1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 16, 2018 21:16 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Proste, musisz częściej obchodzić urodziny :D

Co do tej chętnej na Tobiego - jakby co do nas też może wpadać, jeśli dzieci się nie boi.
Natomiast z reakcjami alergicznymi na kota, to jest tak, że każdy kot uczula trochę inaczej. Moja Carmen jest z tych mało uczulających (potwierdzają to wszyscy odwiedzający nas alergicy, na czele z moją Mamą czy mną ;)), ale jak np. idę w gości do znajomego DT z ok. 15toma kotami, to widzę, że są egzemplarze, które wystarczy pogłaskać, żebym dostała duszności, a są takie, że mogę nosić na rękach i będzie tylko lekki katar...
Ważne, że reakcja z czasem maleje, organizm się szybko przyzwyczaja.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw sie 16, 2018 21:23 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

egwusia pisze:
jasdor pisze:......
Czy można jakoś zatrzymać czas ? Chwilo trwaj wiecznie! chciałoby sie powiedzieć :1luvu:
...:

Pójdziesz do kotów to Ci przejdzie :mrgreen:

:ryk:
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2744
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Czw sie 16, 2018 21:52 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Cały dzień mnie nie było w domu, ale rano jeszcze wrzuciłam Tobiego na Gumtree na Warszawę
https://www.gumtree.pl/a-koty/srodmiesc ... 0472957409

A zdjęcia Kokosa i Karola? Tylko te z pierwszej strony wątku? W albumie pusto.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Czw sie 16, 2018 22:07 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Byłam u kotów :) Tak na szybko, po drodze, trochę karmy zawiozłam
A PiFko właśnie patrząc mi głęboko w oczy zlał się namiętnie na środek kołdry :strach:
I czar prysł................ :evil: Wracany do rzeczywistości .

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Czw sie 16, 2018 22:10 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Kokosa mam tyle:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A Karola tyle, co na pierwszej stronie - jeszcze jakieś brzydkie, niewyraźne z transportera, nie ma czym się dzielić.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Czw sie 16, 2018 22:14 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Arcana pisze:Cały dzień mnie nie było w domu, ale rano jeszcze wrzuciłam Tobiego na Gumtree na Warszawę
https://www.gumtree.pl/a-koty/srodmiesc ... 0472957409

A zdjęcia Kokosa i Karola? Tylko te z pierwszej strony wątku? W albumie pusto.

Kurcze, zapomniałam . Miałam zdjęcia wstawić. W komputerze mam tyle co na początku, może w telefonie jeszcze jakieś wygrzebię, ale nic nadzwyczajnego, bez rewelacji.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Czw sie 16, 2018 22:25 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Jakiś pan dość obcesowo koresponduje ze mną w sprawie Maczusia. Rozumiem, że wymagamy umowy adopcyjnej?
I skreślamy dom przy takim podejściu?

MW: Umowa adopcyjna ?
Ja: Dobrym domom w niczym nie przeszkadza umowa, zapewnia możliwość zwrotu kota ... Lepiej jak ktoś anonimowo odda kota i umywa ręce?
MW: Nie o to pytalem,mam kotke i mam balkon wiekszosc zwierzat nie skacze z balkonu by sie zabic ,a to nie moja pierwsza kotka ,czy Panstwo wymagaja siatki na balkonie?
I jak wezme zwierze nie bede chcial zwracac to nie zabawka
Ja: Koty wypadają, a nie skaczą z balkonu. A zwroty się zdarzają z różnych powodów. Tak, podpisujemy umowę adopcji. A przed adopcją ktoś odwiedza potencjalny dom. Nie oddajemy w ciemno.
MW: Rozumiem.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pt sie 17, 2018 6:32 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Oczywiście, że wymagamy.
Nie bierz na siebie dyskusji z palantami.Szkoda nerwów.
Napisz, że jest podany nr telefonu, niech dzwonią to się wszystkiego dowiedzą.
O kocie i o warunkach adopcji też.
Może napisać smsa, też odpiszę.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Pt sie 17, 2018 6:46 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Arcana daje sobie radę z odsiewaniem idiotów. Szczególnie telefonicznie. Bądź spokojna, nie zrazi się i nie zdenerwuje za szybko :wink: ,raczej kogoś nieodpowiedniego merytorycznie odstraszy :twisted: Jest rzeczowa i konkretna,jeśli kogoś spuści,to lepiej to zrobić wcześniej niż później.
Pomagała mi kiedyś wybrnąć z rozmów w sprawie adopcji kociąt,które jeszcze leczyły grzyba :strach: . Ja byłam już bardzo zmęczona kolejnym odchowywanym miotem i na rozmowy nie miałam psychicznie sił oraz nie wyobrażałam sobie namawiania na takie kocięta,wstydziłam się mówić ,że mają to cholerstwo.Ona ujęła to bardzo dyplomatycznie i rozmawiała twardo. Oczywiście poszły do domów wyleczone,ale dwa zanim złapały grzyba i ten ujawnił się w nowym domku dopiero.Wszystko skończyło się dobrze,bo domki fantastyczne się znalazły i mieliśmy stały kontakt. Ludzi zostali dobrze wyselekcjonowani.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sie 17, 2018 7:18 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Facet bez "dzień dobry" i innych grzeczności sondował, kto nie wymaga umowy ;)
Oddawałam koty do domów bez siatki na balkonie, ale nie przy takim podejściu, że kot nie jest głupi i nie popełnia samobójstwa.

