POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sie 12, 2018 16:08 POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Witam wszystkich forumowiczów.

Piszę do was ponieważ razem z moją Freyą mamy problem, a mianowicie z jej raną na łapce. Od paru dni moja kotka Freya strasznie lizała sobie lewą łapkę, ale żadnych poważnych ran nie zauważyłam, aż do dzisiejszego dnia. Dzisiaj zauważyłam, że na lewej łapce ma ranę - zdjęcia załączam do mojego posta. Dodam tylko, że od 2 tygodni Freya jadła suchą karmę z Puriny i domyślam się że może to być alergia (egzema) z powodu tej karmy.

Zdjęcie nr.1 - https://zapodaj.net/afef927436d43.jpg.html
Zdjęcie nr.2 - https://zapodaj.net/8f191f99fefeb.jpg.html
Zdjęcie nr.3 - https://zapodaj.net/32811a2341b55.jpg.html

Czy ktoś z was miał podobny problem z taką raną? Czy potrzebna jest konsultacja z weterynarzem?

Dziękuje i pozdrawiam wszystkich kociarzy.

Paulina24

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Sob lip 15, 2017 9:19

Post » Nie sie 12, 2018 17:14 Re: POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Wyrzuć tą paskudną karmę. Purina to jest straszne dziadostwo. A koteczka je coś oprócz chrupek?
Jeśli tak, co to jest dokładnie?

Odnośnie samej rany, trzeba to pokazać weterynarzowi. Jeśli to alergia, a może tak być, bo badziewne karmy często bardzo silnie alergizują, to raczej konieczny będzie steryd, a być może też antybiotyk.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5595
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie sie 12, 2018 18:33 Re: POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Dziękuje za odpowiedź.

Koteczka zazwyczaj z suchej karmy miała IAMS, ale niestety przez moja głupotę 2 tygodnie temu dostała tą Purinę. Dodatkowo, kotka je mokrą karmę IAMS lub Applaws, które ubóstwia. Pare razy w tygodniu dostaje też mieso - ugotowany filet z kurczaka/indyka lub filet z ryby. Jej jadłospis jest taki sam od 2 lat z wyjątkiem właśnie kupna tej suchej karmy z Puriny.

Do weterynarza planujemy iść jak najszybciej.

Paulina24

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Sob lip 15, 2017 9:19

Post » Nie sie 12, 2018 18:36 Re: POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Filet to nie jest najlepsze co można dać kotu i to jeszcze gotowany.

Karma IAMS jest zbożowa, kukurydza, pszenica, na to co kotu?

Kup dobre karmy bezbożowe takie jak GranataPet, CatzFineFood, Grau, Feringa.

A mięso podawaj kotu SUROWE, tłuste, żylaste.
ser_Kociątko
 

Post » Nie sie 12, 2018 18:38 Re: POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Dziękuje za rady - wezmę je pod uwagę. Zamierzam zmienić karmę mojej kici i zastosuję się do spisu karm dla kota, który znajduje się na forum.

Paulina24

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Sob lip 15, 2017 9:19

Post » Nie sie 12, 2018 20:28 Re: POMOCY! - Dziwna rana na łapce kota

Paulina24 pisze:Dziękuje za rady - wezmę je pod uwagę. Zamierzam zmienić karmę mojej kici i zastosuję się do spisu karm dla kota, który znajduje się na forum.

Tylko zajrzyj na część 7 wątku, starsze są nieaktualne: viewtopic.php?f=1&t=183659
Podstawą żywienia kotów powinno być mokre jedzenie (surowe mięso z suplementami i/albo dobre mokre karmy), suche jedynie jako dodatek (zdrowiej jest z niego zupełnie zrezygnować). Przyzwyczajać kota do mokrej karmy aby zrezygnować z suchej można na różne sposoby. Najważniejsze to być wytrwałym, bo owszem są koty, których nie da się przestawić, ale większość osób po prostu za szybko się poddaje.
Jedna uwaga: przestawianie powinno być stopniowe, bo w przeciwnym razie kot może albo urządzić pełną głodówkę i trzeba będzie mu ulec dla jego dobra, albo może niedojadać i po kilku miesiącach okaże się, że mocno schudł. Trzeba pilnować, ile zwierzak je.

Srebro koloidalne przyspiesza gojenie się ran, pomaga im się zaschnąć. Może przyda się pomocniczo. Ale ranę i tak lepiej, żeby obejrzał wet.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10611
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 97 gości