1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 14, 2018 12:30 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Ty to wszystko zorganizowała :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon paź 15, 2018 9:59 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Kciuki za fele i Maciusia. Za ujemne testy. Za przeprowadzkę. Za wszystko. :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon paź 15, 2018 11:03 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

jasdor pisze:(...) Państwo mieli 2 pseudo brytyjczyki, które niestety były chore i umarły nie dożywając roku. Jeden nie wiem na co już wcześniej, a drugi 4 miesiące temu prawdopodobnie na białaczkę albo FIP. Ludzie rozsądni, (...)


Mi zawsze świeci się czerwona lampka jak komuś odchodzą tak młode koty... Na dodatek dwa pod rząd...
Nawet jak teoretycznie były wzięte z wadą z pseudo i chore.
Ja bym raczej dopytała KONKRETNIE na co odeszły poprzednie koty. To nie jest wszystko jedno. Jak były leczone? I gdzie? Ile ludzie zrobili,by je rzeczywiście dobrze leczyć,czy w ogóle leczyli,u kogo leczyli i jak? Jak były karmione?
To ważne,bo jak nie mają dobrego weta,albo szybko się poddali to cienko widzę taki dom dla kolejnych...

Kto robił wizytę p/a?

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 15, 2018 11:18 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Zgadzam się z tabo, po tylu wpadkach z wyborem domu nie oddałabym kota bez wizyty kogoś z forum, kto potrafi dom ostro przemaglować.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon paź 15, 2018 11:58 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Arcana pisze:(...) po tylu wpadkach z wyborem domu nie oddałabym kota bez wizyty kogoś z forum, kto potrafi dom ostro przemaglować.

:!:

Święte słowa. Niestety. Skoro po rozmowie tel. i wizycie p/a nawet nie wiecie dokładnie na co odeszły poprzednie koty, to wizyta i wywiad tel. były ewidentnie za słabe.

Przypadek trzech powrotów Macho powinien nauczyć być bardziej czujnym.

To nie złośliwość,a troska o dobro kotów,żeby nie było zaraz obrazy :wink:
Nie każdy po prostu nadaje się na robienie wizyt p/a i trzepanie domków.

ps. jasdor,nie martw się ja nie poszłabym na p/a nawet gdybyś teraz chciała , mam za dużo problemów ze swoimi zwierzakami ostatnio. Także "nie odstraszę domków" jak się ostatnio bałaś :wink:
Natomiast uważam,że lepiej odstraszyć niż wydawać źle i narażać kota na zwroty non stop :|

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 15, 2018 12:04 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

wizyty pa są trudne - nikomu się głowy nie prześwietli przecież
a jeszcze, że tak uproszczę. ludzie źli po prostu często dokładnie wiedzą co powiedzieć i wypaść mogą rewelacyjnie
a ludzie całkiem porządnie czasem sa nieśmiali, albo gorzej się wysławiają, nie wiedzą czym karmić itd

jak chodzę na wizyty pa dla psów to zawsze się staram wyobrazić sobie psa w takim domu
jak sa dzieci to jest łatwiej, bo po dzieciach więcej widać i wygadają się czasem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 15, 2018 12:47 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

No nie prześwietlisz, ale w zależności od tego, ile czasu poświęcisz, o co zapytasz - dowiesz się więcej lub mniej. Nie tak łatwo ściemniać na temat chorób i leczenia, jak się nie ma o tym pojęcia ;)

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon paź 15, 2018 12:48 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Dzięki kobitki za czujność. Myślę że niewiele osób umie operować nazwami chorób i jednocześnie nie oznacza to, że kotów nie leczą. Ale wartość nad każdą z Waszych wątpliwości się pochylić i ją rozważyć aby niczego ważnego nie pominąć.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon paź 15, 2018 13:16 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Marzenia11 pisze:Dzięki kobitki za czujność. Myślę że niewiele osób umie operować nazwami chorób i jednocześnie nie oznacza to, że kotów nie leczą. (...)


Ale tu nie chodzi o to,że każdy ma być obcykany jak wet czy użytkownik miau w terminologii weterynaryjno-medycznej :wink: Ale to na co kot odszedł, to jest absolutnie podstawa... Nie wydałabym kota NIKOMU kto nawet nie wie na co odszedł jego zwierzak :strach:
Ja rozmawiając o poprzednich kotach z domkami i odpowiednio drążąc temat, dostałam kilka razy od właścicieli do mojej ręki (na wizycie p/a) całą ich dokumentację po kocie,który odszedł i sama mogłam do niej zerknąć. Nawet o to wówczas nie prosiłam,bo wydawali się wiarygodni. Po prostu pytałam z troską i zainteresowaniem rozumiejąc ból po stracie i właściciel miał potrzebę podzielić się ze mną swoim nieugaszonym jeszcze smutkiem mówiąc,że robił wszystko,tyle leczył,ma taką dokumentację... Jedna pani nawet chciała mnie zaciągnąć do swojego weta (a to ja czasu nie miałam i potrzeby nie widziałam),by pani doktor potwierdziła,jak ona dba o swoje zwierzęta.A jak powiedziałam,że to zbyteczne,koniecznie chciała,żebym choć zapisała nr tel i sama zadzwoniła,skoro do lecznicy nie chcę iść :D Uznałam,że to nie potrzebne ,bo pani była dostatecznie wiarygodna.
Myślę,że jak ktoś jest w porządku,to nie ma nic do ukrycia.

