnie kot dostaje do jedzenia i w jakiej ilości?
Warto też zwiększyć mu ilość posiłków, tak żeby koniec końców zjadał więcej. Bo małe koty jedzą zazwyczaj 1,5-2 razy tyle, co dorosłe.



Dostaje teraz ok 5 małych posiłków. RC Kitten i RC w saszetkach. Jest tak wychudzony że bałam mu się dawać duże porcje.
Nie jest nauczony do takiego jedzenia. Bo jak otwieram lodówkę to chętniej by zjadł coś "ludzkiego"
Załatwia się normalnie
Ostatnio edytowano Nie wrz 09, 2018 22:45 przez yaslem, łącznie edytowano 1 raz

yaslem

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 07, 2018 20:34

Post » Nie wrz 09, 2018 12:40 Re: znaleziony mały kociak

fili pisze:A jak z kupkami u niego? Wet zaplanował jakieś odrobaczenie dla niego?
Nie wiadomo co się z nim działo zanim do Ciebie trafił. Piszesz że nie reaguje na wołanie - nie ma problemu ze słuchem?
Mi się najlepiej rozbawia koty piorkami na patyku albo sznureczkiem.


Tak dostały oby dwa koty tabletki na odrobecznie. Starszy też prewencyjnie.
piórka i inne zabawki typu myszki, piszczace chomiczki, piórka nic go nie interesuje.
Nie wiem co się z nim działo. Był w domu to na pewno. Od razu trafił do kuwetki i do łóżka na poduszkę :-)

yaslem

 
Posty: 4
Od: Pt wrz 07, 2018 20:34




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], LimLim i 200 gości