Echo serca, USG podczas wizyty domowej

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 13, 2018 16:48 Echo serca, USG podczas wizyty domowej

Dzień dobry,

Czy ktoś z Was orientuje się, czy możliwe jest wykonanie wymienionych badań, tj. USG oraz echo serca podczas wizyty domowej?

Kotka nie da się zapakować do transportera, na szelkach również nie jesteśmy w stanie dojechać z nią do kliniki, podanie leków uspokajających nie wchodzi w grę, ponieważ wyniki badań będą zakłamane.

Jeżeli ktoś z Was zna lekarza, który wykona takie badania w domu pacjentki z okolic Pruszków/Piastów (pod Warszawą), będę wdzięczny za kontakt.

Pozdrawiam.

patryk_j

 
Posty: 1
Od: Pon sie 13, 2018 16:38

Post » Wto sie 14, 2018 14:03 Re: Echo serca, USG podczas wizyty domowej

Zadzwoń najpierw do kardiologa i dowiedz się, czy jest to technicznie możliwe. Zwykłe usg można, a przy echu nie wiem, jak duża jest aparatura.
Ja bym nie ryzykowała w domu, bo jeśli kot nerwowy, potrzebna będzie lekka sedacja, kot z podejrzeniem choroby serca może też wymagać tlenu, a w domu nie ma namiotu tlenowego.
Ja też mam kotkę niełapalną i niedotykalską dzikuskę, ale kiedy była konieczność zabiegu, to dałam sobie radę, w razie czego można pożyczyć podbierak.
viewtopic.php?f=1&t=121595&start=465#p11673949

NB moje inne koty podczas wizyt domowych szaleją i nie da rady pobrać krwi bez torby iniekcyjnej. A w torbie usg się nie zrobi.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14568
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Zeeni i 76 gości