Kot załatwia się na łóżku

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 07, 2018 12:12 Kot załatwia się na łóżku

Wiem, temat wałkowany nie raz. Sprawa ma sie tak, że siostra ma dorosłe dwa koty - jeden w typie MCO a drugi to krówka fundacyjna. Obie dziewuchy, dogadują się. Krówka zaczęła od paru tygodni sikać na łóżko, przy czym raz robi do kuwety a raz nie. Poleciłam siostrze, żeby najpierw zbadała ją czy przypadkiem problem nie jest urologiczny (bo na moje oko pewnie coś tam się może dziać), ale zasugerowała, że problem zaczął się kiedy w życiu siostry pojawił się nowy mężczyzna i zaczął u niej bywać na noc.
Nadal zaleciłam jej badania, ale czy faktycznie sterylizowany kot może w ten sposób pokazywać, że nie jest zadowolony z "nowego domownika"? Facet nie ma problemu z kotami, jak bywa u niej to bawi się z nimi, one też go nie unikają. Krówka nigdy nie była kotem przytulakiem na noc, za to ta w typie MCO chętnie przychodzi w nocy poprzytulać się.

No i pytanie czy jeśli to jakaś zazdrość, to czy raczej nie sikała mu na ubrania albo buty? Pierwszy raz spotkałam się z taką sytuacją.
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lip 07, 2018 12:19 Re: Kot załatwia się na łóżku

Kotkę trzeba tak czy owak przebadać. Mocz, krew, USG. Jeśli nic nie wyjdzie, wtedy można szukać przyczyn na tle behawioralnym.

Oczywiście pojawienie się nowego mężczyzny mogło kotkę zdenerwować na tyle, że zaczęła sikać do łóżka. Czasem wystarczy, że kotu nie odpowiada woda po goleniu lub perfumy i pstryk, coś przeskakuje w głowie. Ale mimo wszystko, porządne badania są konieczne.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 07, 2018 12:31 Re: Kot załatwia się na łóżku

zbadać - podstawa

dopieszczać - nigdy za dużo i nigdy nie zaszkodzi
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Sob lip 07, 2018 12:38 Re: Kot załatwia się na łóżku

Czyli tak jak mówiłam, najpierw badania, a później doszukiwać się problemów behawioralnych.

Dam znać, co dalej, myślę, że siostra w tym tygodniu będzie gnała do weta na badania. Sugerowałam jej już, żeby najpierw wykluczyć choroby, ale teraz jestem pewna. DziękI!
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lip 12, 2018 22:15 Re: Kot załatwia się na łóżku

Update:

Stało się tak jak przypuszczałam, kot ma kamienie na nerkach. Dostała antybiotyk i karmę specjalistyczną. Szczególów nie znam.

Temat można zamknąć.
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 13, 2018 0:00 Re: Kot załatwia się na łóżku

Nie ma czegoś takiego jak karma specjalistyczna! Suchej się nie podaje przy chorobach nerek i pęcherza.
Wet chyba miał na myśli kryształy w pęcherzu? Trzeba sprawdzić dokładnie jakie. Mocz kotki był badany w jakimś dobrym laboratorium?
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 14, 2018 19:49 Re: Kot załatwia się na łóżku

milva b pisze:Nie ma czegoś takiego jak karma specjalistyczna! Suchej się nie podaje przy chorobach nerek i pęcherza.
Wet chyba miał na myśli kryształy w pęcherzu? Trzeba sprawdzić dokładnie jakie. Mocz kotki był badany w jakimś dobrym laboratorium?



ano


puk puk
jest tam kto?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pon lip 16, 2018 8:17 Re: Kot załatwia się na łóżku

Tak jak pisałam, nie znam szczegółów, bo nie mieszkam w okolicy. Zakładam, że poszła do weta, z którego zawsze korzystała do tej pory. Kot dostał jakiś antybiotyk, probiotyk i tyle wiem. W tym tygodniu ma iść na kontrolę.
My Little Coon :)
Salem i Dreamcia :)

Nirris

 
Posty: 1558
Od: Czw mar 25, 2010 12:38
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 16, 2018 9:32 Re: Kot załatwia się na łóżku

:strach:
Przypuszczam, że bez żadnych badań wet faszeruje kota jakimś kompletnie niedobranym antybiotykiem w ciemno i każe karmić weterynaryjnym royalem......
A to tylko pogorszy stan kota na dłuższą metę.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 217 gości