sterylizacja sikanie w ubranku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 23, 2018 9:39 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

A ja biegnę uspokoić, że to o czym pisze ewar wprawdzie może się zdarzyć, ale nie jest regułą. Brzuszki moich trzech szylkretek zagoiły się bez żadnych problemów. Czego i twojej życzę. :ok:

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lip 23, 2018 10:25 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Napisałam, ale nie chciałam straszyć. W przypadku pierwszej kotki byłam głupia i przekonywano mnie, że tak ma być, a to nieprawda. Kotka cierpiała. Susie ( ruda kotka teraz w DS -ie u Rakei) miała w dodatku uczulenie na neomycynę, a to jej wetka aplikowała i było jeszcze gorzej. Wszystkie szylcie, bure, czarne, krówki...itd, a było tego dziesiątki nie miały najmniejszych problemów. O uczuleniu na nici czytałam też na forum i dlatego uprzedziłam.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro lip 25, 2018 16:10 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Kotka dwa dni juz bez ubranka, wylizala sie tam troche i tyle , nie interesuje sie szwami. Kot odzyl, wszystko ladnie sie goi, nie dostala uczulenia , wet tez mowil o uczuleniu na nici ze moze wyjsc, zeby sprawdzac i ze coraz wiecej kotow ma. W sobote jedziemy na zdjecie szwów. A i juz nam chcial wcisnac royal canin dla sterylizowanych :D

Chaton8

 
Posty: 86
Od: Nie lip 01, 2018 14:50

Post » Śro lip 25, 2018 16:18 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

No, proszę. Wszystko dobrze, cieszę się bardzo. Moje kotki mają szwy rozpuszczalne, ale niektórzy weci specjalnie szyją nierozpuszczalnymi, bo wtedy mają pewność, że kotka trafi do kontroli. Tak słyszałam. Stosuje się też zszywki. Wygląda strasznie, widziałam na zdjęciu, ale ponoć tylko tak wygląda. Jest to alternatywa dla uczuleniowców, tak myślę.
Fajnie, że wiesz, że RC, a w ogóle każda karma dla sterylizowanych to :wink: Kiedyś, w głupocie swej odchudzałam dwie kotki karmą light :oops: Bardzo po niej przytyły.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw lip 26, 2018 14:57 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Kot sie zacząl dziwnie zachowywac , jakby rui dostawala, od wczoraj jej sie nasila, łazi non-stop mialcząc, mizia sie, nocy nie dalo sie przespac, zazwyczaj spi normalnie, mialczala po nocy tylko podczas rui. Bierze koniec ogona w pysk i go tak trzyma. Jeszcze tylko brakuje zeby sie zaczela wypinac. Wiem ze kot po sterylizacji moze miec ruje od 3 jajnika ale ponoc nie tak od razu. Czy to mozliwe ze mozg kota sie "nie przestawił" jeszcze po sterylizacji? No nie wiem co o tym myslec.

Chaton8

 
Posty: 86
Od: Nie lip 01, 2018 14:50

Post » Czw lip 26, 2018 15:04 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

A jesteś pewna, że to była kastracja z wycięciem macicy i jajników a nie tylko sterylizacja?
ser_Kociątko
 

Post » Czw lip 26, 2018 15:29 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Tak mówił wet, mówił tez ze jajniki macica były bardzo przerosniete.

Chaton8

 
Posty: 86
Od: Nie lip 01, 2018 14:50

Post » Czw lip 26, 2018 15:32 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Przyznam, że żadna z moich kotek nie miała takich objawów. Słyszałam o "syndromie trzeciego jajnika", ale to raczej nie występuje tak bezpośrednio po sterylizacji. Masz możliwość zadzwonienia do weta i pogadania z nim?

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw lip 26, 2018 15:36 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Pojutrze idziemy na kontrole wiec i tak bede z nim rozmawiać , poobserwuje jeszcze jutro jak to sie rozwinie, poza tym kotu nic nie jest, szwów tez nie rusza.

Chaton8

 
Posty: 86
Od: Nie lip 01, 2018 14:50

Post » Czw lip 26, 2018 15:42 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

I tak zrób. Może to jeszcze hormony buzują w organiźmie...

Wawe

 
Posty: 9314
Od: Pt wrz 24, 2004 21:14
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw lip 26, 2018 16:47 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Szczerze mówiąc to przy tylu sterylizowanych przeze mnie kotkach z niczym podobnym się nie spotkałam. Ponoć u kocurów hormony długo się wypłukują i co mnie zdumiało ogromnie to to, że kocur jeszcze przez około dwa tygodnie po kastracji może być tatusiem 8O

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie lip 29, 2018 20:12 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

z kotem wszystko ok, wet powiadzial ze moze tak byc ze cyklicznie bedzie miala objawy ruji jeszcze jakis czas, przez hormony. W miedzyczasie sie troche uspokoila :)

Chaton8

 
Posty: 86
Od: Nie lip 01, 2018 14:50

Post » Pon lip 30, 2018 12:10 Re: sterylizacja sikanie w ubranku

Moja kotka kilka dni po sterylce zaczęła obsikiwać wszystko dookoła (robiła to wcześniej w rui), wahania hormonów utrzymywały się przez miesiąc zanim się uspokoiła.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jacek1982, Silverblue i 266 gości