A w trudności wizyt p/a uważam,że głównie chodzi o to ,że ludzie wstydzą się/mają opory przed zadawaniem niewygodnych pytań i maglowaniem właśnie. Stąd te niedopowiedzenia. Sama wstydzę się czasem o coś pytać,czy drążyć-ale inaczej po prostu się nie da. Za mało można poznać przyszły domek,by mieć czas na owijanie w bawełnę ,czasem trzeba pytać wprost (jak Arcana o wiek starszych kobiet :mrgreen: )
I umieć też tak poprowadzić rozmowę pytaniami otwartymi,by wyłuskać wszystkie potrzebne info możliwie najdelikatniej,ale uzyskując jak najwięcej info istotnych dla kota.

Patmol ,można nie wiedzieć czym karmić jak się kota nigdy nie mialo.Wystarczy,że ktoś będzie otwarty na to,co Ty mu w tym temacie chcesz podpowiedzieć. I też niestety nigdy nie masz gwarancji,że jak raz kupi karmę polecaną,to będzie ją kupował non stop jak dostanie kota:(
Ale jeśli ktoś miał kota/psa i nawet nie pamięta jednej nazwy karmy jaką podawał przez lata (a taki typ kiedyś do mnie był uprzejmy dzwonić,to dla mnie też odpada. Niektórzy jeszcze choć znają kolor opakowania i ja zaczynam zgadywać jaka to,ale ten typ nie znał NIC. To niepojęte :strach: Przez kilkanaście lat posiadania psa nie zapamiętał ani JEDNEJ nazwy ).Takim też bałabym się oddać zwierzaka pod opiekę.

Nikt nie powiedział,że rozmowa p/a jest łatwa do przeprowadzenia. Dlatego właśnie niewiele osób potrafi ją dobrze zrobić :cry:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 15, 2018 13:37 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

tabo10 pisze:czasem trzeba pytać wprost (jak Arcana o wiek starszych kobiet :mrgreen: )

Wszystkich, nie tylko starszych. Do bardzo młodych też mam więcej wątpliwości.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon paź 15, 2018 13:53 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Skąd macie przypuszczenia że pa została źle przeprowadzona?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon paź 15, 2018 14:00 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Tego nie napisałam, ale byłabym wyjątkowo ostrożna po tylu zwrotach z adopcji.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pon paź 15, 2018 14:25 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Marzenia11 pisze:Skąd macie przypuszczenia że pa została źle przeprowadzona?


Wywiad tel. lub p/a albo jedno i drugie wg mnie zostały niedokładnie zrobione ,skoro już się odbyły , Ty wstawiasz kciuki za przeprowadzkę,a jasdor pisze poniższe:

jasdor pisze:(...) Państwo mieli 2 pseudo brytyjczyki, które niestety były chore i umarły nie dożywając roku. Jeden nie wiem na co już wcześniej, a drugi 4 miesiące temu prawdopodobnie na białaczkę albo FIP. Ludzie rozsądni(...)


Po wywiadzie i wizycie dobrze zrobionych powinna być pewność :?
Wiem tyle,co tu przeczytałam. Stąd moje przypuszczenia i obawy. Dziwi mnie tylko,że tyle osób od tego postu tu pisało i nikt na to uwagi nie zwrócił :| Taki to nieistotny szczegół? I tylko ja mam przeczulicę? Obawiam się też,że dom stracił dwa młode koty (nie dożyły roku) w krótkim czasie i nikogo to nawet nie zastanawia :roll:

Szczególnie,jak zauważa też Arcana,po tylu zwrotach z adopcji należałoby wzmożyć czujność na p/a lub wysyłać osobę,co bardziej trzepie.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon paź 15, 2018 16:53 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Tabo10 masz r rację trudnosc to te niewygodne pytania
Jakos to wiedzialam, ale jednocześnie tego nie wiedzialam
Tego elementu ukladanki mi brakowało - w kazdym razie dziekuje, bo znowu sie nie moglam zebrac do ogloszen swoich tymczasow
A po prostu trzeba sobie dac wiecej prawa do trzepania i pytań
I teraz mi ulzylo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon paź 15, 2018 17:31 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Patmol pisze:Tabo10 masz r rację trudnosc to te niewygodne pytania
Jakos to wiedzialam, ale jednocześnie tego nie wiedzialam
Tego elementu ukladanki mi brakowało - w kazdym razie dziekuje, bo znowu sie nie moglam zebrac do ogloszen swoich tymczasow
A po prostu trzeba sobie dac wiecej prawa do trzepania i pytań
I teraz mi ulzylo

Cieszę się,że byłam pomocna i moje tłumaczenia na coś się przydały,coś rozjaśniły i uzmysłowiły :)
To za adopcje i dobre domki :ok:
Waszym i swoim kociastym życzę :ok:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka i 206 gości