Problemy z kuwetą, kot nie zakopuje odchodów.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sie 09, 2018 18:42 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Cholera jasna. Faktycznie dziecko kocie obdarzone peomocjami od cholery może być. Za jedyne 100 zł masz kota. Reszta za darmo. Biedny mały.
Oby właściciele ogarnęli temat badań co rocznych i tych teraz koniecznych. Oby dobrze było.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw sie 09, 2018 18:48 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ok czyli wiem jakie badania musze zrobić. Pani nic nie mówiła dlaczego skrzyżowała te dwie rasy. Ja nie byłem swiadomy że jest to takie złe połączenie. Kotek obecnie przebywa ze mną za granicą i jest ubezpieczony. Czyli ma zapewnianą z mojej strony bardzo dobrą opieke weterynaryjną. Tylko mam nadzieje ze sie do mnie przyzwyczai i mi zaufa. Jaka powinna być prawidłowa waga takiego kota? Obecnie warzy 1.3 kg.

beq1993

 
Posty: 20
Od: Wto lip 31, 2018 14:51

Post » Czw sie 09, 2018 19:13 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

1,3 kg w wieku 11 tygodni? Waga dobrze waży? To strasznie mało :(
Ani brytki ani bengale to nie są małe koty. Możesz wstawić jakieś zdjęcie poglądowe kociaka?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 09, 2018 20:15 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ok wrzucam kilka fotek.
Obrazek
Obrazek

beq1993

 
Posty: 20
Od: Wto lip 31, 2018 14:51

Post » Czw sie 09, 2018 20:30 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ze zdjęć trudno ocenić dokładnie, ale nie wygląda na chudego ani bardzo malutkiego. Może tutaj miał miejsce jakiś chów wsobny, dlatego mały jest mniejszy, może nie był karmiony zbyt dobrze i nie urósł zbytnio. Wygląda proporcjonalnie i jest jeszcze bardzo młody. Jeśli będziecie go dobrze karmić, ma szansę wyrosnąć na dużego kota.
Koniecznie zaopatrz się w dobre surowe mięso wołowe, indycze czy kaczkę. Warto też kupić dobre puszki w zooplusie, jak: Feringa, Granata pet, Catz Finefood, Terra Felis, czy Almo Nature. Jeśli już koniecznie kociak musi jeść chrupki to tylko take bezzbożowe. Polecam Purizon Kitten albo Purizon z jagnięciną. Ale suche może być tylko dodatkiem, podstawą diety powinno być mięso i inne mokre jedzenie.

Koniecznie zróbcie kociakowi badania i testy u weta. :)
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 09, 2018 21:45 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

dziewczyny - spoko luz, w tym kocie nie ma nic z bengala, ani z brytka :ryk: :ryk: :ryk: zwykły buras, tyle, że cętki . Moje też mają.
Jeśli to zdjęcia aktualne, to na moje oko jest młodszy - co najmniej o tydzień ( w tym wieku to sporo).
Btw - Gucio trafił do mnie w wieku 12 tyg. Taki też trochę cętkowany dachowiec. Ważył 2,3 kg. A po kolejnych trzech tygodniach - 2,9.

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15035
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 09, 2018 21:54 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

izka53 pisze:dziewczyny - spoko luz, w tym kocie nie ma nic z bengala, ani z brytka :ryk: :ryk: :ryk: .

To swoją drogą ;) Ktoś sprzedaje dachowce po stówce, a wszędzie tyle ich pełno za darmo.......
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 09, 2018 21:57 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Hej.

Ktoś pyta o radę i znowu brak konkretów. Nie wiadomo, kim jest właściciel, może młody, na bank brak informacji, może kot to jego pierwsze zwierze, bo akurat kocha koty, a nie lamy.
Pyta, więc dobrze. Tak? Bo często wydaje się, że to może błąd, że akurat tu zapytał.

Nie każdy jest świadom specyfiki zwierzęcia. Po co zaraz teksty w stylu:


- że sprzedawczyni?
- że koci market był?
- tylko kotów żal... :( kolejna peudochodofla :(

- za ile go kupiłeś?

- zamierzasz go chociaż wykastrować?

- czym go karmisz? (str.1)


- 100zł? Ale wiesz o tym, że kupiłeś kota z pseudohodowli?

Royal to pasza dla kur, dlaczego karmisz kota takim syfem...

- nie nazywaj tej baby, od której kupiłeś kota hodowcą! (krzyk)
- te rodowody rodziców to z jakiego stowarzyszenia były?

