PAKT CZAROWNIC XXXIX

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 02, 2018 21:56 PAKT CZAROWNIC XXXIX

Poprzedni wątek
viewtopic.php?f=1&t=167975

PAKT Czarownic - wątek dla tych, którzy chcą nieść wymierną pomoc kotom bezdomnym i wierzą w hasło, iż "w kupie siła" :mrgreen:
Pakt Czarownic to nieformalne forumowe zrzeszenie, które zbiera i ofiarowuje pieniądze kotom w potrzebie.
Minimalna składka na Pakt wynosi 5 zł. 5 złotych miesięcznie to przecież drobiazg (kolorowa gazeta, paczka ciastek, kilka papierosów, coś z czego zrezygnować oznacza podwójnie skorzystać ;) ), a pomnożony przez nas wszystkie może bardzo pomóc jakiemuś kotu w potrzebie.

Zasady Paktu
1. Przystąpienie do Paktu
Warunkiem przystąpienia do Paktu jest oprócz posiadania czarnego kota (nie posiadasz - patrz pkt2. ) przede wszystkim chęć pomocy potrzebującym kotom oraz osobom, które starają się im pomóc. Każda przyszła Czarownica chcąca poszerzyć nasze grono powinna zgłosić swoja kandydaturę na wątku, przedstawić swoje koty (podać linka do swojego wątku, zdjęcia czworonogów). Oficjalne "przyklepanie miotłą" to rytuał naszego Paktu czyniący kandydatkę pełnoprawną Czarownicą. Każda przyklepana Czarownica powinna mieć w swoim podpisie charakterystyczną ikonkę przynależności do Paktu, dokonać opłaty składki oraz czynnie uczestniczyć w wątku.

2. Wirtualne adopcje Czarnych Kotów
Jeśli któraś z kandydatek/Czarownic nie posiada czarnego kota - nic straconego .Wirtualna adopcja wymyślona została dla Czarownic, które nie do końca spełniają ten warunek. Na ten cel Siostry proszone są o dorzucenie kilku złotych ekstra do składek. Dorzucając parę groszy do składki można mieć choć kawałeczek Czarnego Kota
Dotychczas podopiecznym PAKTU był Merlin od CoToMa. Co miesiąc z kwoty uzbieranej przez Czarownice przekazywałyśmy dla niego 50 zł.
Merlinek[*] odszedł w grudniu 2014. Aktualnie nie mamy kota pod opieką wirtualną.

3. Składki
Każda Czarownica co miesiąc powinna wpłacić na konto Paktu minimum 5zł. Może to być w comiesięcznej formie lub w dowolnych skumulowanych wpłatach z zaznaczeniem w przelewie jakiego okresu dotyczą.
Zbieraniem składek zajmuje się Siostra Skarbniczka Trinity36
Uwaga!! Obecnie obowiązki siostry Skarbniczki przejęła gpolomska

4. Kandydaci do otrzymania pomocy
Główny fundusz uzbierany z comiesięcznych składek przeznaczamy dla kotów bezdomnych czyli DT, podopiecznych karmicielek i fundacji.
Do 20go każdego miesiąca, każda z Czarownic może zgłosić swojego kandydata do pomocy w danym miesiącu. Zgłoszenie należy umotywować oraz podać linka do wątku danego kota/osoby/fundacji. Zależy nam, aby wspierać w szczególności osoby mało medialne. Bardzo istotne jest, aby w miarę możliwości zgłaszać osoby sobie znane, co do uczciwości których nie ma wątpliwości. Osoba zgłaszająca jest niejako gwarantem solidności swojego kandydata.
Pieniądze będą przekazane na wskazaną karmę, leczenie, pokrycie zaległych faktur u weterynarza.

5. Wybór kandydata-głosowanie
Każda Czarownica powinna do 20tego prześledzić wątek lub choćby opis sytuacji zgłaszanych kandydatów. Po 20tym zaczynamy głosować i tu należałoby wykazać się frekwencją. Nawet Czarownice mało udzielające się w wątku powinny glosować - w końcu po to przystąpiły do Paktu .
Podczas głosowania obowiązuje wszystkich " cisza wyborcza" . Nie przekonujemy się nawzajem, nie agitujemy.
Powtórne zgłoszenie kandydata, który już otrzymał pomoc od Czarownic może mieć miejsce nie wcześniej niż 1/2 roku od ostatnio otrzymanego wsparcia.

