1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 26, 2018 9:28 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Malinka to anioł nie kot :1luvu: Z innymi kotami też najmniejszego problemu.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 26, 2018 9:59 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Jakie to szczescie dla Malinki :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro wrz 26, 2018 12:12 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Dzień dobry Pani Doroto,
Chcieliśmy bardzo podziękować za wspaniałą kicię Melę, która przez pierwszy dzień siedziała zamknięta w małym (15 m2) pokoju, ale już następnego dnia wyszła przez uchylone drzwi do przedpokoju i teraz buszuje po całym domu oraz sypia w różnych zakamarkach.Szczególnie uwielbia biegać po schodach hałasując przy tym niepomiernie. Jeszcze jest troszkę dzikawa, ale daje sie głaskać szczególnie po brzuszku. Nie lubi natomiast całowania i cmokania. Z jedzeniem też nie ma kłopotu, najbardziej lubi surowe mięsko i szynkę.Siusia też ładnie do kuwet ( po 1 na każdym poziomie domu), ale kupki robi w różnych miejscach. Nie przeraża mnie to bo jest bardzo sprytna i inteligentna więc na pewno wkrótce "załapie" o co chodzi.
Chciałabym też bardzo podziękować za przesłane ograniczniki do okien, które pewnie przydadzą sie z wiosną, bo na razie wietrzymy w pomieszczeniach gdy Melunia jest bezpieczna w innym pokoju.
Dzięki Meli założyłam sobie też konto na FB i przeczytałam historię kotków z 3 piętra. Nie mam jednak jeszcze doświadzczenia w poruszaniu sie po tym portalu ale szybko się uczę.
Chciałabym też wspomóc finansowo akcję leczenia kotków jednak nie chcę wysyłać przelewów tak "publicznie" - proszę więc podać mi jakiś inny bezpieczny sposób ( może Pani konto lub przekaz?).
Pozdrawiamy serdecznie i trzymamy kciuki za dobre domy dla kiciusiów.
Mela, Ela i Leszek

:20141
Potwierdzam :) Pani zalogowała się na fb i zaprosiła mnie do znajomych. Potrafi też wciskać "lubię to"
wysłałam jej kratki, które u mnie się marnowały.
mam nadzieję, że poradzi sobie z tą kupką :oops:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 26, 2018 12:18 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Może Mela jest kotem który potrzebuje osobnych kuwet do siku i kupy. Czyli na każdym piętrze po dwie. Albo przynajmniej na tym poziomie, na którym robi kupy poza kuwetą, jeśli to jest jeden poziom, oczywiście... Moje tak mają, osobna kupa na kuwety jest.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro wrz 26, 2018 13:41 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Fajna pani od Meluni :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Śro wrz 26, 2018 16:09 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

PROBLEM Z CINCIĄ
----------------------
Jak przewidywałam. Cincia nie je, nie pije i jest przerażona. Obsługa kota daje wiele do życzenia, tam żaden kot nie jest obsługiwalny. Co może czuć zwierzątko wyciągane z klatki chwytakiem ? :( Moja Ela załatwia takie sprawy gołymi rękami bez niczyjej pomocy i daje radę. Sama.
Powiedzieli, żeby ją zabierać, bo umrze. A ponieważ bardzo nie chcą żeby umarła u nich, bo mogę znowu zrobić awanturę na pół fb to nie mam innego wyjścia.
Badania zrobione - badanie krwi wcale nie są najgorsze. Trochę anemia, duży stan zapalny, niski HTC i za niski ALT. Kratynina i mocznik w normie. Dostała Convenię. Wyniku z wycinka nie będzie wcześniej niż za tydzień i nie ma potrzeby żeby tam siedziała bo i tak nic nie zrobią więcej.

Powiedzcie ! Co mam zrobić ? :( Zabrać ją do pani do klatki ? Wypuścić na polu ? To jedyna osoba, której ufa na tyle, że nawet do transportera dała się włożyć. O ile jej nie zafundowali tam takiego stresu, że nawet w stosunku do niej się kot wycofa .
Nie wiem, co będzie dla niej najlepszym wyjściem :(

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 26, 2018 16:15 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Malinka dojechała

Zabrać ją do pani do klatki
na zewnątrz nie przeżyje...

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3596
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro wrz 26, 2018 16:19 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Myślę, że zabrać do Pani do klatki....przynajmniej do czasu otrzymania wszystkich wyników.
Będzie możliwość żeby znowu zaczęła jeść, będzie ją można poobserwować chociaż kilka dni.
A potem można myśleć dalej.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13725
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 26, 2018 16:22 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

do pani do klatki, to jest jedyna możliwa opcja, innej nie przeżyje :(
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro wrz 26, 2018 16:25 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Przecież wiesz ale potwierdzę, do Pani do klatki.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro wrz 26, 2018 16:27 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Wcale nie jestem pewna, czy nawet u niej w domu będzie się czuła na tyle dobrze, żeby jakoś żyć. A co jeśli nie będzie chciała ? Wypuścić ?

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 26, 2018 16:29 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Na ulicy umrze...

A ja zadam pytanie, jest w ogóle jakaś szansa, żeby ona funkcjonowała w miarę? Bo jeśli nie, to ja bym się zastanowiła nad uśpieniem... :oops:

Na razie zdjęcia Malinki muszą się trochę zatrzymać, ona panicznie boi się aparatu, dzisiaj na widok aparatu zsiusiała się pod siebie.

I nadal czekamy na kupkę.
ser_Kociątko
 

Post » Śro wrz 26, 2018 16:35 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Jak przebywała na polu dawała radę, Świszczało przy oddychaniu, jedzeniu, ale wsuwała mięsko aż miło.
Ta lecznica zestresowała ją na maksa.
Nie wiem czy pożyje długo. Zobaczymy co wyjdzie w badaniu.
Beata pokazywała dziś zdjęcia innemu wetowi, stwierdziła, że nie wygląda to dobrze, ale nie musi być złośliwe.
Tylko nawet jeśli nie będzie złośliwe to jest języczek, da radę jeść jak będzie nadal narastać ? Operować ? Nie wiem, nie mam pojęcia, ale chyba trzeba zrobić to co najlepsze na ten moment. Zabrać i spróbować potrzymać w domu.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 26, 2018 16:37 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

ser_Kociątko pisze:.....

Na razie zdjęcia Malinki muszą się trochę zatrzymać, ona panicznie boi się aparatu, dzisiaj na widok aparatu zsiusiała się pod siebie.

I nadal czekamy na kupkę.

Chyba rzucano w nią kamieniami 8O 8O 8O - i to się jej z aparatem kojarzy ???
:ok: :ok: :ok:

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3596
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro wrz 26, 2018 16:38 Re: 1m2 na kota!Koty u zbieraczki. Cincia wraca. Na ulicę ?

Ja jej robiłam zdjęcia telefonem, bez błysku. Może lampy się boi.
Ona też bidulka na pewno jest zestresowana, wszystko nowe, niczego nie zna, życia w domu też nie zna

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 536 gości