Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 11, 2018 12:40 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

do weta to ja latam ciągle, ale sama ;).... Malutki był ze mną 1 raz po znalezieniu na przeglądzie (podejrzenie świerzbu, itp) oraz jak dostał gorączki, czyli raptem 2x.

Royala unikam jak ognia ze względu na skład, więc w tej chwili mamy Animonde Vom Feinsten dla kociąt a tam są tylko 3 rodzaje. Ale jeśli intestinal będzie lepszy to jakoś podskoczę do hurtowni na dniach i zakupię zapas. Tylko czy warto to teraz zmieniać? Czy zmiana nie zrobi więcej bałaganu w brzuszku? Jakoś to stopniowo wprowadzać?

Totalnie nie mam doświadczenia z tak małymi stworzonkami, gdyż wszystkie moje futra były brane/znajdowane jako podrostki 6-7 miesięcy i więcej. Kociąt maleńkich w moim domu było raptem 5 (razem z tym znaleziskiem) i wszystkie poza nim miały tylko 2-3 dniowe rewolucje, także stąd moje zdenerwowanie. Ale biorę się w garść i w takim razie daję mu więcej czasu. Bardzo mi zależy na tym, żeby szybko najmniejszego połączyć z moim stadem, gdyż lada chwila pomieszczenie, w którym przebywa będzie za zimne jak dla takiego szkraba. Włączenie ogrzewania niewiele poprawi sytuację, gdyż akurat w tym pomieszczeniu jest za mało kaloryferów na m2, więc temp oscyluje w granicach 16-18 st. C. Ja niestety w moim mieszkaniu nie posiadam zamykanych pomieszczeń, w których mógłby dalej kwarantannę przechodzić... Trzymajcie kciuki za szybkie unormowanie brzuszka :)

asigo

 
Posty: 249
Od: Wto sty 27, 2015 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto wrz 11, 2018 16:33 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

Nie polecam royala ale Intenstinal sprawdza się. To moje zdanie. Lepiej niż animonnda. Animonda sama w sobie może wywołać luźne kupy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Wto wrz 11, 2018 18:09 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

Zgadzam się z ask w 100 procentach ! doświadczyłam tego na własnej skórze

dom33

 
Posty: 2
Od: Wto wrz 11, 2018 18:07

Post » Wto wrz 11, 2018 22:18 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

U nas chyba intestinal gastro pomaga. ASK@ - jak dlugo trzebaby podawać kociakowi tę karmę żeby jelita się zregenerowały?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto wrz 11, 2018 22:39 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

na luźne kupki nawet u malutkich kociąt idealna jest sproszkowana kota wiązu (slippery elm bark). U nas niestety trudno dostępna, ale za to łatwo nabyć na ebayu :)
Ja tak kupuję korę wiązu dla mojego wrażliwego jelitowo bulteriera :) Na prawdę warto ją mieć. Wtedy można karmić kota dobrą karmą, mięsem itp, zrezygnować całkiem z Royala, nawet Intestinala, i uregulować mimo wszystko pracę jelit.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 11, 2018 22:42 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

Chyba mam tę korę. Jak podawalaś ją kociakom?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro wrz 12, 2018 6:40 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

O korze nie wiedziałam. Muszę zapamiętać. Choć mam nadzieję ,że kociejstwo małe nam się już nie trafi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro wrz 12, 2018 7:31 Re: Martwię się... 8 tygodniowy "podrzutek"

ASK@ w tym sezonie czy w ogóle? ;)

Przeszukam net w poszukiwaniu kory i zastanowię się co dalej. Mały robi kupy pół na pół - częściowo zwarte a w części takie lejące więc ciągle boki kuwety brudne.

asigo

 
Posty: 249
Od: Wto sty 27, 2015 22:32
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 199 gości