O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 01, 2018 16:49 O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Trafiłam na coś takiego: niskie ceny i pisane niezrozumiałym miejscami językiem.
http://www.oglaszamy24.pl/m/ogloszenia/
Koty savanah za 100 pln?? Tam są też kociaki wszystkich kotów drapieżnych!
O co chodzi??

Edit: widzę że idzie do głównej strony... trzeba wpisać koty.

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa

Post » Sob wrz 01, 2018 17:30 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Pewnie kocięta z klubu psa, kota i nietoperza, które koło savanah nawet nie stały, ewentualnie kocięta, które nawet nie istnieją.

Ogłaszamy24 jest stroną, gdzie moderacja praktycznie nie istnieje, dlatego wręcz roi się tam od oszustów. Poza wspomnianymi kociakami oferowane są tam różne niezbyt legalne przedmioty i usługi. W internecie można znaleźć nawet artykuł, w którym ktoś pokusił się o analizę tej strony. Wyszło na to, że właściciel ma firmę gdzieś na Malcie i trzepie kasę z tych dziwnych ogłoszeń, które każdy inny portal by usunął.

Nie bardzo można coś z tym zrobić niestety. :(

Riruka

 
Posty: 3
Od: Pt mar 30, 2018 21:57

Post » Sob wrz 01, 2018 19:12 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Oglaszamy24 to serwis z którym ciężko walczyć - siedziba gdzieś na końcu świata czy coś takiego.
Wszelakie leki na receptę, czasem prawdziwe czasem wit C albo jakieś świństwo, tabletki poronne, dopalacze, po zoofilię - więc nie zaskoczyloby mnie jakby koty drapieżne sprzedawali. Obserwowałam raz walkę z tym portalem, trwało miesiącami i utknęło..

Aga.ta

Avatar użytkownika
 
Posty: 103
Od: Pt lip 20, 2018 23:39

Post » Nie wrz 02, 2018 15:48 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Mnóstwo ogłoszeń pisanych "po polskiemu". Jak dla mnie takie ogłoszenie to oszustwo: "wpłać zaliczkę", a zniknę na wieki". :roll:

Przykład nr 1:
"piękny wspaniały płaszcz Maine coon
kocięta
To najpiękniejsze kocięta o najlepszym temperamencie. Jeśli jest to Twój pierwszy raz jako właściciel ragdoll, proszę zrób to sam
Są to domowe koty, dlatego ważne jest, aby myśleć o wpływie, jaki wywiera na twoją rodzinę. Lubią mnóstwo zamieszania i uwagi.
Możesz zobaczyć kopię certyfikatów mom.
Jeśli szukasz ragdoll i myślisz, że możesz zaoferować jednemu z tych uroczych kociąt kochający dom, skontaktuj się z nami.".

Przykład nr 2:
"Urocze sphynx kocięta dostępne do domowych pięknym domu.
Są w domu przeszkoleni i pochodzą ze wszystkimi dokumentami weterynaryjnymi i innymi dokumentami.
Kontakt, aby uzyskać więcej szczegółów i zdjęć."

Przykład nr 3:
"Savannah kocięta z bajecznym kontrastem.
wszystkie kocięta będą miały próbkę kociego koca, itp
będą mieć pierwsze szczepienia, a drugie - za darmo, jeśli zostaną wykorzystane u tych samych weterynarzy, zostaną odrobaczone i pchły będą traktowane na bieżąco.
Wszystkie moje koty i kocięta są podnoszone w pomieszczeniach.
Podobnie, moje koty i kocięta karmione są surową dietą uzupełnioną całą zdobyczą (doc), więc to musi być kontynuowane, gdy idzie do swojego nowego domu. Z przyjemnością doradzę w zakresie obu tych wymagań.,"

:evil:
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Nie wrz 02, 2018 18:32 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

MariaD ma absolutna racje. Przekręt „na zwierzaka” to nowa odmiana „Przekrętu nigeryjskiego” pisana przy pomocy Google translatora.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie wrz 02, 2018 20:41 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Ale ktoś je kupuje? Czy cel jest inny?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 06, 2018 7:41 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Cel jest taki, żeby skusic potencjalnego kupującego na wpłacenie zaliczki, a kota i tak nie zobaczy, bo na 99% nie ma go (kota) w posiadaniu oglaszających. Chodzi tylko o to, żeby wyłudzic kasę.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw wrz 06, 2018 8:20 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Zadzwoniłam z ciekawości, pani (ukrainka/rosjanka) twierdzi, że został jeden i
"zaprasza do siebie, obejrzeć kociaka i na naukę opieki, bo wymagają specjalistycznej wiedzy, bo nie są to zwyczajne koty"- cytat spolszczyłam bo zajeżdża aż miło :mrgreen: i zaznaczyła że ma prawo odmówić sprzedaży jeśli jej się klient nie spodoba.

Cholera wie o co to chodzi
jesteśmy na prostej ;)

kociołkowo

Avatar użytkownika
 
Posty: 1473
Od: Czw mar 30, 2017 22:49

Post » Czw wrz 06, 2018 8:31 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

może to jest jakiś szyfr -tylko dla wtajemniczonych

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw wrz 06, 2018 12:26 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

eweli77 pisze:Zadzwoniłam z ciekawości, pani (ukrainka/rosjanka) twierdzi, że został jeden i
"zaprasza do siebie, obejrzeć kociaka i na naukę opieki, bo wymagają specjalistycznej wiedzy, bo nie są to zwyczajne koty"- cytat spolszczyłam bo zajeżdża aż miło :mrgreen: i zaznaczyła że ma prawo odmówić sprzedaży jeśli jej się klient nie spodoba.

Cholera wie o co to chodzi

Kiedyś w TV był program o podobnych przekrętach.
Poproś o adres i umów się na oglądanie kociaka. Zapewne okaże się, że adres jest fałszywy, a pani będzie się tłumaczyć pomyłką. Takie teksty mają uwiarygodnić oszusta w oczach potencjalnej "ofiary".

Nie ma czegoś takiego jak savannah za 100 zł. No, nie ma i już. F3 (trzecie pokolenie od serwala) kosztuje na kolanka 3.500 USD.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 19, 2018 22:04 Re: O co chodzi z tymi ogłoszeniami?

Dzięki za odpowiedzi. Nie przychodziły mi powiadomienia. Mam nadzieję, że w takim razie to tylko ściema... dla dobra kotów...

Ofelia

 
Posty: 19430
Od: Wto lut 05, 2002 17:16
Lokalizacja: W-wa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos, pimpuś..wampirek i 238 gości