Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt wrz 21, 2018 13:25 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Vi - cała trójka prześliczna :D :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt wrz 21, 2018 14:47 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

VI ale one są puchate ❤️❤️❤️ Czy Ty je czeszesz ? Dbasz jakoś o ich futerko ?

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Pt wrz 21, 2018 17:09 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Dzięki :D

Tak, czeszę, mam całą kolekcję szczotek, a jak tylko się odwrócę, to i tak Preclowi robią się kołtuny. Taka syzyfowa robota.

Przyzwyczaj Korka do czesania, póki mały, po potem ofutrzy się dorosłym futrem i jak zacznie linieć, to będziesz miała wrażenie, że masz siedem kotów ;)
Matka Pasztetowa

Vi

 
Posty: 646
Od: Sob sty 22, 2005 23:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post » Pt wrz 21, 2018 17:56 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Dziewczyny a co z tym bazarkiem na rzecz kotków ? :)
Pomożecie mi ? Mój pomysł był taki , ze zrobiłabym zdjęcia rzeczy i dała cenę np. 20 zł - jeśli któraś by chciała spłaciłaby ta kwotę na fundacje , cel , wysłała mi potwierdzenie a ja nadałaby paczkę (na swój koszt) tylko jak trafić do większej ilości dziewczyn :)?

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Pt wrz 21, 2018 20:28 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Szczotkowany od małego Mopik czesanie ma za pieszczotę - wystarczy, że skrobnę palcem o ostrza zgrzebła a leci z radosnym pomrukiem i się nadstawia, a mordą mizia, a brzuch do czesania wystawia... A dwa pozostałe wieją po pierwszym dotknięciu szczotki, Kropek po 2 latach od biedy czasem się pozwoli wyczesać, ale krótko i nie za często. Kicia to w ogóle... więc lepiej przyzwyczajać od mlodosci.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4412
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 21, 2018 20:43 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Taaa ja Kurke czesze od malego, jest u mnie od ok 7 tygodnia zycia, a gryzie szczotke jakby to szczur jakis ganial dookola niej ;)
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Pt wrz 21, 2018 21:14 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

jak czesze psa to Korek sam się dopomina żeby jego tez „przejechać „ szczotka :):)
Obrazek

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Pt wrz 21, 2018 23:29 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

kaarolina1 pisze:jak czesze psa to Korek sam się dopomina żeby jego tez „przejechać „ szczotka :):)
Obrazek

:D
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Wto wrz 25, 2018 17:11 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Obrazek Obrazek

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Wto wrz 25, 2018 17:16 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

cześć dziewczyny :)
miesiąc temu mieliśmy pierwsze sczepienie a wczoraj kolejne :)
czeka nas jeszcze jedno odrobaczanie, no i później już tylko kastracja - przed którą wykonamy Korkowi komplet badań :)
Korek miał też pierwszy raz obcinane pazurki...
Pani doktor nie spodobały się oczka- w śpiochach jest troszkę ropy a to źle- dostaliśmy krople do oczu z antybiotykiem i cały czas będziemy je obserwować:)
Ah, i jeszcze przecież czeka nas wycieczka na konsultacje i badanie słuchu :)

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Wto wrz 25, 2018 19:05 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Szczepienie przed odrobaczaniem?

Szczepienie gdy kot nie jest w pełni zdrowy?
To niestety dyskwalifikuje weta.

NIGDY nie można podawać antybiotyku jednocześnie ze szczepieniem...
ser_Kociątko
 

Post » Wto wrz 25, 2018 20:12 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Ser kociątko

Nie , nie - najpierw było odrobaczanie , później szczepienie :) teraz po szczepionce najwcześniej za tydzień zrobimy odrobaczanie po raz ostatni , a później za 3 miesiące :)

Kropelki do oczu z tym antybakteryjnym antybiotykiem będę podawała od jutra :)

Cały plan leczenia korka mialam przedstawiony niemal od razu i mam pełne zaufanie do pani doktor <3 korek chyba tez :kotek:

