Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka-jest lepiej :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 19, 2018 19:06 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka

Ja bym się wstrzymała z metronidazolem w ciemno. To jednak nie jest obojętny lek, a dość toksyczny antybiotyk, ma trochę działań niepożądanych.

Nadis

Avatar użytkownika
 
Posty: 85
Od: Śro sie 15, 2018 12:12
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt paź 19, 2018 19:55 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka

Właśnie kończę walkę z Bungowymi biegunkami. To była trzustka plus rzut IBD.
Radziłabym zrobić badania trzustkowe, a jeśli będą ok. to w grę może jeszcze wchodzić clostridia. Ale tu badanie kosztuje już majątek (ponad 500 zł), bo kupa jedzie do Niemiec.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto paź 30, 2018 9:36 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka

Wyniki badania kału na strawienie
Dość liczne bryłki tłuszczu, poj. krople tłuszczu oboj., niel. ziarna skrobi, wł. mięsne - nieobecne

Kocurek je wyłącznie mokrą https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... nal/518810
i suchą gastro https://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_ ... stro/32284
Apetyt ma super.

Jakie mogą być przyczyny kłopotów z trawieniem tłuszczu u kota?
Zewnątrzwydzielnicza niewydolność trzustki na pewno, więc trzeba zbadać TLI. W Idexxie jest fajny profil trzustkowo-jelitowy ale badają w nim specfPl (diagnozujący zapalenie trzustki), oprócz tego wit. B12 i kwas foliowy., wiec chyba nie za bardzo? Czy może występować niewydolność trzustki bez zapalenia trzustki? Pewnie trzeba by też sprawdzić wątrobę?
Znalazłam, że w Vetlabie robią profil trzustkowo-jelitowy z TLI (TLI, wit. B12, kwas foliowy). Cyz można w naszej sytuacji pominąć badanie specfPli?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro paź 31, 2018 13:37 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka

Wymyśliłam tak, żeby najpierw zrobić TLI w Vetlabie (Koszt ok. 140 zł). Jeśli w tym badaniu coś wyjdzie to na miejscu dorobimy morfologię i biochemię.
Jeśli TLI wyjdzie w normie, to wtedy w Idexxie możnaby zrobić jakiś profil ogólny (morfologia i biochemia) i do tego profil trzustkowo-jelitowy, który będzie wtedy tańszy niż gdyby był robiony sam.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lis 22, 2018 12:08 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka

Badań w końcu nie zrobiłam, choć ciągle miałam w planie.
Od połowy zeszłego tygodnia zaczęłam podawać Tośkowi, oprócz karmy gastro, surowe mięso z suplementami. Było ok. Więc od poniedziałku dodatkowo zaczął dostawać normalna karmę mokrą. i jak na razie jest ok :) Mam nadzieję, że problemy już nie wrócą.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw lis 22, 2018 12:10 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka-jest lepiej :)

Super, oby tak dalej :ok:
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt mar 15, 2019 10:56 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka-jest lepiej :)

Tosiek waży już 4 kilo. Wczoraj został wykastrowany.
Dolegliwości jelitowe minęły całkiem, jedynie co, to nie mogę mu za bardzo mieszać karm. Mięsko wszelakie wcina i bardzo lubi.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt mar 15, 2019 10:59 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka-jest lepiej :)

Pozdrawiam Toska :201461 . Też mieszka u mnie młody rudzielec Rudzik.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt mar 15, 2019 18:18 Re: Mały rudzielec Tosiek - leczymy jelitka-jest lepiej :)

Pewnie już zostanie wrażliwcem, ale dobrze, że mięso mu nie szkodzi :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 177 gości