Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 12, 2018 17:22 Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

U mojego 12 letniego kota zdiagnozowano zwyrodnienie kręgosłupa na odcinku lędźwiowym oraz obecność osteofitów. Nie ma problemów z chodzeniem ale przy głaskaniu zgłasza ból w tym odcinku :/ ogólnie też trochę więcej leży niż zazwyczaj. Zastanawiam się nad terapią komórkami macierzystymi. Czy ktoś z Was miał może z tym styczność? Oprócz tego planuję kupić preparaty z kwasem hialuronowym więc jeżeli możecie jakieś polecić to również będę wdzięczna. W tej chwili mamy athroflex omega kot.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Nie sie 12, 2018 17:38 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

U którego ortopedy kot był diagnozowany? dobry wet ortopeda pomoże dobrać suplementy i środki przeciwbólowe, pomoże też z ewentualną rehabilitacją.
Jesteś może na grupie ortopedycznej na FB? jeśli jeszcze nie, to polecam :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 12, 2018 18:51 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

Mój rownież dwunastoletni kot ma stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa (tzw. koński ogon) i stawów skokowych. Przeszedł do tej pory kilka serii wstrzyknięć blokerów bezpośrednio do zmian i kilka serii rehabilitacyjnych. Dostaje tez suplementy diety na stawy. Obecnie dwa razy w tygodniu jeździmy na ćwiczenia manualne i bieżnie wodną. Codziennie też ćwiczymy w domu według zaleceń rehabilitantek.

Planowałam jechać z nim na badania pod kontem terapii regeneracyjnej (wyboru najlepszej dla tego przypadku), ale okazało się, ze kot ma także nadczynność tarczycy, więc to musi zaczekać. Najpierw trzeba zając się tarczycą.
Baksiu ['] 17.01.2010, Ginuś ['] 14.01.2019.
Bardzo za Wami tęsknię i czekam na tę chwilę, kiedy się znów spotkamy po drugiej stronie...

anna09

Avatar użytkownika
 
Posty: 3983
Od: Pon maja 28, 2007 11:37
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sie 12, 2018 22:31 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

Na razie diagnozę postawiło dwóch internistów ale jeden naprawdę dobry więc myślę, że jest trafna. Planowaliśmy się wybrać do stolicy do ortopedy (polecono mi tutaj dr Bissenika) ale jak na złość wszyscy na urlopach :/ myślałam też czy by nie pojechać we wtorek do Lublina do ortovet. Co do suplementów to polecono mi właśnie ten athroflex ale chyba dobrze by było włączyć też coś z HA. Przeciwbólowe mamy.

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Nie sie 12, 2018 22:42 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

A skąd jesteś?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 12, 2018 23:35 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

Biała Podlaska

Rudolfa

Avatar użytkownika
 
Posty: 138
Od: Wto lip 24, 2018 0:29

Post » Pon sie 13, 2018 0:30 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

Ach, to strasznie daleko, bo chciałam sugerować wizytę u dr Novaka w Bielsku. On jest na prawdę dobrym specjalistą. No ale jeśli pojedziesz do Bissenika i będziesz mieć zdjęcia i opis całego badania, warto to wysłać na konsultację do Novaka lub Raski. Druga opinia nigdy nie zaszkodzi.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon sie 13, 2018 14:36 Re: Zwyrodnienie kręgosłupa u kota, komórki macierzyste itp

W Ortovecie przyjmuje Artur Sokołowski, to ten słynny wet od endoprotez. Pracował w "Stefczyku", gdzie też przeprowadzane jest leczenie komórkami macierzystymi. Ja z nim nie miałam do czynienia, bo ze "Stefczykiem" nie było mi po drodze. Ale myślę, że mogłabyś zadzwonić, dopytać. Ta przychodnia jest jedną z pierwszych, jakie będziesz mijać, jadąc z Białej autem.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Lucidite1 i 66 gości