1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 12, 2018 15:49 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Zaraz, zaraz, to co ci spędza sen z powiek? :roll:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt paź 12, 2018 15:50 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Ojacie. A to się panience poszczęściło!
Kciuki za adopcję. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14223
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt paź 12, 2018 15:52 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Marzenia11 pisze:Zaraz, zaraz, to co ci spędza sen z powiek? :roll:



No miała być nutka grozy :D :D
ser_Kociątko
 

Post » Pt paź 12, 2018 15:55 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

ser_Kociątko pisze:
Marzenia11 pisze:Zaraz, zaraz, to co ci spędza sen z powiek? :roll:



No miała być nutka grozy :D :D

aaaaaaaaaaaaaaa :mrgreen:
Jestem zakręcona - siedzę w pracy i z ukrycia szukam rozpaczliwie jakiegoś rozwiązania dla Feli. A powinnam czytać o działalności gospodarczej w Czechach... :roll:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt paź 12, 2018 15:56 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

:mrgreen: :mrgreen:


Też myślę o Feli, ale nie wiem co oprócz szukania na cito domu mozna zrobić :(
ser_Kociątko
 

Post » Pt paź 12, 2018 16:05 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Szukam też dla niej dt. Tylko nie wiem, ile kotów ona toleruje./ I w oŋóle czy to kwestia kotów, czy konkretnie Myszy. Czy moze iść do dt z kotami czy nie..
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt paź 12, 2018 18:18 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Ale się cieszę z Malinki, super :1luvu: Wspaniale, że znajomy wybrał właśnie ją :ok:

Co do Feli - mi się wydaje, że tutaj ma też wielki wpływ charakter Myszki :/ ona ogólnie z tego co czasem opisywała Jasdor przegania inne koty (np. pamiętam, jak zabierała okno tylko dla siebie), tylko większość się tym tak bardzo nie przejmuje, jak biedna Fela :(
Więc obstawiam, że o ile w DT nie trafiłby się taki, co lubi pognębić inne koty, to ona by się spokojnie w DT z innymi dogadała...
Ale wiadomo, że w DS pewnie raczej jako jedynaczka by się odnalazła lepiej.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 19:20 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Nie wiadomo, czy byłoby jej lepiej jko jedynaczce skoro całe zycie była w gromadzie kotów...
Tego się nie przewidzi. Pewne jest,że warto by ją stamtąd zabrać jak najszybciej - czy do dt czy do ds....
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt paź 12, 2018 22:50 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia za TM, Macho wróci

ser_Kociątko pisze:Malinka, 22.10.2018 roku jedzie do nowego domku. Do mojego znajomego. Będzie jego pierwszym kotem, wcześniej mieli psa, pies odszedł po 16 latach. Całe życie marzył o kocie, no i od słowa do słowa w ostatniej rozmowie, padło na Malinkę. Domek przeze mnie szkolony w kwestii jedzonka, zamówienie na zooplusie już złożone. Transporter już jest. Kocyki, poduszeczki,legowiska są. Drapak jutro przyjeżdża.

A ja wiedziałam, ale się nie wygadałam :mrgreen: Zostałam poinformowana i zaakceptowałam przeprowadzke Malinki :)

A teraz wieści z domu.
No to najpierw Tobiś Super Kot :) Nie zawodzi w żadnej sytuacji. Wystawić brzuch do głaskania ? Prosze bardzo ! Mordeczkę? Prosze bardzo! Połasić się i pomiziać ? W każdej ilości ! Zapozować do zdjęcia ? Oczywiście, jak najbardziej ! Kot ideał i NIKT w sprawie domku dla nie nie zadzwonił :(
Obrazek Obrazek Obrazek

