kotka i kocięta

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 22, 2018 10:04 Re: kotka i kocięta

ja mogę podesłać karmę dla kociąt, żeby Cię odciążyć finansowo. Ogólnie to dawaj zdjęcia na wątek, trzeba kotom domów szukać.
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 22, 2018 10:16 Re: kotka i kocięta

UDAŁO SIĘ !!!!!!!! Jestem umówiona na piątek z lekarzem ,na 17,00 na sterylkę aborcyjną .Koszt taki że dam radę .
Zdjęcia kociakom dzisiaj porobię .Wrzucę na forum.Musze ochłonąć !

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Śro sie 22, 2018 10:19 Re: kotka i kocięta

Musze pozbierać myśli -żeby tylko nie urodziła dzisiaj ani jutro .

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Śro sie 22, 2018 10:25 Re: kotka i kocięta

Bardzo się cieszę, że wet się znalazł. Dasz znać który to, gdyby ktoś z Twoich okolic potrzebował w przyszłości? I wiesz, że Kicia musi być na czczo co najmniej 12 h (pic może)?
Może zapłacę w takim razie za odrobaczenie maluchów, za założenie książeczek i szczepienia (po odrobaczeniu)? Byłby to duży dodatkowy atut w ogłoszeniach. Jakbyś mogła, dodając zdjęcia, napisać coś o każdym z nich, byłyby fajne opisy do ogłoszeń.

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 22, 2018 10:38 Re: kotka i kocięta

Carmen201 pisze:Bardzo się cieszę, że wet się znalazł. Dasz znać który to, gdyby ktoś z Twoich okolic potrzebował w przyszłości? I wiesz, że Kicia musi być na czczo co najmniej 12 h (pic może)?
Może zapłacę w takim razie za odrobaczenie maluchów, za założenie książeczek i szczepienia (po odrobaczeniu)? Byłby to duży dodatkowy atut w ogłoszeniach. Jakbyś mogła, dodając zdjęcia, napisać coś o każdym z nich, byłyby fajne opisy do ogłoszeń.


Zadzwoniłam do P.Szewczaka .Tak jak poradziła mi jedna z osób z forum .Dziękuję .Zgodził się Mam pomieszczenie w którym mogę izolować kotkę na te 12 godzin przed zabiegiem a potem będzie mogła być w nim po zabiegu .Musze je tylko dokładniej posprzątać .Mam klatkę do zawiezienia kotki ,poproszę sąsiadkę żeby mnie podwiozła -to niedaleko ,mogłabym pójśc na piechotę ale boję się będzie mi ciężko no i kotka mogłaby się wydzierac w czasie drogi .Postaram się zrobić zdjęcia maluchom i wrzucić na forum .Bardzo dziękuję za propozycję pomocy .Mam pytanie -czy kocięta należy już odrobaczać ? szczepić ? wszystkie na raz ? czy pojedyńczo ?

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Śro sie 22, 2018 10:41 Re: kotka i kocięta

Kociaki trzeba na cito odrobaczyć porządnie. Najlepiej 2 dawkami w odpowiednich odstępach. Potem zaszczepić (pod warunkiem, że nie będzie już życia wewnętrznego). Nie daj sobie jednocześnie ich szczepić i odrobaczać.

I tak, wszystkie na raz :)
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 22, 2018 10:45 Re: kotka i kocięta

Najlepiej byłoby zabrać do weta wszystkie kociaki naraz, ale jeśli nie dasz rady - po 2 sztuki, u weta zważyć je, odrobaczyć (już teraz), założyć książeczki i wpisać odrobaczenie, jeśli nie będzie sensacji - szczepić ok. 2 tygodnie po odrobaczeniu, a jeśli robaki będą wyłazić - po konsultacji z wetem rozważyć ponowne odrobaczenie.

Jak tylko zrobisz zdjęcia i wrzucisz razem z opisami, to postaram się zorganizować ogłoszenia dla nich.

Trzymam kciuki za wszystko!

