Nagła zmiana zachowania kota - jakie badania wykonać

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 06, 2018 9:14 Nagła zmiana zachowania kota - jakie badania wykonać

Witam,

martwi mnie nagła zmiana zachowania mojego kota. Jest to 5-letni kocurek, wykastrowany, regularnie szczepiony, odrobaczany (Cestal - co 3 miesiące, ostatnia dawka 06.07.18). Niewychodzący sam, jedynie od czasu do czasu wokoło domu na szelkach.

Otóż mój kot od zawsze jest kotem bardzo aktywnym, wszędzie go pełno, wskakuje na szafy, najwyższe półki bez problemu.
Jeśli chodzi o jedzenie to jest kotem wybrednym, je suchą karmę Purizon, do mokrej karmy wielokrotnie próbowałam go przekonać, niestety bez skutku, nie chce nawet spróbować. Jedynie surowe piersi z kurczaka w ramach przekąski od czasu do czasu. Pije dużo. Na ostatniej wizycie u weterynarza dopatrzył się początków powstawania kamienia nazębnego, jednak dostałam na razie tylko płyn do przecierania ząbków.

Wczoraj ( niedziela) zauważyłam zmianę zachowania mojego kota, był mało aktywny, praktycznie cały czas spał, nie zjadł nic, pił normalnie (ani mniej ani więcej). Wczoraj były bardzo duże upały, myślałam że może to być powodem, jednak dzisiaj mam już wątpliwości, ponieważ jest bez zmian. W dodatku dzisiaj w nocy zauważyłam, że próbując wskoczyć na łóżko dopiero za drugim razem mu się to udało, gdzie wcześniej tak jak pisałam nie miał problemu ze wskakiwaniem gdziekolwiek. Jak już wstanie to chodzi bardzo powoli i po przejściu kilku kroków siada lub się kładzie.

Dzisiaj z samego rana pojechałam z nim do weterynarza, niestety akurat trafiłam na operację, więc wizyta trochę się opóźni, dlatego chciałabym Was zapytać o wykonanie jakich badań poprosić lekarza ? Oczywiście ufam, że wykona co trzeba jednak chciałabym się zorientować jakie badania byłyby wskazane w takim przypadku, żeby w razie gdyby on o nich nie wspomnniał o nie poprosić.

teshi

Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Od: Sob kwi 04, 2015 18:03
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 06, 2018 9:27 Re: Nagła zmiana zachowania kota - jakie badania wykonać

Musi wet obejrzeć go od paszczy, brzusiek, uszy, gruczoły kołoodbytowe, temperatura,osłuchać...
Zrobiłabym na początek morfologię z pełną biochemią + fruktozamina. W zależności co wyjdzie rozszerzyłabym diagnostykę.
Może ma z nerami problem? A może z czymś innym. Może jest chory i ma temperaturę.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55358
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 258 gości