UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 28, 2018 12:51 UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

https://www.olx.pl/oferta/schronisko-dl ... vemwi.html
"Schronisko dla bezdomnych kociąt
Maszewo, gorzowski, Lubuskie Dodane z telefonu o 18:32, 13 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 476265852

Dzień dobry prowadzimy mały ośrodek dla kociąt niechcianych także mogą być duże koty które mają 5 lat Bardzo proszę jak ktoś nie chcę kota Niech do nas przyjedzie żeby nie zostawiać tych kotów w lesie czekamy można przywieźć je od 9:00 do 18:00 czekamy można je też odebrać Jak to się rozmyślił kiedyś ten ośrodek był prowadzony koty będą tam bardzo dobrze zadbane mają dużo przestrzeni na noc są w klatce bezpiecznej dla zwierząt darmowy zostawienie kotów i odebranie"

Pisownia oryginalna. Co ciekawe, podany numer telefonu 603 474 111 pokazuje się tutaj: http://www.ampolmeble.eu/o-firmie/formularz-kontaktowy, zupełnie inne województwo.
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Wto sie 28, 2018 12:54 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Wygląda trochę jak tłumaczone przez translator.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 28, 2018 12:55 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Nawet bardzo. Pozostałe tego użytkownika też są trochę dziwne.. Chińczyk? Posiadacz węży? Normalnie nikt przecież nie bierze kotów jak leci.. No, ale można też je odebrać.. :?: Może to hotel? Ale bezpłatny?
dorzuć się do sterylek: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/azg dla bezdomnych: KRS 0000338819

Edzina

 
Posty: 4524
Od: Czw lut 10, 2005 12:07

Post » Czw sie 30, 2018 9:29 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

zarabia na sms?
bo te dwa pozostałe ogłoszenia tez ma dziwaczne
albo mu się nudzi -bo ogłoszenia wstawia w nocy

np to https://www.olx.pl/oferta/auta-bruder-p ... uW1Nz.html - nie wiem co to jest labrador z marki burdel 8O

Auta Bruder Plus gratis labrador z marki burdel
Maszewo, gorzowski, Lubuskie Dodane z telefonu o 00:06, 8 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 456881693

Stan Używane

Więcej informacji udzielę SMS możliwa wysyłka

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw sie 30, 2018 14:15 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Kolejne ogłoszenie "Matkę zabiły zwierzęta kotki mają parę tygodni są słodkie dzikie po przeżyciu tragedii Matki ojciec ich gryzie i drapie jest ich 10 Jeden jest tylko w paski czarne czarnobiałe i 2 szare Od dzisiaj można je zabierać jedzą i piją proszę je najszybciej wziąść przez drapanie ojca mogą mnie przeżyć i mogą też zmartwić"

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Czw sie 30, 2018 14:33 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że mogą w ten sposób wyłudzać dane, np. numery tel. Albo inaczej oszukiwać, np. płacisz za to że dzwonisz. Ja bym na pewno nie dzwoniła, zgłaszałabym takie ogłoszenia jako podejrzenie oszustwa.

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Pt sie 31, 2018 2:03 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Szkoda mi kotów, które być może mają do adopcji... :(
Ale użytkownika warto zgłaszać jako oszusta do olx. Im więcej osób go zgłosi, tym większe szanse na reakcję. Można nawet codziennie klikać: "Zgłoś naruszenie".
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 31, 2018 11:06 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Patmol pisze:zarabia na sms?
bo te dwa pozostałe ogłoszenia tez ma dziwaczne
albo mu się nudzi -bo ogłoszenia wstawia w nocy

np to https://www.olx.pl/oferta/auta-bruder-p ... uW1Nz.html - nie wiem co to jest labrador z marki burdel 8O

Auta Bruder Plus gratis labrador z marki burdel
Maszewo, gorzowski, Lubuskie Dodane z telefonu o 00:06, 8 sierpnia 2018, ID ogłoszenia: 456881693

Stan Używane

Więcej informacji udzielę SMS możliwa wysyłka


ale tu na zdjęciach są zabawki :!:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13130
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pt sie 31, 2018 14:55 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Zabawki, ale ja nigdzie nie znalazłam "marki burdel". Wyniki google odwołują do ogłoszeń tego użytkownika. Samo w sobie to jest podejrzane. I cena 150 zł również.

To ogłoszenie również jest "ciekawe":
"Hobby horsing w Polsce

Zainteresowane osoby niech piszą sms-a ważny do 02.09.2018 Super oferta dla pierwszych pięciu osób jest gratis na dwa tygodnie Horse każde dziecko musi mieć swojego konia na patyku sport jest do nauki lepszego poziomu w jeździe konnej

10 zł"

Na zdjęciu kij od miotły z głową konia. "do nauki lepszego poziomu w jeździe konnej". Słyszał ktoś podobną bzdurę? Ujeżdżanie patyka ma pomóc w nauce prawdziwej jazdy konnej?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10678
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 31, 2018 15:53 Re: UWAGA! Dziwne ogłoszenie!

Stomachari pisze:Zabawki, ale ja nigdzie nie znalazłam "marki burdel". Wyniki google odwołują do ogłoszeń tego użytkownika. Samo w sobie to jest podejrzane. I cena 150 zł również.


To są prawdopodobnie zabawki marki Bruder (produkują głównie pojazdy użytkowe, maszyny rolnicze, budowlane, itp.). I są drogie, więc cena 150 zł. nie jest dziwna.

Te ogłoszenie pisze prawdopodobnie ktoś, kto jest wtórnym analfabetą. Teraz jest sporo takich, co można zobaczyć np. w komentarzach na wielu portalach czy facebooku. Nie potrafią pisać po polsku, bo są niedouczeni, nie czytają i nie piszą odkąd skończyli szkołę.

Ogłoszenie o nauce jazdy na koniach na patyku może być głupie, ale nie jest nielegalne. I wcale nie takie dziwne, biorąc pod uwagę sposób pisania tej osoby. Wymyśliła sobie sposób dorobienia, może głupi, ale to tylko oferta.

Co do ogłoszeń kociaków - dziwnie napisane, ale raczej nie budzi wątpliwości - chce znaleźć dla nich dom.

Można się jedynie przyczepić do ogłoszenia o schronisku dla kociąt, ale jest tak napisane, że w ogóle nie wiadomo o co chodzi. Może faktycznie o hotel, a może to po prostu osoba, która chce pomóc, ale biorąc pod uwagę stopień jej rozwoju, nie potrafi przewidzieć skutków takiego ogłoszenia. Nawet, zdawałoby się, obyci z bezdomnością zwierząt działacze potrafią czasem wymyślić coś głupiego, jak np. jakiś czas temu - okienko życia dla zwierząt w Warszawie.
Moim zdaniem ktoś kto miałby złe zamiary nie szukałby jednocześnie domu dla osieroconych kociąt.

Jednak jeśli to Was niepokoi, zadzwońcie i sprawdźcie o co chodzi.

monikah

 
Posty: 944
Od: Pt kwi 10, 2009 17:54
Lokalizacja: Pruszków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 525 gości