Zaczerwieniona trzecia powieka i slinotok

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 09, 2018 4:46 Zaczerwieniona trzecia powieka i slinotok

Kochani prosze pomozcie!
Kot mojej corki sie rozchorowal. Trzecia powieka w prawym oku jest wysunieta zaczerwiwniona i jakby podpuchnieta, do tego bardzo sie slini.
Wet stwierdzil zapalenie spojowki i przepisal krople Tobradex.
Ja podejzewalam kalciwiroze ale pecherzykow czy nadzerek brak. Kot oddycha glosno jakby mial gluta w gardle,ale zadnego kataru nie ma. Apetyt dopisuje. Macie moze pomysly co to moze byc? I straszne pytanie, ale czy moze to bycniebezpieczne dla 8 letniego dziecka ? ( nie chce pakowac go do klatki bez powodu). Dziekuje Wam bardzo za pomoc.

nazira

 
Posty: 2400
Od: Śro gru 21, 2005 9:22
Lokalizacja: Bad Vöslau / Austria

Post » Pon lip 09, 2018 5:55 Re: Zaczerwieniona trzecia powieka i slinotok

Nie sądzę by to było cokolwiek groźnego dla dziecka. Wyglada na rozwijający się katar koci. Kot nie upolowal jakiegoś dziwnego owada? Nie miał kontaktu z chemią domową?

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon lip 09, 2018 8:49 Re: Zaczerwieniona trzecia powieka i slinotok

Co do owada nie jestem pewna. Mieszkamy na wsi. Nowej chemii nie stosuje. Mozliwe, ze przywleklam cos od veta z kotka po wycieciu guza. Ona jest odseparowana w wielkiej klacie ale kontakt mialy . Zadnej opuchlizny czy zaczerwienienia nie widac, w paszczy tez nic chyba ze w gardle...

nazira

 
Posty: 2400
Od: Śro gru 21, 2005 9:22
Lokalizacja: Bad Vöslau / Austria




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg, Szeska, Zeeni i 266 gości