[Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące uszka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sie 07, 2018 23:21 [Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące uszka

W związku z tym, że jest to mój pierwszy post tutaj - witam wszystkich!

Do rzeczy: wspólnie z żoną mamy 4,5 miesięcznego kocurka, rasy Ragdoll. Od czasu, gdy kotek trafił do nas w wieku 3 miesięcy bardzo chętnie jadł mokrą karmę, suchą podjadając jedynie od czasu do czasu. W związku z tym, że karma, którą dostał z hodowli (zarówno sucha jak i mokra - Concept for Life) nie jest karmą, która zdaje się mieć wszystkie niezbędne dla kotka składniki, postanowiliśmy kupić na próbę 3 mokre karmy innych marek - Mac's Kitten, Catz Finefood oraz Animonda Carny Kitten (różne smaki). Kotek najchętniej zajadał się Mac's i to właśnie tą karmę chcieliśmy kupować mu dalej. Niestety, około tygodnia temu kotek nagle przestał jeść mokrą karmę. Pomyśleliśmy, że może jednak przestał lubić Mac's, ale okazało się, że nie rusza także innych producentów. Dodatkowo zauważyliśmy, że kotek ma jakby miej sierści na uszkach niż w czasie, gdy do nas trafił. Dziś je praktycznie tylko suchą karmę Concept for Life... Gdzieś wyczytaliśmy, że problem z uszkami może powodować kurczak w karmie i uczulenie na ten właśnie składnik, kłopot w tym, że sucha karma Concept for Life ma go również sporo... Teraz pytanie:

- Czy jest sposób by ponownie przekonać kota do mokrej karmy?
- Czy istnieją jakieś dobre, suche karmy, które nie mają kurczaka w składzie, będą dobre dla młodych kotków i będą w stanie zapewnić kocurkowi wszystkie niezbędne składniki (gdyby nie udało nam się namówić kotka na mokrą karmę)?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

crazyperson1

 
Posty: 48
Od: Wto sie 07, 2018 22:58

Post » Śro sie 08, 2018 1:13 Re: [Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące usz

Czy kot nie ma czasem zapalenia dziąseł? Bo część kotów rezygnuje z jedzenia mokrego, które oblepia zęby i podrażnia dziąsła w stanie zapalnym i wybiera łykanie w całości suchych chrupek.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10664
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro sie 08, 2018 9:56 Re: [Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące usz

Stomachari pisze:Czy kot nie ma czasem zapalenia dziąseł? Bo część kotów rezygnuje z jedzenia mokrego, które oblepia zęby i podrażnia dziąsła w stanie zapalnym i wybiera łykanie w całości suchych chrupek.

Właśnie, istotne.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro sie 08, 2018 11:01 Re: [Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące usz

Jak już piszą poprzednicy: kot na przegląd do weta. Nie tylko paszczy ale i tych wyłysień.
Może młody wymienia mleczaki? Mój przy wymianie robił to samo - zero mokrej, łykał tylko chrupki a z pyszczka wydobywał się niezbyt zachęcający zapach (jemu to nie przeszkadzało w obcałowywaniu mnie i chuchaniu mi w nos, gdy spałam).

A co do suchej - zapewne będzie odradzana. Moje koty chrupy mają w misce, chociaż oczywiście przewaga karmy mokrej w ciągu dnia.
Trzeba sprawdzić to wyłysienie, jeśli będzie podejrzenie alergii to żadne Hillsy, Eukanuby czy Royale dla alergików tylko porządna mięsna karma (Concept mnie nie przekonuje z "białkiem drobiowym", bo zazwyczaj to przemielone kurczaki razem z piórami, nogami i dziobami a nie mięcho). Jeśli szukasz chrupek bez kurczaka to zerknęłabym na Purizon jagnięcina z rybą. Moje bestie wsuwały Applawsa, teraz Purizona, obie karmy im pasują. Karma niekoniecznie musi mieć napis "Kitten", musi mieć po prostu dobry skład, reszta to opakowanie :)

Co do mokrej polecam także Feringę, Grau, GranataPet i w ramach uzupełnienia (to nie karma podstawowa) Cosmę (moje o wiele chętniej zjadają Cosmę w puszkach niż w saszetkach).

Spróbuj też podawać surowe mięso, np. wołowinę, najlepiej taką drugiego gatunku, lekko poprzerastaną i z tłuszczem, to dla kotów najzdrowsze i dobrze oczyszcza zęby.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Śro sie 08, 2018 11:24 Re: [Ragdoll] Kotek przestał jeść mokrą karmę, łysiejące usz

Z suchych mogę polecić wysokomięsnego Canagana z łososiem. Z tym, że u nas smakuje tylko jednemu kotu, nad czym ubolewam, bo to wartościowa karma.
Popieram pomysł z surową wołowiną

Shidri

 
Posty: 379
Od: Śro sie 01, 2018 10:46




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 287 gości