Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 19, 2018 6:43 Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Witam. Posiadam ok. 2,5-miesięczną kotkę. Kicia jest grzeczna, ale czasami "wychodzi poza granicę" i za bardzo gryzie lub drapie (dodam że 85% przypadków to zabawa w właśnie gryzienie, ale kicia robi to delikatnie). Jak jej bez agresji pokazać że nie wolno czegoś zrobić? Nie chcę jej przy takim pokazywaniu zamordować :D

Kiciek2007

 
Posty: 4
Od: Nie sie 19, 2018 6:38

Post » Nie sie 19, 2018 9:31 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Podczas uczenia moich kotów, że człowiek to nie gryzak i drapak, najlepiej sprawdziło się przerywanie zabawy w momencie, kiedy któremuś zdarzyło się mocniej ugryźć. Przy okazji zdecydowane "ała", czy "nie wolno" też może być dodatkowym sygnałem, że kot zachował się nie do końca tak, jak powinien. No i sugerowałabym jednak do zabawy używać zabawek, a nie ręki - żeby nie przyzwyczajać kota, że można na nią polować.
Na Karola Kota zdarzyło mi się dodatkowo kilka razy syknąć po kociemu :) Ale z nim to akurat trochę inna historia, bo trafił do mnie jako mała kupka nieszczęścia, która nie miała okazji przejść socjalizacji z rodzeństwem i wielu rzeczy nie ogarniał. W każdym razie metody raczej podziałały - aktualnie żadnemu z dorosłych kotów nie zdarza się, żeby nawet podczas zabawy kogoś ugryźć, czy podrapać. Do zabawy z Karolem Kotem przekonała się nawet znajoma, która do niedawna bała się kotów, więc chyba faktycznie podziałało :D

kotkarola

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Nie lis 13, 2016 20:04

Post » Nie sie 19, 2018 11:18 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Oddaj kotce :wink: . Delikatnie pstryknij w uszko albo uszczypnij tak jak maluchy uczą siebie nawzajem w zabawie. Możesz delikatnie pacnąć w nos albo po pyszczku i syknąć jak kocia matka kiedy karci.
Rękę zmień na pluszaka czy inną zabawkę, bo jak kocie dorośnie już nie będzie tak fajnie.

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sie 19, 2018 11:48 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Pstryknąć w uszko, uszczypnąć? :evil: Zdecydowanie nie rób tego :!:

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 11:54 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Dlaczego ma tego nie robić? Tak właśnie kocice uczą dzieci odpowiednich manier.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 12:01 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Kocice pstrykają swoje dzieci w ucho? 8O

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 12:04 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

gryzą je w uszy, i pacają, mocno. bardzo mocno, że kocie dzieci aż wyją.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 12:13 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Pacnięcie to coś innego niż pstryknięcie. Ja swoim kotom tego nie robię. Są metody łagodniejsze np dmuchnięcie, głośny bolesny pisk.
Pstryk i szczypanie to tak samo agresywne metody jak potraktowanie spryskiwaczem.

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 12:13 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

przecież to nie ma być pstryknięcie z całej siły...
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 12:16 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Kto to wie, jeśli pstryknie np rozzłoszczony facet dużą dłonią. Pacnięcie jest ok

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 12:17 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

A nie, no to zmienia postać rzeczy, delikatne pstryknięcie ok, mocne nie. :)
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 19, 2018 12:18 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Z mojego doświadczenia: działa dmuchnięcie i pisk aaa boli

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 14:56 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Shidri pisze:Kto to wie, jeśli pstryknie np rozzłoszczony facet dużą dłonią. Pacnięcie jest ok


Idąc tym tokiem myślenia, rozzłoszczony facet może pacnąć wielką dłonią aż kociaka wbije do ziemi...

Chikita

 
Posty: 6380
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Nie sie 19, 2018 15:15 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

Dlatego ja nie pacam, nie pstrykam i nie szczypię. Współczuję kotom, które tego doświadczają. Łagodniejsze metody też działają i od takich trzeba zaczynać.

Chikita, Twoje identyczne wskazówki na ten sam temat w innym wątku też zostały odradzone przez doświaczoną osobę

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46

Post » Nie sie 19, 2018 16:32 Re: Jak pokazać kotu, że czegoś nie wolno, ale bez agresji?

ser_Kociątko pisze:Dlaczego ma tego nie robić? Tak właśnie kocice uczą dzieci odpowiednich manier.

To znaczy jak to robią?
Jak szczypie kot?
Ludzie żeby uszczypnac muszą chwycić skórę dwoma palcami, a kot? Podobnie dopytam - jak pstryka kot?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, Zeeni i 155 gości