Kotka sika pozakuwetą

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 15, 2018 20:47 Kotka sika pozakuwetą

Witam, mam problem z moją 5 letnią kotką. Mianowicie zaczęła sikać poza kuwetą, zazwyczaj robi to na jakiś element, króry leży na podłodze , wycieraczka, gazety, karton itp. Równocześnie też korzysta normalanie z kuwety. Problemy zaczęly się gdy zaczęłam pracować i kot zostaje w domu sam na ok.12h. Byliśmy u weta, niestety nie zlecił badań a po wywiadzie stwierdził, że kot może sikać ze względu na stres , który przeżywa gdy siedzi samotny w domu. Zalecił Feliway, który rzeczywiscie zadziałał (kot niemal koczował pod dyfuzorem) jednak gdy sie tylko wyczerpał to problem powrócił.
Co mogę zrobić? Nie ukrywam, że koszty Feliway są dla mnie zbyt wysokie, szczegolnie ze dyfuzor starcza na ok.2,5tygodnia.

Kotka jest wysterylizowana.

Natruszka

 
Posty: 58
Od: Czw maja 30, 2013 19:47

Post » Śro sie 15, 2018 21:27 Re: Kotka sika pozakuwetą

A dlaczego nie zmienisz weta? skoro obecny jest konowałem?
W pierwszej kolejności robi się szczegółowe badania: krew, mocz i porządne USG. Dopiero gdy wszystkie wyniki masz w ręku i wszystkie są idealne, można zakładać, że to stres i nic innego.
Kot ma zupełnie zdrowe zęby i dziąsła? Ma dobrą dietę opartą na dużej ilości mokrego jedzenia? Jeśli nie, posikiwanie może nie mieć absolutnie żadnego związku z pracą i nieobecnością człowieka. Może to być początek niewydolności nerek a tego nie wychwyci się wystarczająco wcześnie, by kota uratwać, bez badań!
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Ricardowreva i 196 gości