1m2 na kota!Koty u zbieraczki.Zastraszona Fela prosi o dom !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 18, 2018 21:43 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Ja ją wezmę na testy i ogarnę pojutrze, bo na jutro Misiek i Tobi.
A co zrobisz jeśli kot okaże się białaczkowy na przykład ?
Musiałabyś ją w klatce trzymać, a to dla niej mało komfortowa sytuacja. Nie wiem, jak zareaguje oderwana od środowiska, to jednak stres, może sie pochorować.
Ona nie jedzie do Warszawy tylko koło Łodzi, nie wiem, kiedy się znajdzie transport.
Zwariuje w tej klatce, to kot podwórkowy.
...
Za to Misiek sam pcha się do auta, dwa razy mi dzisiaj wsiadł i chociaż tłumaczyłam, że my do weta dopiero jutro to i tak nie chciał wysiadać, musiałam wygonić. Boję się, bo jak się tak nauczy to wskoczy komuś i pojedzie w siną dal

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 18, 2018 21:45 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

To może jednak Misia ogłaszać?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto wrz 18, 2018 21:51 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

No ja bym chciała, ale ona Miśka nie odda. Mogę go najwyżej ukraść, ale ona się za nim zapłacze
A jeśli ktoś mnie zobaczy, że go zabieram ( a oni tam widzą wszystko) i jej doniosą to mogę się tam już nie pokazywać :mrgreen:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 18, 2018 21:58 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Aga.ta pisze:Krosno - Rzeszów oprócz naszych ulubionych firm jeździ firma Barbara - stronę mają regulaminu brak , ale jutro przedzwonie i będę pytać. I przez Jasło mam pociąg 16:12-16:58 17:12 z Jasła, więc wszystko wiemy jakby co.

..
Tylko nie mów, że to śmietnik pod tamtym blokiem ?

Dowieźć do Rzeszowa to żaden problem. Damy radę. Z "Barbarą" mogę załatwić, że mnie nawet do Krakowa z kotem wezmą. Normalnie nie biorą i nie masz nawet co dzwonić.
Nie odważyłabym się u niej pod śmietnikiem zostawić bo na bank by przyniosła z powrotem.
Koło mnie, dokładnie ukryte w pojemniku.
Ale jakby ktoś był zainteresowany to śmieci zabierają dopiero jutro rano, jeszcze zdążę przynieść :mrgreen:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 18, 2018 21:59 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Nie Miśka - trzykolorowa - ta co dziś pisałaś że propludzka, co ser_Kociątko pisała że ją zamiast Tri, bo jakby nie było to Tri jakiś dom ma i bezpieczna jest. Tylko chciała testy. I sprawdzałam że w łódzkie się dotelepie pociągiem. Nie ma co zabierać kotów do których absolutnie przywiązana jest, jak są takie z którymi lżej się rozstać , a do tego miejsce jest - tak chociaż myślę.. szkoda do klatki pakować kota na którego planu nie ma :(

No jakbyś u niej zostawiła, to pewnie więcej fantów byś nie dostała :)

Aga.ta

Avatar użytkownika
 
Posty: 103
Od: Pt lip 20, 2018 23:39

Post » Wto wrz 18, 2018 22:09 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Aga.ta pisze:No jakbyś u niej zostawiła, to pewnie więcej fantów byś nie dostała :)

Nie martw się, na pewno tobie też się coś dostanie, już ja sie o to postaram :ok:

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Wto wrz 18, 2018 22:10 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Ja bym sobie tą kanapę wzięła... Albo inne coś dużego :)


...a tak w ogóle to schodzą mi maile że ogłoszenia te zbiorcze kocików wygasają po kolei, znaczy jakoś ok miesiąc - kurczę, tak patrzę ile jeszcze ich było więcej :)

Aga.ta

Avatar użytkownika
 
Posty: 103
Od: Pt lip 20, 2018 23:39

Post » Wto wrz 18, 2018 23:11 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

jasdor pisze:No ja bym chciała, ale ona Miśka nie odda. Mogę go najwyżej ukraść, ale ona się za nim zapłacze

jasdor pisze:J
Za to Misiek sam pcha się do auta, dwa razy mi dzisiaj wsiadł i chociaż tłumaczyłam, że my do weta dopiero jutro to i tak nie chciał wysiadać, musiałam wygonić. Boję się, bo jak się tak nauczy to wskoczy komuś i pojedzie w siną dal

... a wtedy ona się też zapłacze, a my razem z nią...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro wrz 19, 2018 7:11 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Tak właśnie.
Było gdzieś jakiś czas temu ogłoszenie,że zaginął kot wychodzący. Prawdopodobnie wskoczył kurierowi do samochodu i został nieświadomie wywieziony z podwórka. Gdzie wyskoczył i kiedy...?
Ja bym brała Miśka do adopcji .Taku ufny kot jest zagrożeniem dla siebie samego. A skoro wozisz koty non stop,ludzie nie zorientują się,bez przesady.Albo podstawić kogoś,kto go zgarnie i tyle. Dla dobra kota,nie pani.

