Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 14, 2018 16:25 Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Witam serdecznie :)

Mam taki problem, mianowicie 10 dni temu moja księżna Aurora miała zabieg sterylizacji.
Kotka po półtorej doby doszła do siebie. Apetyt był bez zarzutów od początku. Wiadomo, przez pryzmat kubraczka ciągle leżała była niechętna do zabaw czy chodzenia. Po 3 dniach zaczęła sama schodzić z łóżka (wielką poduszką zrobiłem jej pseudo schodki żeby nie zeskakiwała)...Zabieg był w środę a w sobotę w nocy zaczęło się miauczenie takie zawodzenie lekko mówiąc, w sumie to było by urocze gdyby nie fakt, że moja kotka miauczała tylko w czasie pierwszej rui (tak przegapiłem bo miała dziwną ruję 3-5 dniową nawet wet był w szoku z całego przebiegu rui ale nie o tym temat) lub jak czegoś mocno chciała (jeść, pić czy się poprzytulać) no i też sprawdzałem głód, pragnienie czy potrzebę bliskości, był spokój ducha ponieważ jak tylko miauczała to brałem ją na ręce lub na łóżko i się przytulała - milkła.

Ale dziś po 10 dniach od zabiegu byłem (ponownie) na kontroli i wet powiedział, że rana pięknie się zagoiła i uznał iż można zdjąć kubraczek. Po powrocie do domu zaczęła miauczeć i ciagle chodzi i miauczy i teraz nie wiem o co jej biega boję się również, że licząc ranę moze sobie cos zrobić lub skacząc, do tego jest jeszcze Król Julian który wraz z Księżną Aurorą się od małego wychowywały ale mimo to On jest w zabawie dość hm agresywny? Więc boję się że może jej coś zrobić. Julek waży 5,5kg jest wielki ale ma dobrą budowę ciala a Ona waży 2,6 kg i od początku była miniaturowa :ryk: .
Kotki maja rok i 4 miesiące.

Czy mam się czym martwić??? :|

Radzixu

 
Posty: 3
Od: Sob lip 14, 2018 16:11

Post » Sob lip 14, 2018 16:29 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Kotka miała usunięte jajniki i macicę? dopytaj weta.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 14, 2018 16:46 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Wiem na ten moment ze wycinali jej cysty bo mimo ze kazali mi podawac jej tabletki wyvmciszajace ruje okazalo sie ze zaczynala sie jej ruja :( nie moge teraz sie dodzwonic do Nich.
A to podczas sterylizacji wycina sie albo to albo to?

Radzixu

 
Posty: 3
Od: Sob lip 14, 2018 16:11

Post » Sob lip 14, 2018 17:33 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Mądry wet usuwa wszystko. Ale są też tacy, którzy usuwają tylko jajniki, co jest największą możliwą bzdurą.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 14, 2018 18:48 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Jest jeszcze większa. Powiązanie jajowodow.... Wycinali cysty brzmi niepokojaco. Bo sugeruje że nie usunieto jajnikow.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lip 14, 2018 19:10 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

:( w takim razie w poniedzialek pojde i sie rozmówię z tym wetem który przeprowadzał zabieg

Radzixu

 
Posty: 3
Od: Sob lip 14, 2018 16:11

Post » Sob lip 14, 2018 21:28 Re: Czy Ktoś Wie? Kotka Ciągle Miauczy po Sterylce

Blue pisze:Jest jeszcze większa. Powiązanie jajowodow.... Wycinali cysty brzmi niepokojaco. Bo sugeruje że nie usunieto jajnikow.

Tak, niestety niektóre konowały rzeczywiście tak robią. :roll:
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 201 gości