Baba mówiła dlaczego skrzyżowała bengala z brytkiem? (str.2)


Parę osób jedynie (jak zawsze tu tych samych) rzeczowe odpowiedzi.

Ja dużo rozumiem, ale myślę, że takimi odpowiedziami to się nikomu nie pomoże. A w szczególności Kotu. Własciciel odejdzie z forum, Kot "se" będzie albo i nie. Najazd na nowicjusza z problemem to zachowanie nieprzystające miłośnikom kotów. Wszystkie macie rację, ale co zawinił ktoś, kto nie miał wcześniejszej znajomości tematu? Pomagajcie, bo umiecie, potraficie, macie wiedzę. Chylę czoła. Ale z głową.

Ps. Moja koleżanka ma Kota Tadeusza, bardzo podobny, ale rasę ma europejską wpisaną :)

Ajaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Od: Wto sie 25, 2015 1:09

Post » Czw sie 09, 2018 22:05 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ajaaa pisze:Ps. Moja koleżanka ma Kota Tadeusza, bardzo podobny, ale rasę ma europejską wpisaną :)

I niesłusznie. Kot europejski to kot z rodowodem minimum 5-pokoleniowym. To też jest rasa, i też musi spełniać pewien standard.
Kot bez rodowodu powinien mieć wpisane po prostu: kot domowy.

A wracając do pozostałych zarzutów: no sorki, ale ludzie szukając lodówki czy nowego TV radzą sobie świetnie z wujkiem Guglem.
Czemu nie potrafią szukając kota? Brak znajomości tematu można, a nawet trzeba nadrobić samemu, przed zakupem. A nie po fakcie.
Tu chodzi o żywe, czujące stworzenie. Czy nie powinno się włożyć całego serca w zdobycie wiedzy przed przygarnięciem jakiejkolwiek oddychającej, czującej istoty?
W dzisiejszym świecie to dziecinnie proste.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw sie 09, 2018 22:17 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

milva b pisze:
Ajaaa pisze:Ps. Moja koleżanka ma Kota Tadeusza, bardzo podobny, ale rasę ma europejską wpisaną :)

I niesłusznie. Kot europejski to kot z rodowodem minimum 5-pokoleniowym. To też jest rasa, i też musi spełniać pewien standard.
Kot bez rodowodu powinien mieć wpisane po prostu: kot domowy.

A wracając do pozostałych zarzutów: no sorki, ale ludzie szukając lodówki czy nowego TV radzą sobie świetnie z wujkiem Guglem.
Czemu nie potrafią szukając kota? Brak znajomości tematu można, a nawet trzeba nadrobić samemu, przed zakupem. A nie po fakcie.
Tu chodzi o żywe, czujące stworzenie. Czy nie powinno się włożyć całego serca w zdobycie wiedzy przed przygarnięciem jakiejkolwiek oddychającej, czującej istoty?
W dzisiejszym świecie to dziecinnie proste.


A widzisz, z tym europejczykiem wg lekarzy weterynarii to bywa różnie :) My z moją córką, jak pisałyśmy wypracowanie do szkoły, to szukałyśmy w necie - wyszło, że nasz to kot domowy jest oficjalnie i taki był tytuł charakterystyki w/w :). W książeczce też mamy rasę europejską (nie nasza wina). Co do reszty się zgadzam. Ja sprawdzam i szukam, Ty i inni też. Ale założenie, że czyni to każdy uważam za nieprawdziwe. Tłumaczę to sobie różnym rzeczami.

Edit (dodane):

Wszystko można napisać innymi słowami, spowodować, by przekaz (poza kompetencją) był życzliwy. O to mi chodzi.

Ajaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Od: Wto sie 25, 2015 1:09

Post » Czw sie 09, 2018 22:41 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ja wiem że mogłem kupic kota z lepszej hodowli, ale ten mały poprostu wpadł mi w oko i teraz musze sie nim zająć. Czy zwykły burek czy rasowy poprostu mój przyjaciel. Jak będe miał jakieś pytania bede pisał tutaj. :)

beq1993

 
Posty: 20
Od: Wto lip 31, 2018 14:51

Post » Czw sie 09, 2018 22:51 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

beq1993 pisze:Ja wiem że mogłem kupic kota z lepszej hodowli, ale ten mały poprostu wpadł mi w oko i teraz musze sie nim zająć. Czy zwykły burek czy rasowy poprostu mój przyjaciel. Jak będe miał jakieś pytania bede pisał tutaj. :)


I bardzo słusznie, pytaj o wszystko. Ale też wprowadzaj dobre rady w życie. Nie puszczaj mimo uszu sugestii odnośnie żywienia czy badań. Skądkolwiek kociak by nie był, trzeba zawsze dokładnie sprawdzić czy nie jest nosicielem różnych bardzo groźnych wirusów, a także trzeba zadbać o jego odpowiedni wzrost i rozwój przez dobre jedzenie i suplementy. Na Tobie spoczywa cała odpowiedzialność za to maleństwo.

