Drapanie oczu.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 16, 2018 19:44 Drapanie oczu.

Witam, mam od dłuższego czasu problem z moim kotem. Bazinga trze oczy, przez co w ich okolicy nie ma sierści, bardzo często też przymyka oczy jakby ją coś swędziało, dodatkowo ma też przez większości czasu lekko spuchnięte okolice oczu. Przez to zawija się jej dolna powieka. Wydaje mi się że może mieć alergie na kurz, zawsze gdy wejdzie do jakiejś dziury w której jest choć trochę kurzu to natychmiast ma spuchnięte, przymkniete powieki, czasem pomaga przemycie oczu.
Jeden weterynarz kazał operować, czego nie chce robić.
Inny stwierdził że taki jej urok.
Kolejny przepisał Piryton, przemycam go w mokrej karmie ale efekty są zauważalne. Nie trze oczu.
Pani weterynarz równie kazała podawać też karmę Hills z/d, bo to na pewno alergia pokarmowa. Czy kot może mieć alergie na kurz? Czy ktoś z was ma taki problem?
Bazinga zupelnie nie chce jeść nowej karmy. Przez co nie mogę podawać jej tabletek.
Czy są jakieś inne karmy dla kotów z alergia? Bądź jak mam przekonać kota do nowej karmy?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz rady :)

Vivivelo

 
Posty: 2
Od: Czw sie 16, 2018 19:22

Post » Czw sie 16, 2018 19:50 Re: Drapanie oczu.

Dla kotów z alergią nie daje się karm przemysłowych, a szczególnie karm pseudoleczniczych, które na dłuższą metę szkodzą.
Kot je jakieś puszki i mięso? Jeśli nie, trzeba zacząć od surowego mięsa, najlepiej wołowego i powoli sprawdzać co kota uczula a co nie.

Czy kot miał robione jakiekolwiek testy alergiczne? Miał wymaz z oka/nosa/gardła na wirusy i bakterie czy grzyby?
Na oko weterynarz nie może stawiać diagnozy i mówić o operacji. Kota oglądał jakiś dobry okulista? Czy tylko zwyczajny wet?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 16, 2018 20:15 Re: Drapanie oczu.

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Kotek je puszki z mięsem mam problem bo nie chce go jeść.
Weterynarz stwierdził że robienie testów u kota nie ma sensu bo najczęściej nic nie wykazują. Wymazu nie miała zrobionego bo najpierw weterynarz kazał zmienić karmę.
Weterynarz, okulista jeden z lepszych jakiego znalazłam w okolicy mojego miasta.
Tabletki na alergie które dał weterynarz jak na razie jako jedyne pomagają, bo zmiany karm nic nie dawały.
Czy jest szansa że to na kurz?

Vivivelo

 
Posty: 2
Od: Czw sie 16, 2018 19:22

Post » Czw sie 16, 2018 20:40 Re: Drapanie oczu.

Kotu trzeba zrobić badania. Bez badań to wróżenie z fusów. Trzeba na początek zbada krew no i koniecznie wysłać wymaz do laboratorium.
A który okulista badał oczy? Mamy ich w Polsce niewielu i niestety nie wszyscy są dobrzy. Może warto wybrać się do Garncarza?

A jakie konkretnie kot je puszki? Jest to karma bezzbożowa, jakości premium? Jeśli nie to te puszki też mogą uczulać.
Zakładam, że wet dał wam steryd na alergię i to chwilowo maskuje objawy. Ja bym go odstawiła i koniecznie zaczęła od monodiety mięsnej.
No i przede wszystkim badania! Trzeba je zrobić :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 17, 2018 0:30 Re: Drapanie oczu.

Tak jak pisze milva b - badania to podstawa.
Co wet chciał operować? Kot ma może entropium? Albo włoski rosnące po wewnętrznej stronie powiek?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt sie 17, 2018 8:48 Re: Drapanie oczu.

Był wymaz? Ja mam podobny problem z kotem, ale to się pojawia okresowo. Przeszedł kilka kuracji antybiotykowych. Z wymazu wyszedł w małej ilości gronkowiec złocisty i nic poza tym. Herpesa nie badaliśmy, bo to trzeba było wysyłać do Niemiec, ale możliwe, że też jest. Problem się nasila, gdy zaczynają grzać kaloryfery, a potem wiosną. Alergii nie wykluczamy. Była taka sytuacja, że kotu oczy spuchły do tego stopnia, że nie otwierał. Spanikowałam, zawiozłam do wetki na zastrzyk z deksametazonu. Miałam potem też takie krople na podobne wypadki. Ale zazwyczaj wystarcza zakroplenie solą fizjologiczną i przytrzymanie kota przez jakiś czas, żeby nie drapał.
Obrazek

Axa76

 
Posty: 3889
Od: Śro wrz 24, 2008 13:56
Lokalizacja: Cieszyn




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości