Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lip 07, 2018 9:04 Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Jestem obecnie na wakacjach, a moim kotem zajmuje się znajoma, u której kot się wychował i jest ona u mnie często, więc powinien ją jako tako znać. Jest jednak olbrzymi problem - kociak nie chce jeść. Suchą i mokrą karmę obchodzi szerokim łukiem, nie tknie nawet przysmaków, dla których normalnie zrobiłby wszystko. Znajoma ledwie wmusiła mu parę chrupek na odkłaczanie. Strasznie się martwię, bo jak pisałam tu na forum, parę dni przed wyjazdem kot dwa razy zwymiotował, choć najprawdopodobniej nie było to nic groźnego, a jedynie efekt jego przejedzenia. Zachowuje się całkowicie normalnie, więc to raczej nie choroba ani zatrucie, ale wciąż nie chce nic jeść. Trwało to cały wczorajszy dzień. Jak myślicie, czy kot odmawia jedzenia, bo za mną tęskni? I co można zrobić, żeby cokolwiek zjadł?

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

Post » Sob lip 07, 2018 10:20 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Najwyraźniej te wymioty to nie było tylko przejedzenie, ale coś poważniejszego. Ja bym nie czekała leciała dziś z kotem do weta. Jutro niedziela, gabinety pozamykane. Jeśli będziecie zwlekać do poniedziałku to może być za późno. Nie wiadomo co się z kotem dzieje, nie można ignorować faktu, że kot przestał całkiem jeść.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 07, 2018 11:34 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Właśnie próbuję jakoś zorganizować tego weta, u mnie w mieście jest pogotowie weterynaryjne, więc jutro czynne, ale im szybciej tym lepiej. Dziś z kotem jeszcze gorzej, zwymiotował, zrobił kupę na środku pokoju i dalej nie chce nic jeść. Nawet jeśli to tylko lęk separacyjny czy coś takiego, to koniecznie trzeba go przebadać.

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

Post » Sob lip 07, 2018 12:14 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Z opisu nie wygląda to na lęk separacyjny. Krew i RTG, USG trzeba zrobić jak najszybciej.

Przypuszczam też, że trzeba kota nawodnić i odżywić dożylnie. Konieczny więc będzie wenflon.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 07, 2018 12:18 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Znajoma była u najbliższego weterynarza i powiedział, że to normalne przy tęsknocie, bez żadnych badań. Próbuję ją przekonać, żeby poszła do innego, ale wątpię, czy to zrobi, bo jest przekonana, że ten weterynarz ma rację.

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

Post » Sob lip 07, 2018 12:34 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

skąd jesteś?
pytam, bo niefajnie by było aby kot marnie trafił na weta

a wyraxnie dzieje się coś złego
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Sob lip 07, 2018 13:07 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Kinnia pisze:skąd jesteś?
pytam, bo niefajnie by było aby kot marnie trafił na weta

a wyraxnie dzieje się coś złego


Świdnica, małe miasto koło Wrocławia. Weterynarz raczej nie jest zły, chodziłam do niego na początku na szczepienia, ale przekonałam znajomą, żeby poszła do innego, który cieszy się opinią najlepszego w mieście. Przez telefon powiedział, że zbada, więc wieczorem będzie wiadomo co i jak, bo przyjmuje od 17.

Ogólnie znajoma nagrała mi też filmik z kotem, jak warczy, kiedy do niego podchodzi. Nie wygląda na za bardzo chorego, biega jak przed nią ucieka i wskakuje na łóżko. Zrobił też małe zagłębienie (nie wiem jak to napisać) w suchej karmie, wiec możliwe, że przez noc coś zjadł i napił się przy tym. To pierwszy raz, jak zostaje sam, a wcześniej był strasznie rozpieszczany, więc nie zdziwiłabym się, gdyby to wszystko było objawem stresu. Niemniej jednak martwię się strasznie i zadbam o to, żeby kot był jak najlepiej przebadany.

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

Post » Sob lip 07, 2018 13:29 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Podpytaj alessandrę o wetów - ona też jest ze widnicy

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 07, 2018 15:50 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

MaryLux pisze:Podpytaj alessandrę o wetów - ona też jest ze widnicy

Ktoś mnie wolał do tablicy? :wink: już odpisałam na pw. Dziwne to zachowanie kotka :(

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lip 07, 2018 18:16 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Ja bym już dawno jechała z kotem do Wrocławia, jeśli wet na miejscu zignorował objawy u kota :(
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 07, 2018 19:06 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

milva b pisze:Ja bym już dawno jechała z kotem do Wrocławia, jeśli wet na miejscu zignorował objawy u kota :(

bym też

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lip 07, 2018 20:24 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Ja tam cudem namówiłam znajomą, żeby w ogóle poszła do drugiego weta, bo była przekonana, że dramatyzuję, więc Wrocław nie wchodzi w grę.

Już po wizycie, ten dla odmiany kota zbadał i powiedział, że to jednak najprawdopodobniej lęk separacyjny. Dał mu kroplówkę i powiedział, że jeśli dalej nie będzie jadł, to trzeba przyjść również jutro. Jestem już dużo spokojniejsza, bo w uzasadnioną badaniami diagnozę już bardziej wierzę, ale zobaczymy co będzie dalej.

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

Post » Sob lip 07, 2018 20:50 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Halavandrel pisze:Ja tam cudem namówiłam znajomą, żeby w ogóle poszła do drugiego weta, bo była przekonana, że dramatyzuję, więc Wrocław nie wchodzi w grę.

Już po wizycie, ten dla odmiany kota zbadał i powiedział, że to jednak najprawdopodobniej lęk separacyjny. Dał mu kroplówkę i powiedział, że jeśli dalej nie będzie jadł, to trzeba przyjść również jutro. Jestem już dużo spokojniejsza, bo w uzasadnioną badaniami diagnozę już bardziej wierzę, ale zobaczymy co będzie dalej.

Kciuki trzymamy :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob lip 07, 2018 21:40 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Halavandrel pisze:Ja tam cudem namówiłam znajomą, żeby w ogóle poszła do drugiego weta, bo była przekonana, że dramatyzuję, więc Wrocław nie wchodzi w grę.

Już po wizycie, ten dla odmiany kota zbadał i powiedział, że to jednak najprawdopodobniej lęk separacyjny. Dał mu kroplówkę i powiedział, że jeśli dalej nie będzie jadł, to trzeba przyjść również jutro. Jestem już dużo spokojniejsza, bo w uzasadnioną badaniami diagnozę już bardziej wierzę, ale zobaczymy co będzie dalej.

:ok: :ok: :ok:

MaryLux

 
Posty: 159720
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie lip 08, 2018 19:23 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Dziś już o wiele lepiej, kociak je praktycznie normalnie i jest dużo spokojniejszy. Wymiotować też nie wymiotuje. Nie mniej jednak dziękuję Wam wszystkim za pomoc. :kotek:

Halavandrel

 
Posty: 42
Od: Czw sty 18, 2018 4:40

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue i 531 gości