Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 19, 2018 16:42 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

ser_Kociątko pisze:gryzą je w uszy, i pacają, mocno. bardzo mocno, że kocie dzieci aż wyją.



że się tak zacytuję.

Odchowywałam koci miot, krzywdy żadnemu nie zrobiłam, wszystkie są zsocjalizowane.

z mojej strony EOT, bo zrobicie ze mnie jeszcze krzywdzącą, bijącą i straszącą koty.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 17:23 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Nie, spoko. Tylko że gryzienie a pstrykanie palcami to zupełnie inne zachowanie. I o ile pdgryzanie jest kocim zachowaniem, tylko kto z was podgryza? :-) , o tyle pstrykanie nie, to typowo ludzkie zachowanie. I tylko o tę ścisłośc mi chodziło, bo to drugi wątek zakładany przez jak sądzę osoby mało doświadczone i te same rady, więc jeśli ktoś skorzysta to jego sprawa, ale niech nie będzie przekonany, że kotka pstryka swoim kociakom.
:mrgreen: :mrgreen: albo je podszczypuje.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sie 19, 2018 17:29 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Czyli pacanie lekkie w nos, dmuchanie w nos, wydawaniem piskliwych dźwięków. To podstawa, z kociego repertuaru zachowań. Plus przerwanie zabawy, nie wolno wypowiadane takim samym tonem za każdym razem i ważne, min pół minuty trzeba odczekać i dopiero pogłaskać kota czy przemówić czule.. Itd. :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie sie 19, 2018 17:41 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Ja podgryzam :D I to nie raz :D :D
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 17:52 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

ser_Kociątko pisze:Ja podgryzam :D I to nie raz :D :D


Jeśli kiedyś się zdarzy wspólne spotkanie to wybacz, ale przyjdę z obstawą albo będę siedzieć w znacznej odległości, bo będę się bała, że mnie pogryziesz próbując postawić do pionu :ryk:

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sie 19, 2018 18:25 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
ser_Kociątko
 

Post » Pon sie 20, 2018 8:45 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Slyszalem na tym forum ze podobno kocie mamy przytrzymują kicia za szyję do ziemi

Kiciek2007

 
Posty: 4
Od: Nie sie 19, 2018 6:38

Post » Pon sie 20, 2018 10:36 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Kiedy Rudy jako kociak po raz pierwszy ugryzł moją mamę, ona ugryzła go w odwecie. On zrobił bardzo duże oczy i już jej więcej nie gryzł :wink:.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pon sie 20, 2018 13:19 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Mówię wyraźnie - nie wolno - i jednocześnie natychmiast przerywam zabawę/

małgo

 
Posty: 4627
Od: Śro mar 06, 2002 12:36
Lokalizacja: wrocław

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 188 gości