1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 14, 2018 22:17 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Teraz jak byłam to lało. Leje się przez okna po ścianach do środka. Wszystko przegnite na wylot. Leje się spod parapetów. Woda wlewa się przez okna i zbiera na parapecie, kałuża. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Z roku na rok jeśli nic się z tym nie zrobi wszystko zgnije. Nie ma jak już tego uratować.
I w tym wszystkim te biedne, spokojne, wyluzowane kociaki, przynajmniej już nie głodne. Tylko patrzeć jak zacznie szalec kolejne pokolenie pcheł, bo w tym bałaganie to jest walka z wiatrakami.
Nawet zdjęcia nie ma jak zrobić bo sceneria odstrasza oglądających.
Nie wiem, nie mam pomysłu, nie mam ich gdzie ulokować, mogę je tylko pogłaskać i dzięki Wam nakarmić :(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto sie 14, 2018 22:22 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Te zdjęcia są szokujące.
Biedne koty. 8O

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3549
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto sie 14, 2018 22:26 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ewkkrem chce pomóc w ogłaszaniu któregoś kota. Który tam największy miziak, najłatwiejszy w adopcji? Na OLX mają ogłoszenia Szalonego Kota, to wrzuciłaby na inne portale. Najpierw jednego, może potem więcej, jak się otrzaska w ogłaszaniu.
Może więcej osób włączyłoby się w ogłaszanie choćby po jednym kocie :(

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Wto sie 14, 2018 22:35 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Największy miziak to TOBI
https://www.fotosik.pl/u/jasdor/album/2503290
Obrazek

i KOKOS
Obrazek
jutro zrobię mu album z tego co posiadam

i KAROL
zdjęcia na razie tylko na 1 stronie. Jutro coś stworzę
:(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto sie 14, 2018 22:35 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ta baba jest po prostu nie poważna... widzi, że jej pomagasz i ona nic nie robi bo wie, że Ty przyjedziesz i trochę zrobisz...
jakby była normalna to przecież nawet zbiórkę na wymianę okien można by zrobić, ale ona nie robi nic.
nie wiem jak można żyć w takim mieszkaniu i nawet palcem nie ruszyć.
nic tylko wyadoptować wszystkie koty a potem zadzwonić do mopsu żeby babę gdzieś zabrali, chociażby do psychiatryka i żeby nigdy nie mogła już żadnego kota wziąć do siebie.
rozumiem depresja i nic nie robienie, sama potrafiłam być w takim stanie, ale robi się minimalnie chociaż żeby to się nie nawarstwiało, a u niej widać brud zbierany LATAMI.
daj tej babie jasno do zrozumienia, że Ty będziesz pomagać tylko kotom a nie jej.
widzi, że koty w trocinach się załatwiają, więc ogarnięcie tego czyli wsypanie do worka/reklamówki a potem wyrzucenie do śmieci nie jest trudne, one są lekkie, ale ona nie chce nic robić...
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sie 14, 2018 23:09 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Z drugiej strony od samego myślenia
ile tam jest DO ZROBIENIA ręce opadają.
Może pani trzeba dawać zadania.
Małe
Np. od jutra codziennie opróżniać kuwety.
Taki mały krok, i tylko to.
A za wykonanie CHWALIĆ, na skalę SUKCESU.
Żeby pani nie miała poczucia, że NIC NIE MA SENSU , bo i tak i tak dalej jest syf

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3549
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto sie 14, 2018 23:16 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ten system nie działa - przerabiałam.
Tłumaczyłam na wszystkie sposoby przez ten cały czas.
Że tak, nie można żyć, że kotom szkodzi, że będą chorować, że będą pchły, że ją wywalą z mieszkania bo śmierdzi, że jak będxzie więcej miejsca to wszystkim się będzie lepiej żyło,....
A ona ciągle powtarza, że jutro, że w przyszłym tygodniu, że teraz to już na pewno, że........
Przez rok w pokoju światła nie było, bo zepsute, a okazało się, że tylko żarówkę trzeba było wymienić.
W drugim pokoju pewnie to samo, nie ma światła, bo pewnie żarówki spalone.
Ale ona nie świeci, bo jej ludzie zaglądają z naprzeciwka Zawsze sobie przeciez można poradzić. Nie świecić i już.
Fakt, że koty demolują i brudzą, ale ludzie! Tam jest 10 kotów, 2 non stop na polu, nawet wracać tam nie chcą. 10 kotów to niejedna ma na tymczasie i takiego syfu nie ma