Osoba, która zgłosiła kandydata-beneficjenta -informuje Siostrę Skarbniczkę gpolomska meilem na jakie konto należy przekazać pomoc.

6. Pakiet ogłoszeń
W wyjątkowych sytuacjach Czarownice z zebranych składek opłacają pakiet ogłoszeń dla wybranego przez siebie kota.

7. Skarpeta Paktu Czarownic - Fundusz specjalny
Dobrowolna kwota wpłacana przez Czarownice w miarę ich chęci i możliwości. Są to środki na sytuacje nagłe i awaryjne. O ich rozdysponowaniu decyduje Rada Paktu.
Ostatnio edytowano Czw sie 02, 2018 21:59 przez shira3, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw sie 02, 2018 21:56 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Porady Siostry Skarbniczki - LEKTURA OBOWIĄZKOWA!!!

Trinity36 pisze:

1. KONTO
przelew na to konto co zawsze, po jego numer proszę do mnie lub na forum - zawsze ktoś pośpieszy z pomocą,


2. OPIS PRZELEWU
pamiętajcie proszę o wpisaniu nicków na przelewach; wielu rzeczy się domyślam, albo odnajduję po starych wpłatach, ale śledztwo "kto to wpłacił" życia mi nie ułatwia (to nie jest żadna personalnie skierowana uwaga, to apel do wszystkich - coby nie zapominali, nawet do tych co zawsze opisują - żeby sobie utrwalili )

3. PYTANIA
jeśli są pytania do mnie osobiście, na które odpowiedź powinna sie pojawić w ciągu 3 sekund, to pliss wysyłajcie je przez pw, a najlepiej przez email (przycisk obok pw) - dochodzą natychmiast; na forum bywam z doskoku,

4. TERMINY PRZELEWÓW
przelewy staramy się robić w obrębie miesiąca, którego dotyczą, czyli za sierpień pomiędzy 1 a 31 sierpnia; oczywiście nie dotyczy to wpłat robionych "z góry" np. na pół roku czy rok - te można kiedy dusza pragnie. Myślę raczej o tych wpłatach, które przychodzą w następnym miesiącu za poprzedni - czasami przyjdą już po mojej wpłacie na wybrany cel, a wtedy ląduja na FS
Tak naprawdę, to nie ma to większego znaczenia kiedy się wpłaci, bo przecież kasa nie znika, tylko przechodzi w inne miejsce, ale gwoli porządku podałam informację co i jak.
Ostatnio edytowano Sob sie 04, 2018 12:29 przez shira3, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw sie 02, 2018 21:56 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Prawdziwe i skuteczne czary!
CZARCIE ŻEBRO - czyli odczynianie uroków

Ostrożeń warzywny czyli czarcie żebro był od dawna znany i stosowany w magii i lecznictwie ludowym.

Wierzono, że ma moc ochronną oraz odczynia uroki.

Z wodą święconą
Należało się wykąpać w wodzie, do której wlewano napar z czarciego żebra wrzucano 3 szczypty soli i wodę święconą. (napar = 1 łyżka ziela na 1 szklankę wrzątku, parzyć ok.15 minut, przecedzić do wanny)

Jeżeli na człowieka był rzucony urok to po kąpieli woda powinna być zabrudzona i mętna.

Wylewano taką wodę na rozstajach dróg lub w odludnym miejscu aby „uroki” nie przeszły na innych. wodę można również wylać w miejscu gdzie nikt tego widzieć nie będzie

Jeżeli czujesz, że Twoje ciało wymaga oczyszczenia z nagromadzonej negatywnej energii zrób sobie kąpiel w czarcim żebrze.

Niech ta kąpiel będzie rytuałem oczyszczającym: zapal świecę białą, stwórz odpowiedni nastrój przez włączenie odpowiedniej muzyki, przez kilka minut w ciszy i spokoju przeanalizuj różne wydarzenia z Twojego życia, które miały miejsce w ostatnim czasie . I metodą wizualizacji zobacz jak problemy znikają z życia, jak bledną i nikną.