Ajaaa pisze:A widzisz, z tym europejczykiem wg lekarzy weterynarii to bywa różnie :) My z moją córką, jak pisałyśmy wypracowanie do szkoły, to szukałyśmy w necie - wyszło, że nasz to kot domowy jest oficjalnie i taki był tytuł charakterystyki w/w :)

A jaką wiedzę ma lekarz weterynarii na temat ras? Praktycznie żadną. Kot europejski w każdej światowej felinologicznej organizacji ma ściśle określony standard i bardzo specyficzny wygląd.
Nasze domowe/podwórzowe/ dachowe mruczki nie wszystkie przeszłyby nowicjat i mogłyby zostać zakwalifikowane ;) Dlaczego? Ponieważ ich fenotyp nie podlega żadnej kontrolowanej hodowli i nie jest w żaden sposób ujednolicony. W obrębie rasy nie może być mydła i powidła. Każda rasa ma bardzo szczegółowy opis cech.
Dlatego kot domowy to nie jest z automatu kot europejski.

Ajaaa pisze: Co do reszty się zgadzam. Ja sprawdzam i szukam, Ty i inni też. Ale założenie, że czyni to każdy uważam za nieprawdziwe. Tłumaczę to sobie różnym rzeczami.

Czym można wytłumaczyć, że szukając samochodu lub dowolnych sprzętów domowych spędza przeciętny obywatel kilkadziesiąt godzin na przekopywaniu internetu, a przy zakupie zwierzęcia mu się nie chce?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sie 10, 2018 0:17 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

milva b pisze:
A jaką wiedzę ma lekarz weterynarii na temat ras? Praktycznie żadną. Kot europejski w każdej światowej felinologicznej organizacji ma ściśle określony standard i bardzo specyficzny wygląd.
Nasze domowe/podwórzowe/ dachowe mruczki nie wszystkie przeszłyby nowicjat i mogłyby zostać zakwalifikowane ;) Dlaczego? Ponieważ ich fenotyp nie podlega żadnej kontrolowanej hodowli i nie jest w żaden sposób ujednolicony. W obrębie rasy nie może być mydła i powidła. Każda rasa ma bardzo szczegółowy opis cech.
Dlatego kot domowy to nie jest z automatu kot europejski.


Czym można wytłumaczyć, że szukając samochodu lub dowolnych sprzętów domowych spędza przeciętny obywatel kilkadziesiąt godzin na przekopywaniu internetu, a przy zakupie zwierzęcia mu się nie chce?


1. Rozumiem. Ktoś kiedyś wyjaśniał, ale dawno temu. Twój opis jest prosty i myślę, że do przyjęcia przez amebę, taką, jak ja :)
2. Nie wiemy, czy tak było w tym przypadku. Chyba, ze wiemy? :)

Pzdr

Ajaaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 137
Od: Wto sie 25, 2015 1:09

Post » Wto wrz 11, 2018 18:21 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Ok kotka udało sie oswoić. Nadal jest troche strachliwy ale mnie się nie boi. Jednak mam pytanie czy to normalne ze jak chce go pogłaskać to on na to nie pozwala tylko odrazu poluje na maja rekę? I jak to jest z ta karmą bo kota karmie catz finefood, kazdy dzien innym smakiem i nie wiem czy robie dobrze ze mieszam tak te smaki bo zauwazyłem ze kotek ma czasami biegunkę?

beq1993

 
Posty: 20
Od: Wto lip 31, 2018 14:51

Post » Śro wrz 12, 2018 17:15 Re: Oswajanie kotka. Jaka karma?

Zdrowy kot powinien być w stanie jeść codziennie inny smak karmy bez rewolucji jelitowych. Jeśli pojawia się czasami biegunka, to może oznaczać:
- alergię na konkretny smak - obserwuj a nawet notuj w zeszycie, kiedy co podano, jak potem było w kuwecie
- zakażenie jelit bakteriami i/albo grzybami - może warto zrobić posiewy z kału?
- lamblie - do rozważenia test ELISA z kału
- kokcydia
- "zwykłe" pasożyty
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Damian- iza71koty, Google [Bot], skaz i 203 gości