Koty dostały dziś tor z piłeczką :) Były zachwycone :1luvu: Na koniec Tobi zajął go w całości, zaległ i zabawa się skończyła :) Nawet Maciuś przybiegł z drugiego pokoju zobaczyć co tu się wyprawia :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pogoda sprzyja i kociaki korzystają jeszcze z uroków grzejącego słoneczka . Trikotka jest praktycznie zagojona. Szyjka już ładnie zarasta sierścią i nie ma strupków.
Obrazek Obrazek Obrazek

Fela praktycznie zamieszkała na szafce gnębiona przez Myszkę. Dzielnie towarzyszy jej Maciuś. Boi sie bardzo schodzić nawet do kuwetki :( Lubi inne koty i chętnie by się z nimi przyjaźniła i razem przebywała, ale ta franca ją tak gnębi, że nie ma prawa wejść do drugiego pokoju :(
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
W zasadzie to Mysz przegoniła ją już nawet z tej szafki. Teraz zamieszkała na półce. Myszka potrafi wpaść do pokoju i nawet na tej szafce ją sprać, więc wybrała kolejne miejsce i udaje, że jej nie ma, nie istnieje. To bardzo grzeczna koteczka. Te rujki, które miała na początku już się nie powtórzyły. Bardzo ładnie wygląda, nabrała ciałka chyba na zimę, futerko ładne i delikatne. Gdyby trafiła na kota do towarzystwa, który nie będzie jej gnębił to na pewno chętnie się z nim zaprzyjaźni, czego Maciuś jest doskonałym przykładem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A to awanturnica i prowodyrka wszystkiego zamieszania. Przegania wszystkich jak jej coś nie przypasuje. Zawsze znajdzie sobie jakąś ofiarę. Jak siedzi na oknie żaden inny nie może tam być. Stawia się nawet do Żabki jak wraca na noc do domu, ale ta akurat nie pozostaje jej dłużna, Misiek tylko burczy i idzie spać na swoją szafkę nie zwracając na nią uwagi.
Obrazek

Jeśli chodzi o Muszkę to została wraz z klatka przeniesiona do pokoju. Jednak znów się zestresowała i zasiadła w kuwecie. Lepiej jest z jedzeniem. Je już samodzielnie i nawet karmą nie gardzi, nie musi już być tylko mięsko. Brzuszek goi się ładnie, ale widać, że szczęśliwa nie jest i chyba tęskni za "swoimi śmieciami". Nie mam pojęcia bladego jak zachowałaby się w domu. Nie wiem nawet jak zareagowałaby na wypuszczenie z klatki. Nie ma w niej cienia agresji, ale czy to jest kot, który zaakceptuje tylko domowe warunki ? Nigdy nie zdarzyło mi się wpuścić kota z powrotem na ulicę. Jednak w jej przypadku nie umiem przewidzieć co będzie dla niej lepszym wyjściem
Obrazek Obrazek Obrazek

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt paź 12, 2018 22:57 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Pytanie czysto retoryczne, ale pani nie dałaby rady rozdzielać kotek, żeby Mysz była sama w drugim pokoju? Okropnie żal Feli :(

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 23:08 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Nie da rady nawet ze względu na to, że Fela najlepiej się czuje i bezpiecznie właśnie w tym pokoju, w którym przebywa. Zamiana jest bez sensu

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt paź 12, 2018 23:09 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

No mi chodzi o wyrzucenie Myszy do drugiego, nie Feli :oops: ale wiem, że u pani to raczej nierealne, kurczę, w normalnej sytuacji taka izolacja to pierwsza pomoc :(

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pt paź 12, 2018 23:12 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Mysz "mieszka" w drugim pokoju. Fela tam nawet nie zagląda. Tylko awanturnica czasem sobie o niej przypomni i wtedy leci do drugiego, spierze Felę i wraca.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt paź 12, 2018 23:16 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

A pani opiekunka gdzie wtedy jest?

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 15 >>

Post » Pt paź 12, 2018 23:22 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o d

Jest. I reaguje, ale nie nadążysz. Sama wczoraj widziałam, jak poszła niby do kuwety w przedpokoju, a wracając wparowała do pokoju zrobić awanturę.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości