Kociak zaczal bardzo gubic siersc

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 15, 2018 20:53 Kociak zaczal bardzo gubic siersc

Nie wiem czy to zbieg okolicznosci, ale zmienilem karme jakies 6 tyg na mokra MAC's Cat + suche Feringa Sterilised.
Wczesniej byla mokra GranataPet DeliCatessen + sucha Acana Regionals Grasslands, ale byly problemy z utrzymaniem wagi po kastracji.

Teraz waga chyba wraca do normy, ale leci mu zdecydowanie wiecej klakow i to mnie martwi.

Nie wiem czy to po zmianie karmy czy po prostu taka pora roku? Za rok skonczy roczek, wiec nie wiem czy tak po prostu w lecie jest czy mu brakuje czegos?

Powinienem suplementowac? Czytam, ze tran z lososia z omega 3 i 6 podawac?

miguel007

 
Posty: 44
Od: Pt gru 08, 2017 14:51

Post » Nie lip 15, 2018 21:36 Re: Kociak zaczal bardzo gubic siersc

lato jest wyjątkowo gorące, więc kot chyba się rozbiera. Ja mam tak x4. Wszędzie tumany klaków

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15037
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lip 16, 2018 1:44 Re: Kociak zaczal bardzo gubic siersc

A czemu sucha Feringa w wersji Sterilised? Kot ma tendencję do wysokiego pH moczu?
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon lip 16, 2018 20:48 Re: Kociak zaczal bardzo gubic siersc

Niestety po kastracji blyskawicznie zaczal przybierac na wadze. Dwoch wet zalezilo przejsc natychmiast na karme sterilised.
pH moczu mial sprawdzane przed zmiana karmy na sterilised i mial blisko gornej granicy, ale nie przekroczone.

miguel007

 
Posty: 44
Od: Pt gru 08, 2017 14:51

Post » Pon lip 16, 2018 23:10 Re: Kociak zaczal bardzo gubic siersc

A jakie dokładnie było to pH moczu? Bo normy zwłaszcza w tej materii to rzecz dość płynna.
Przy pH 6,0 (i niższym) mogą zacząć się wytrącać oksalaty. Są nierozpuszczalne i niebezpieczne. pH 6,5 jest jeszcze dość bezpieczne i obniżanie go za pomocą karm czy suplementów może się źle skończyć.
Co do wagi. Koty nie potrzebują karmy dla kastratów aby nie przybierać na wadze. Potrzebują raczej więcej ruchu, ewentualnie zmiany dawkowania karmy ale zdecydowanie nie karmy dla kastratów. Zaś w przypadku Feringi najbardziej w oczy rzuciło mi się, że ma w składzie metioninę. To ją mocno odróżnia od karmy "zwykłej" tej samej firmy.

Przy okazji karm. Podstawą żywienia kotów powinno być mokre jedzenie zaś sucha karma powinna być jedynie dodatkiem. Można nawet z niej całkowicie zrezygnować. Sucha karma sprzyja chorobom nerek i pęcherza.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 226 gości