Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanych?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 19, 2018 20:17 Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanych?

W Warszawie przy ul. Dąbrowskiego 84A widziałam starszego pana karmiciela i sporą gromadę kotów. Olbrzymia większość była czarna, trafiło się kilka czarno-białych ze zdecydowaną przewagą koloru czarnego, zgaduję, że muszą być ze sobą spokrewnione. Nie rzucił mi się w oczy żaden kot z brzuchem. Te, na których zdołałam skupić wzrok (leciały do żarcia), były nawet wyjątkowo szczupłe, może nawet za chude.
Mieszka tam ktoś w pobliżu? Kotki i kocury są kastrowane?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Nie sie 19, 2018 21:07 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Stomachari pisze:W Warszawie przy ul. Dąbrowskiego 84A widziałam starszego pana karmiciela i sporą gromadę kotów. Olbrzymia większość była czarna, trafiło się kilka czarno-białych ze zdecydowaną przewagą koloru czarnego, zgaduję, że muszą być ze sobą spokrewnione. Nie rzucił mi się w oczy żaden kot z brzuchem. Te, na których zdołałam skupić wzrok (leciały do żarcia), były nawet wyjątkowo szczupłe, może nawet za chude.
Mieszka tam ktoś w pobliżu? Kotki i kocury są kastrowane?

A nie mogłaś na początek pana karmiciela zapytać?
Obrazek

andorka

 
Posty: 13090
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Pon sie 20, 2018 3:00 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Mam umiarkowane zaufanie do odpowiedzi udzielanych przez kogoś obcego, zaczepionego nagle przy karmieniu kotów. Gdyby pan odpowiedział tak jak niemal wszyscy: "Wszystko jest, koty są pokastrowane, wszystko jest" to można by było zapomnieć o sprawie? Nie uważam tak. Tylko bywając tam i obserwując te koty, ewentualnie zaprzyjaźniając się stopniowo z karmicielem można mieć pewność, jak jest naprawdę.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 20, 2018 6:48 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Zadzwon do WOS UD Mokotow na Wiktorskiej i zapytaj o ten teren. Urzednicy WOS sa pomocni. Z tego co kojarze z fb to JoKot lapal w tym roku na jednym z podworek przy Dabrowskiego.
ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sie 20, 2018 9:33 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Kastrowane koty mają oznaczone (przycięte) lewe (zwykle lewe)ucho. Łatwo poznać jak się przyjrzysz.
Mogłaś też zrobić zdjęcia,moglibyśmy ocenić jak sama nie bardzo potrafisz. I na zbliżeniach,bo u czarnych trudniej dostrzec.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon sie 20, 2018 11:49 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Koty przeleciały mi przed nosem jak rakiety i tańcowały nerwowo wokół pana. Żeby im się przyjrzeć, musiałabym wparować między nie w miejsce karmienia. Żeby zrobić zdjęcie, na którym można by było zobaczyć ucho, musiałabym przystawić telefon do rzeczonego ucha.
Nie, nie dało się zrobić więcej. Przynajmniej nie wtedy, nie w tamtych warunkach i okolicznościach.

Dzięki Romi85, zadzwonię oraz spytam JoKot.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto sie 21, 2018 9:51 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

Jokot lapal w tamtym roku. Wiekszosc jest faktycznie zrobionych. W tym roku umawialam sie na termin ale juz wcial sie ktos inny. Te ktore lapalam byly w wiekszosci czarne i jakies pingwinowate. Byc moze cos nowego sie pojawilo lub sobie migrowalo i sie nie zalapalo na zabieg. Trzeba taktycznie przyjrzec sie nacieciom ucha. W kilka mcy moze sie wiele zmienic.
Generalnie tam zupelnie po drugiej stronie tez ktos cos karmil ale tu kompletnie nic nie wiem.

Znam karmicielke ktora jest z tym panem w kontakcie jak jest potrzeba. Ostatnio nie mam stamtad zgloszen. Raczej by zauwazyly jakby sie cos nowego pojawilo ale to jak to z karmicielami....
Obrazek

pchełeczka

 
Posty: 1691
Od: Pt kwi 13, 2012 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sie 21, 2018 13:33 Re: Warszawa ul. Dąbrowskiego - sporo kotów, czy kastrowanyc

pchełeczka - bardzo dziękuję za odpowiedź.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 204 gości