Carmen201

 
Posty: 4156
Od: Pt maja 07, 2010 7:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro sie 22, 2018 11:30 Re: kotka i kocięta

Super, trzymam mocne kciuki za całe stado :ok:

Szukam_kotki

 
Posty: 525
Od: Sob lut 03, 2018 7:53

Post » Śro sie 22, 2018 13:27 Re: kotka i kocięta

Bardzo wszystkim dziękuję .Za wszystko .Za wsparcie ,za chęć pomocy i za samą pomoc .Nie dałabym sobie rady pozostawiona sama sobie .
Oczywiście wstawię zdjęcia i będę piać na bieżąco .

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Pt sie 24, 2018 9:53 Re: kotka i kocięta

Dzień dobry .Dzisiaj sterylka .Kotka odizolowana ,w oddzielnym pomieszczeniu . W miseczce tylko woda -nic do jedzenia .Transporter gotowy ,czeka ,wyścielony ręcznikiem .Wracam z pracy i od razu jadę z kotką na sterylkę .Mam pytanie - co potem ? Rozumiem że nie mogę jej wypuszczać ? czy załozyć jej kubraczek ? Nie wiem jak zareaguje bo niby jest taka proludzka ,daje się pogłaskać ,wziąć na ręce ,boję się żeby mi gdzies nie uciekła .Co i kiedy dawać jeść ? Jestem tak zdenerwowana ze nie mogę sobie miejsca znależć .Kocięta jutro razem ,wszystkie 4 umowione do lekarza .Ważenie ,ksiązeczki ,odrobaczanie .Mó brat powiedział ze odda połowe kasy za sterylkę -więc będzie za co odrobaczyć .Boję się jak nie wiem co .

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Pt sie 24, 2018 9:56 Re: kotka i kocięta

Zdjęcia zrobiłam kociakom ,nie są takie jak widziałam u innych - takie ładne .zrobiłam jakie się dało .Muszę ogarnąć w jaki sposób się wstawia i wtedy wstawię.

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Pt sie 24, 2018 11:53 Re: kotka i kocięta

Mam jeszcze jedno pytanie -czy powiedzieć lekarzowi wet. zeby dla kotki leki przeciwbólowe ? Boję się że jak dam jej leki i nie będzie bolało -to będzie szaleć a jak nie dam to będzie bolało .

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Pt sie 24, 2018 12:01 Re: kotka i kocięta

Nie wypuszczaj kici, Załóż kubraczek koniecznie, żeby nie próbowała majstrować przy cięciu, jeść dałabym dopiero jutro późnym rankiem, mokrą karmę, nie za wielką porcję na początek. jak nie będzie wymiotować to potem karm normalnie. Obserwować czy sika, czy się załatwi, czy ma apetyt.
Kotki różnie reagują na kubraczki, czasem mniej się przemieszczają, czasem próbują go ściągnąć.
Trzymam kciuki :ok:

Kotka do narkozy dostanie lek przeciwbólowy który będzie jeszcze trochę działał, nie wydaje mi się żeby dodatkowy lek był potem konieczny, chociaż czasami niektórzy weterynarze dają. Obserwuj kotkę jak się będzie czuła po zabiegu, w razie jakiś niepokojących objawów skontaktuj się z weterynarzem.

Zdjęcia możesz wstawić przez upload miau: https://upload.miau.pl/
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt sie 24, 2018 12:50 Re: kotka i kocięta

Bardzo dziękuję za informację .Tak zrobię .

mariakor

 
Posty: 43
Od: Wto sie 21, 2018 10:57

Post » Pt sie 24, 2018 17:36 Re: kotka i kocięta

Mi weterynarz powiedział, ze leki przeciwbólowe sa w cenie kastracji. Drugiego i czwartego dnia po zabiegu musze przyjść z kotką na kontrole, ktore tez sa w cenie. Popytaj jak to u Ciebie wyglada ;)

Kitka i Mazak

 
Posty: 113
Od: Pt sie 17, 2018 8:59

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], joanar, kasiek1510, kicalka, Majestic-12 [Bot], mt85 i 202 gości