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto sie 14, 2018 23:18 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Myślę, że ta pani nie robi nic nie dlatego, że jasdor to zrobi za nią. Ona nie robi nic i nie robiłaby nic, nawet gdyby nikt jej nie pomagał. To jest ewidentnie osoba chora/zaburzona. Nie wierzę, że kiedykolwiek zrobi cokolwiek, dopóki będzie to praca od zera. Ona nie zamiecie. Nie przetrze parapetu. Nie umyje okna. Nie, po prostu nie. Jestem przekonana, że nie zrobi nic, a już na pewno nie bez leków, nie sama z siebie. Choćby trzymała w ręku nakaz eksmisji nie zacznie działać.
Nie wydaje mi się, aby porównywanie chorób miało do czegokolwiek prowadzić. Świetnie, jeśli ktoś z depresją ogarnął swoje życie. Ale choroba chorobie nie równa, zaburzenie zaburzeniu nie równe, nawet jeśli mają tę samą nazwę. Oczekiwanie od tej kobiety, że ogarnie swój dom to jak oczekiwanie od kogoś bez nogi, że mu kończyna odrośnie. Nie ma sensu. Będzie jedynie wywoływać frustrację.
Trzeba założyć, iż jest to ktoś, kto będzie jedynie niweczył porządki. Nie pomoże a może przeszkodzić.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 15, 2018 6:56 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ja mam w mieszkaniu 8 swoich i 4 tymczasiki. W mieszkaniu zero zapachów "kocich" i zero bałaganu. Owszem codziennie poświęcam czas na sprzątanie, ale są to zwykłe codzienne czynności: zmycie parapetów, podłóg, wypranie posłanek czy przetarcie okien. Kuwety to już normalka. Ja myślę, że ta pani z racji swojego wieku może już sobie nie radzić. Pewnie trudno jej wytrzymać dłużej w zgiętej pozycji, nie może dźwigać, może ma zawroty głowy czy problemy z ciśnieniem. Wiecie, 70 lat to dużo. Ja mam prawie 50 i są momenty, że musze odpuścić, bo w danej chwili nie mam po prostu siły. Szkoda, że córka i wnuczka są takie bezduszne lub po prostu wygodnickie. U nas do takiej brudnej roboty można nająć drobnych pijaczków i jak się im zapłaci i dobrze przypilnuje to potrafią zrobić kawal dobrej roboty. Ale trzeba nad nimi stać i pilnować.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 15, 2018 7:22 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Córki i wnuczki też nie nazywałabym bezdusznymi. W przypadku chorej/zaburzonej osoby najlepsze, co mogą zrobić, to wysłać na leczenie. Ale to z kolei jest niewykonalne z uwagi na koty. Zresztą z tego co pamiętam córka deklarowała chęć pomocy jak nie będzie kotów. Uczciwy układ bo od początku była przeciwna zbieraniu kotów. Nie wiemy, na ile pomagała wcześniej i ile poświęciła dotąd. Może zanim przyszła kolej na kolekcję kotów ogarniała poprzednie kolekcje. Może tylko dzięki niej da się do mieszkania w ogóle wejść bo całymi latami sprzątała zbiory śmieci.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 15, 2018 8:22 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

No tak, nie znam szczegółów z życia tej rodziny. Rzeczywiście sytuacja bardzo trudna. Zastanawiam się tylko, jak ta kobiecina funkcjonuje w tym mieszkaniu? Przywykła do tego czy może pomieszkuje gdzieś indziej. Przecież musi gdzieś spać, szykować sobie posiłek, myć się itp.Tak było np. w Bydgoszczy. Kobieta w kawalerce gromadziła koty, zasyfiła i zwierzęta i lokal, a mieszkała w innym domu.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

Post » Śro sie 15, 2018 8:33 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Jasdor, byle kot na zdjęciu był w miarę wyraźny. Takie zdjęcie mogę "obrobić" - zmienić tło.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7952
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Śro sie 15, 2018 9:11 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Jasdor, napisz dwa słowa o Tobim i Kokosie, o ich zachowaniu. Tobi ok. 1,5 roku, a Kokos? Czy w ogłoszeniach ma być wymóg domu w bloku, bez możliwości wypuszczania?

Wrzuciłam ogłoszenia dla Maczusia.
Daję link, gdyby ktoś chciał zafundować mu wyróżnienie na OLX :)
https://www.olx.pl/oferta/maczus-tygrys ... vfocj.html

Jaki wiek jest wpisany w książeczce Kropki? W ogłoszeniu powtórzyłam za kimś 3 lata, a na pierwszej stronie wątku widzę 2 lata.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

Post » Śro sie 15, 2018 10:08 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Zgadzam się ze Stomachari w sprawie "diagnozy" pani. Niestety :( Trzeba jak najszybciej zabierać koty i pożegnać Panią,bo zbieractwo to choroba,której żadne sprzątanie nie wyleczy. Nawet jesli zamieszka w nowym lokalu,za chwilę zrobi to samo.Potrzebna terapia i nadzór non stop.To zadanie dla lekarzy i specjalistów.
Dla nas zadaniem jest uwolnić stamtąd koty,przydałyby się DT dla reszty.10 to nie jest dużo. Nie raz taką ilość zabierano dzięki forum.

Kropka ma w ksiązeczce 3 lub 3.5r.,ale ona szaleje jakby miała 1.5.Ja bym jej dała tyle.I tak to jest tylko orientacyjny wiek,a zachowuje się bardziej jak kociak niż dojrzały kot i stąd był problem w DS.Skacze za wędką na 1.5m,biega,jest energiczna i żywiolowa .

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro sie 15, 2018 10:20 Re: 1m2 na kota! Maraton po lepsze życie kotów u zbieraczki

Ok, napisałam 2-3 lata.

Arcana

 
Posty: 5668
Od: Nie lip 17, 2005 13:59
Lokalizacja: Warszawa


Adopcje: 14 >>

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Clarazkarar, DavidoosKax, Google [Bot], masseur, nadina i 248 gości