Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 09, 2018 23:23 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

I jeszcze - pomyślałabym mimo wszystko, o drugiej kuwecie z innym zwirkiem, nie drewnianym.
A zasikany parkiet dobrze wyczyść, zapastowac i spryskac na przykład Urine Off. Można na jakiś czas rozłożyć tam gazety i folię. Może to mało estetyczne, ale zabezpiecza podłogę. Ja miałam przez jakus czas przedpokój wyłożony folią aluminiową, żeby zniechęcić Kotka do sikania pod drzwiami.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Wto lip 10, 2018 10:59 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Już to wielokrotnie na forum pisałam - byłam swego czasu pod wrażeniem interwencji pewnego kociego psychologa: Otóż problem podsikującego kota (był zdrowy, a podsikiwanie miało charakter problemu behawioralnego) rozwiązała ogromna - naprawdę ogromna - kuweta (a właściwie pojemnik) wypełniona drobniutkim, zbrylającym się żwirkiem betonitowym.

14 lat to u kota wiek podeszły, ale jeszcze nie sędziwy. To jeszcze nie jest kocia długowieczność :) Z moich obserwacji wynika, że kot robi się naprawdę stary tak bliżej dwudziestki.

A jeśli chodzi o leczenie struwitów, to Stomachari przeprowadziła naprawdę szczegółową kwerendę i sama ma spore doświadczenie, tak więc warto przeczytać uważnie wszystkie jej posty na ten temat, są dużą pomocą.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Nie lip 22, 2018 11:42 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Cześć Wam, zmieniłam weterynarza.
Wykonał on USG i badania krwi. Okazało się że kot żadnych kamieni nie ma. Ma zmianę na błonie śluzowej pęcherza wielkości 1,5cm na 1,5cm oraz leukopenie :( Senior dostał kilka zastrzyków w zeszłym tygodniu, które jej nie zmniejszyły więc weterynarz powiedział, że to może być nowotwór. Dostał lek stosowany przy nowotworach, który przy okazji jest silnym lekiem przeciwzapalnym i dziś na kontroli zmiana się zmniejszyła. Zastanawiam się czy Urinary podawane tak długo mogło wywołać zapalenie? Już ją wywaliłam i teraz oba dostają prawie same mięso. Trzymajcie kciuki żeby dalsza terapia tym środkiem przyniosła efekt - kolejna kontrola w czwartek.
Dziękuję Wam też za wszystkie odpowiedzi <3

Jaga.W

 
Posty: 4
Od: Pon lip 09, 2018 15:50

Post » Nie lip 22, 2018 18:11 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Kciuki za kotulca!!
Wątek tęczowych kotów do adopcji: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=164847

Madie

Avatar użytkownika
 
Posty: 4540
Od: Pon wrz 10, 2007 17:35
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lip 22, 2018 18:40 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Jak to dobrze, że zmieniłaś weta.

MaryLux

 
Posty: 159313
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lip 22, 2018 22:34 Re: Problem z seniorem. Sikanie na buty. Wet bezradny.

Jaga.W pisze: Zastanawiam się czy Urinary podawane tak długo mogło wywołać zapalenie?

Nie słyszałam i nie czytałam o takim efekcie karmy typu Urinary.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, skaz i 241 gości