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

Post » Wto wrz 25, 2018 20:22 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

Karolina, najpierw powinno być skończone odrobaczanie, potem szczepienie zdrowego kota! a Twoja wet zaszczepiła kota, który ma ropę w oczkach i zaordynowała antybiotyk. To jest niedopuszczalne.
Dlaczego znów odrobaczenie za 3 miesiące? Koty niewychodzące odrobacza się minimalnie co pół roku, ja odrobaczam zwykle raz na rok. To jest trucizna.
ser_Kociątko
 

Post » Wto wrz 25, 2018 22:14 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

ser_kociątko - nie przesadzaj. To nie antybiotyk dopyszczny, tylko krople do oczu, które niektore koty biorą czasem dłuuuugo.

ser_Kociątko pisze:Dlaczego znów odrobaczenie za 3 miesiące? Koty niewychodzące odrobacza się minimalnie co pół roku, ja odrobaczam zwykle raz na rok. To jest trucizna.


Bo kot wychowuje się z psem ? nie zauważyłaś tego ?
Inna sprawa, ze wetka jest chyba ciut nadgorliwa. Korek jest biały - ta wydzielina z oczka, ktora u burasa czy czarnuszka byłby niewidoczna, u niego od razu rzuca się w oczy. Nie koniecznie musi być od razu ropna, po prostu u białego wygląda bardziej...
Przed następnym odrobaczeniem sensowne byłoby wykonanie badań kupala pod kątem robali

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15055
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto wrz 25, 2018 22:25 Re: Głucha znajdka - pierwsze dni w nowym domu, POMOŻECIE? :

izka53 pisze:ser_kociątko - nie przesadzaj. To nie antybiotyk dopyszczny, tylko krople do oczu, które niektore koty biorą czasem dłuuuugo.

ser_Kociątko pisze:Dlaczego znów odrobaczenie za 3 miesiące? Koty niewychodzące odrobacza się minimalnie co pół roku, ja odrobaczam zwykle raz na rok. To jest trucizna.


Bo kot wychowuje się z psem ? nie zauważyłaś tego ?
Inna sprawa, ze wetka jest chyba ciut nadgorliwa. Korek jest biały - ta wydzielina z oczka, ktora u burasa czy czarnuszka byłby niewidoczna, u niego od razu rzuca się w oczy. Nie koniecznie musi być od razu ropna, po prostu u białego wygląda bardziej...
Przed następnym odrobaczeniem sensowne byłoby wykonanie badań kupala pod kątem robali



:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Na razie będziemy go odrobaczać częściej- raz na 3 miesiące, bo po prostu był bardzo zarobaczony :)
później tak jak psa- 2x w roku :) oczywiście o ile (odpukać) już żadne robactwo się nie powtórzy :)

chociaż z tego co pamiętam, to pieska jako szczeniaka też odrobaczałam w pierwszym roku chyba co 3 miesiące, a na pewno częściej niż teraz :)

oczka mu łzawią i to może być problem z kanalikami- weterynarz obejrzy to, kiedy Korek będzie pod narkozą podczas kastracji...

Iza, masz rację co do tego badania kupy :) jak najbardziej będzie ono zrobione, tak sama jak badania krwi i te badania, na kocią białaczkę (wiele osoób tutaj mówiło, że to bardzo ważne) ...tych badań nie robiłam wcześniej, bo lekarka powiedziała, że jest za mały i wynik nie będzie miarodajny :) :kotek:

ja jestem z Pani doktor bardzo zadowolona, widać, że ma serce do Korka (i on do niej też :201461 ) i fajne jest to, że mogę zawsze zadzwonić (ona od razu wie, o jakiego kotka chodzi) ...zwłaszcza w początkowym okresie, kiedy bardzo się o niego bałam dużo mi to dało :201461 i Wy oczywiście też !

kaarolina1

 
Posty: 537
Od: Śro sie 01, 2018 14:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kasiek1510, kicalka i 185 gości