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Śro wrz 19, 2018 7:54 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Misiek nigdy nie będzie kotem domowym. Potrafi 24 godz. wyć zawodząc miałuuuuuu pod drzwiami. Sama słyszałam wiele razy będąc tam, nawet przez telefon, jak z nią rozmawiałam co wyczynia i to jest nie do zniesienia.
Fundować mu na siłę nowe miejsce, ludzi, terytorium i odbierać wszystko co zna ? I tek musi być kotem wychodzącym, wszędzie jeżdżą samochody, jaką mam gwarancję, że gdzie indziej będzie bezpieczny ? Że nie wsiądzie komuś do samochodu w nowym miejscu ? Nigdzie nie ma tzw. bezpiecznej okolicy, wszędzie są jakieś zagrożenia.
Skoro i tak jakieś koty muszą tu zostać to właśnie on i Żaba powinni. Tutaj też to wszystko ma, opiekę wet z mojej strony ma zapewnioną dożywotnio.
Pośpiech jest złym doradcą, przekonałam się o tym nie raz. Lepiej się 5 razy zastanowić niż zrobić coś na szybko i potem żałować.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 19, 2018 8:15 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

jasdor pisze:Pośpiech jest złym doradcą, przekonałam się o tym nie raz. Lepiej się 5 razy zastanowić niż zrobić coś na szybko i potem żałować.

zgadzam sie całkowicie

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro wrz 19, 2018 8:18 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Ale ja nie pisałam o pośpiechu. Po prostu w sytuacji takiego ryzyka bym zaczęła go ogłaszać i szukać mądrego, a nie pierwszego który się zgłosi, domu wychodzącego.
Nie popieram też kradzieży kota.
Natomiast sytuacja pani jest bardzo złożona, jak sama pisałaś, i w każdej chwili może się rypnac. Będzie zima, pani dostanie nakaz eksmisji, koty zamieszkaja na ulicy.. Z drugiej strony zabrać jej wszystkie koty jest nieludzkie ale z kolejnej kto je będzie karmil, w sensie finansowym? Dużo pytań.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro wrz 19, 2018 8:23 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

I jeszcze, jako tylko refleksja, to każdemu kotu,też nuewychodzacemu, wyafoptowanemu, zabierasz wszystko co dotąd znał i lubił.. No niestety. To my wiemy że to po to by mu było lepiej, ale zabierany kot o tym nie wie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro wrz 19, 2018 8:42 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

Wszystkich kotów jej nie zabiorę na pewno, chyba że sytuacja będzie podbramkowa i nie będzie innego wyjścia. Z 3 kotami do karmienia sobie poradzi nawet z tymi finansami, które ma. Jeśli będzie jej zagrażało odebranie mieszkania itp. to na pewno ja pierwsza się o tym dowiem i kotom nie dam zginąć. Kotów na ulicę wyrzucić nie można, ktoś musi się nimi zaopiekować, gmina, jakaś organizacja...skoro ona będzie pozbawiona możliwości. A o to już zadbam ja i łeb urwę przy samej d...... jakby ktoś chciał je skrzywdzić.
Koty niewychodzące to co innego. Tutaj żyją w brudzie i smrodzie, choć jest o niebo lepiej to i tak warunki nie są idealne. I było/jest ich za dużo. A czy mam pewność, że jest im lepiej ? Staram się żeby miały lepiej, ale nie ze wszystkimi domami ma się kontakt do końca życia, nie wiem, jak im tam jest, mam tylko nadzieję, że lepiej. Pewności żadnej.
I po to właśnie to wszystko opisuję, żeby razem coś wykombinować, bo co kilka głów to nie jedna. I szanuję każde zdanie, nawet odmienne, tyle że decyzję już muszę podejmować sama.

jasdor

Avatar użytkownika
 
Posty: 16341
Od: Sob wrz 19, 2009 11:51
Lokalizacja: Krosno

Post » Śro wrz 19, 2018 8:47 Re: 1m2 na kota! Koty u zbieraczki,Maciuś po zabiegu

No ja wiem i dlatego dziele się własnymi refleksjami.
Mnie tylko przerazilo że on wskakuje do samochodu. Pytanie, czy do każdego, czy tylko do twojego?
Mądry dom wychodzący to taki który przetrzyma kota w domu na czas aklimatyzacji i będzie miał teren w miarę bezpieczny i lub też zabezpieczony. Takie domy są,jest ich mało, ale są. W obliczu zagrożenia że ktoś kota wywiezie ja bym go oglaszala i zobaczyła co z tego wyniknie.

A poza wszystkim już, zapytam - jest jakiś kot do ogłoszeń?
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35323
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos i 196 gości