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pt sie 17, 2018 7:58 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Czasem ludzie boją się umów,bo nie chcą inwigilacji do końca życia,a niektóre fundacje tak to właśnie przedstawiają.
Sama nie chciałabym być X razy nękana i nachodzona.
Ale ja zwykle zapewniam,że umowa to nic strasznego i nie trzeba się bać. A przy dobrym wytłumaczeniu czemu ma służyć,większość nie oponuje. Raz był problem,że ktoś nie chciał nic podpisać dając temu wyraz już w rozmowie tel,więc się szybko rozstaliśmy.Bo jak ktoś ma coś do ukrycia,albo nie zgadza się na podstawy już na wstępie,to potem zwykle jest tylko gorzej w dogadywaniu się. Więc po co ciągnąć taki kontakt.

Kropcia nadesłana przez kotydwa12 :1luvu: Coraz odważniejsza,patrzy na wszystkich z góry :wink:
Obrazek

No może za niedługo da się zrobić sesję :ok:
Ciotka kotydwa12 ale masz czerwień ustawioną w tym komórkowym aparacie. Sceneria jak z Pogranicza w Ogniu :wink: :mrgreen:

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sie 17, 2018 9:27 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

tabo10 pisze:Ciotka kotydwa12 ale masz czerwień ustawioną w tym komórkowym aparacie. Sceneria jak z Pogranicza w Ogniu :wink: :mrgreen:


:mrgreen:

Śliczna kotunia, aniołecek :1luvu:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 17, 2018 10:21 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Wrzucę parę ogłoszeń Karolkowi na Warszawę, bo Sz. Kot przeniosła swoje na Kraków
https://www.olx.pl/oferta/nieslychanie- ... vh0uG.html

Więcej ładnych zdjęć by się przydało. A gdzie on taki wielki, jak waży 5,5 kg? Duże chłopaki się zaczynają od 7 kg :mrgreen:

Arcana

 
Posty: 5667
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Pt sie 17, 2018 10:49 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Arcana pisze:Wrzucę parę ogłoszeń Karolkowi na Warszawę, bo Sz. Kot przeniosła swoje na Kraków
https://www.olx.pl/oferta/nieslychanie- ... vh0uG.html

Więcej ładnych zdjęć by się przydało. A gdzie on taki wielki, jak waży 5,5 kg? Duże chłopaki się zaczynają od 7 kg :mrgreen:


Uwielbiam Karolka na tym rozkraczonym zdjęciu :ryk:
Moja Lena tak siada.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pt sie 17, 2018 10:55 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Tutaj mam jeszcze film z Karolem.
Nie umiem zapisać i wstawić gdzie indziej , ale można podać w ogłoszeniu link i też się otworzy.
Oryginał filmu mam na domowym komp. Mogę wstawić na YT ( o ile sobie hasło przypomnę) :mrgreen:

https://www.facebook.com/KoTlowisko/vid ... 741096646/

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], grubysnake, imatotachi, Szymkowa, Wojtek i 87 gości