Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Śro lis 20, 2019 22:18 Re: Kot nie chce jeść - czy powodem jest tęsknota?

Podpinam się pod temat, nie chcę zakładać nowego a innego nie znalazłam sensownego.
Nie mam problemu z brakiem przyjmowania jedzenia a problemem behawioralnym (?) u mojego młodszego kota a mianowicie: mając suchą karmę nic się nie dzieje, je spokojnie, normalnie. Sytuacja zmienia się kiedy w misce ląduje mięso, ewentualnie większy kawałek z puszki. Kot jak opętany warczy, ucieka wlekąc za sobą kąski z miski. Domnieman po wyglądzie kiedy to zbieraliśmy z dt (chudzinka, przybiedniały i ogólnie średnio zdrowy) że nie dojadał, o pożywienie walczył. Miskę kładziono i który kot zdążył zjeść zjadł, reszta chodziła głodna. Z drugim kotem ten problem nie istnieje wcale. Je spokojnie, nigdy nie waczała, nie uciekła podczas posiłku. Tyle tylko, że od początku miała zapewniony posiłek bez walki o niego. Jest z nami od 2.5 miesiąca. Tylko tu mamy mały problem.
Czy istnieje szansa pomóc uporać się z tym strachem o jedzenie u młodej? Macie doświadczenie?
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 184 gości