Wejdź do wanny i zmyj z Siebie wszystkie problemy a świecy pozwól wypalić się do końca.

Najlepiej jest zrobić taką kąpiel podczas ubywającego księżyca,

Bez wody święconej.
Przygotuj kąpiel z dodatkiem wywaru z czarciego żebra (5 łyżek ziół zalać 2 szklankami wrzątku, parzyć przez ok. 10 minut, potem przecedzić przez gęste sito do wanny) i dodatkiem garści soli. Kąpiel powinna być dosyć ciepła, ale należy uważać, żeby nie zasłabnąć.... więc nie za gorąca.
Zapal białą świecę, przez kilka minut w ciszy przeanalizuj wszelkie wydarzenia z Twojego życia.
Wyobraź sobie jak bledną problemy, rozmywają się i znikają. Wejdź do wanny i zmyj z Siebie wszystkie problemy, które Ci ciąża, zamknij na chwilkę oczy i wyobraź sobie, jak wszystko to co złe przenika do wody, odkleja się od Ciebie...
Zrelaksuj się...
Zostaw wodę w wannie i obserwuj czy mętnieje i robią się farfocle . Niektóre źródła podają ze przez godzinę
Wyciągnij korek z wanny i wyobraź sobie, że problemy wraz z wodą odpływają otchłań.
Zrób sobie chłodny prysznic.
Świecy pozwól wypalić się do końca.

Oczywiście najlepiej taką kąpiel jest zrobić podczas ubywającego księżyc, ale gdy sytuacja tego wymaga dobry jest każdy czas i pora...

Znalazłam jeszcze wersje że zaparza się wlewa do miski i przemywa ciało gąbką lub wacikiem a potem wodę obserwuje i po pewnym czasie wylewa .


I jeszcze takie odczynianie :

"Sól tobie w oko, a pomiotło w zęby. Czego dla mnie życzysz, niech do ciebie wróci. Niech tak będzie".
Ostatnio edytowano Sob sie 04, 2018 12:32 przez shira3, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw sie 02, 2018 21:57 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

.
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Czw sie 02, 2018 21:57 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Poprzedni wątek tu:
viewtopic.php?f=1&t=167975
Ostatnio edytowano Pt sie 03, 2018 17:22 przez shira3, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pt sie 03, 2018 6:25 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Zameldowana :-)
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Pt sie 03, 2018 7:22 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Meldujemy się i podpowiadam, że coś się powtórzyło w "zasadach paktu" (pkt 1 i 2) - przepraszam, że się czepiam ale tak już mam. Nadmiar słów zaburza rozumienie treści :D

Barbasia

Avatar użytkownika
 
Posty: 579
Od: Wto sty 26, 2010 21:26

Post » Pt sie 03, 2018 7:31 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Melduję
Obrazek

wiesiaczek1

Avatar użytkownika
 
Posty: 2176
Od: Nie kwi 10, 2011 21:23
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 03, 2018 9:04 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

melduję się :)
ObrazekObrazek
Czaruś [*] Porsche [*] Naktis [*] Burasek [*] Gaja [*] Karla [*]

kociarkowaaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 1299
Od: Czw cze 26, 2014 17:48
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sie 03, 2018 9:18 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Jestem :)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pt sie 03, 2018 12:21 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Barbasia, zakładałam z telefonu i nie bardzo ogarniam. Poprawie i uzupełnię jak będę miała dostęp do kompa. Chciałam żeby już biegł nowy wątek :)
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pt sie 03, 2018 12:34 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Zaznaczam żeby nie zgubić
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt sie 03, 2018 15:26 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

zaznaczam.
Shira -podaj link do poprzedniego wąta.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15025
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 03, 2018 17:20 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Iza uzupełnię wszystko jak będę miała dostęp do kompa, po to zostawiłam puste posty
Obrazek Obrazek

shira3

 
Posty: 25004
Od: Śro mar 11, 2009 21:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post » Pon sie 06, 2018 14:15 Re: PAKT CZAROWNIC XXXIX

Tarłam, tarłam aż dotarłam. Uffff.
ObrazekObrazek

villemo5

 
Posty: 27585
Od: Sob maja 05, 2007 17:14
Lokalizacja: Brodnica

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Szymkowa i 178 gości