Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 29, 2018 5:53 Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Mam w domu 2 letnią kotkę. Początkowo załatwiała się tylko do kuwety, ale po jakichś 2 miesiącach osikała mi dosyć porządnie łóżko. Wymieniłam je, żeby dalej nie kusiło, ale niestety nie poskutkowało. Kotka załatwia się do kuwety, ale gdy tylko nadarzy się okazja sika na materac lub coś innego (ostatnio padło na zeszyt rozłożony na laptopie - na szczęście zeszyt był gruby). Bardzo często budzę się z mokrą plamą po kocimoczu :(
Rozważam wypuszczenie kotki na dwór (mieszkam na wsi, ale przy dosyć ruchliwej drodze, więc trochę się boję). Poza tym kotka jest nie wysterylizowana. Jednak w zimę problem by powrócił, bo kot na dworze nie przezimuje :/
Potrzebuję pomocy! Mój pokój nie jest mój... wszystko muszę chować, nie śpię na prześcieradle, bo to bardziej pobudza ją do sikania i nie mam już żadnej nieosikanej kołdry...

Kociemame

 
Posty: 1
Od: Nie lip 29, 2018 5:35

Post » Nie lip 29, 2018 9:37 Re: Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Dlaczego kotka nie jest po zabiegu kastracji?
ser_Kociątko
 

Post » Nie lip 29, 2018 9:38 Re: Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Przede wszystkim wysterylizuj kotkę. :)
Kiedy ustabilizuje się poziom hormonów, powinno być o niebo lepiej.
Po drugie zbadaj mocz kici - sprawdź, czy jest zdrowa.
Po trzecie, spróbuj jej zaproponować dodatkową kuwetę z jakimś miękkim wsadem, np. gazetami albo podkładami sanitarnymi z apteki. U mnie taka zdaje egzamin koncertowo: kot, który w trakcie choroby posikiwał po kątach, również na szmatki i papiery, dał się namówić na lanie do takiej właśnie kuwetki z podkładami.
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23795
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie lip 29, 2018 9:45 Re: Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Ja bym jednak zaczęła od badań, jeśli kotka ma zapalenie pęcherza, to najpierw wyleczyć, potem kastrować.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie lip 29, 2018 12:04 Re: Kocie siuśki. Co zrobić z łobuziarą?

Kociemame pisze: Rozważam wypuszczenie kotki na dwór

Rozważ też od razu co zrobisz z miotem kociąt które 65 dni po wypuszczeniu urodzi twoja kotka :roll:
I koniecznie zastanów się co zrobisz z kolenym miotem urodzonym jakieś 3,5-4 miesiące po tym pierwszym.
Nie jestem złośliwa. Tak po prostu będzie.
Kotkę trzeba jak najszybciej przebadać: krew, mocz, USG, a potem wykastrować.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 521 gości