Jak ją nakłonić do jedzenia?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 01, 2018 14:37 Jak ją nakłonić do jedzenia?

Kiciula, lat 3 zestresowała się bardzo nowym domownikiem. Wcześniej już miała czerwone dziąsła i powiększony węzeł chłonny, ale że w niczym jej nie przeszkadzało, a wizyta u weta to dla niej trauma jak głupki odkładaliśmy ten temat. Miesiąc temu pojawił się u Nas nowy kociak i kicia nie zniosła tego najlepiej. Na początku warczała na niego, ale to tyle. Po kilku dniach było lepiej, parę razy nawet go umyła, ale młody w międzyczasie się rozchorował i codziennie musiałam jeździć z nim do weterynarza. Od tego czasu Kicia z powrotem zaczęła warczeć,syczeć i powoli jadła co raz mniej, aż przestała jeść całkowicie. Nieważne jakie dostała jedzonko (suche, mokre, wymieszane, ulubione smaczki, na miseczce, na talerzyku, we wspólnym pokoju, w odosobnieniu, prosto z lodówki, podgrzane żeby mocniej pachniało) - nic. I tylko opadała bardziej z sił (100% pewności że nie je nie mieliśmy, bo nie mamy jej gdzie zamknąć (dodatkowo nie znosi być zamknięta więc nie chcieliśmy jej dodatkowo stresować), a pozostałe koty nie trzymają się tylko swoich misek). U weta zaczęło się od zapalenia dziąseł, pobrano krew. Potem testy na Felv i jakieś specjalne badanie z krwi sprawdzające trzustkę (jedno i drugie wyszło ok). w USG wątroba średnia, bilirubina mega wysoka - wetka mówi że od niejedzenia wątroba mogła się zacząć stłuszczać/ mogło wejść jakieś zapalenie + żółtaczka. Codziennie z nią jeździmy - kroplówki, pełno zastrzyków. Z dnia na dzień jest co raz żywsza (wkurzona tylko na wenflon w łapce) , ale jeść nie chce dalej (ani swojego jedzonka, ani Convalescence). Wetka dała przykaz karmienia strzykawką. Na kociaka ostatnio syczy już mniej, nawet się obwąchały ostatnio, ale młody we wtorek musi jechać na kontrolę i znów będzie pachnieć lecznicą.

Dodatkowo wczoraj podczas wizyty Pani Doktor podała w zastrzyku jakiś lek na poprawę apetytu (podaje się go co drugi dzień,ale nie mam go wpisanego w książeczce więc nie wiem co to było). Nie wiem na ile to może być ze sobą powiązane, ale od wczoraj zaczęła bardzo, bardzo, bardzo dużo pić wody. Aktualnie odsypia wizytę u weta, ale była już przy misce z wodą kilka razy - wetka kazała obserwować.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł - jak ją zachęcić do jedzenia i czym może być spowodowane te nagłe picie wody w tak dużej ilości? :( :( :( mi się już kończą pomysły - zwłaszcza że ona zawsze była dość wybredna i np. nie mam nawet co próbować podawać surowe mięso itp. :(

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54

Post » Nie lip 01, 2018 14:41 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Ten zastrzyk to może steryd?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lip 01, 2018 14:45 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Na apetyt podaję się np. Mirtagen. Ale wiadomo że przy kiepskich dziąsłach kot słabo je.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lip 01, 2018 14:57 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Odkąd dostaje antybiotyki to i zszedł jej ten powiększony węzeł chłonny i dziąsła są w dużo lepszym stanie. Aktualnie zdaje egzamin (dziś na to wpadliśmy dopiero) żeby do wody dosypać trochę Convalescence i pije - mamy plan powoli przygotowywać to co raz gęściejsze. Ale jeśli chodzi o zwykłe mokre, które jadła do tej pory to nie wykazuje żadnego zainteresowania.

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54

Post » Nie lip 01, 2018 15:05 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

A karmienie strzykawka? Puszki conva są dobre bo mocno kaloryczne. Żel complivit też poprawia apetyt. Nie wiadomo dlaczego ona nie je? To może ten mirtor warto? Mirtagen. To wet musi dać. Ale ważne jest zdiagnozowanie problemu.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84530
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lip 01, 2018 15:26 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Raczej nie je dlatego że zestresowała się nowym kotem i tym że pachniał lecznicą (która jej się źle kojarzy). Wetka też właśnie kazała convalescnece podawać strzykawką. Wzięłam od wetki też puszke którą polecała podobno mocno pachnącą i też właśnie wysoko kaloryczną, ale kompletnie nie była zainteresowana.

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54

Post » Nie lip 01, 2018 18:50 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Ale skoro ma czerwone dziąsła, to ewidentnie występuje jakieś podrażnienie. Normalnie koty takich nie mają. To też może przeszkadzać jej w jedzeniu.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie lip 01, 2018 19:16 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Tak, ale miała takie dziąsła jakiś czas zanim pojawił się nowy kot i jadła bez najmniejszego problemu. Aktualnie przez podawanie antybiotyków dziąsła też już nie są mocno czerwone jak wcześniej tylko leciutko.

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54

Post » Nie lip 01, 2018 19:18 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

A ona wykazuje jakiekolwiek zainteresowanie jedzeniem? Podchodzi do miski, obwąchuje? Czy nawet nie spojrzy jak nakładasz żarcie, totalny ignor?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie lip 01, 2018 19:30 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Najbardziej była zainteresowana na początku convalescence - co jakis czas obwąchiwała miseczkę - możliwe nawet że raz zjadła, ale pewności nie mam. Inne jedzonko jak postawię koło niej miskę to ewentualnie powącha.....i zakopie. Dodatkowo od wczoraj pije bardzo duże ilości wody i też nie wiem co może być tego powodem - mam tylko nadzieję że nie zaczyna się jakaś jazda z nerkami :(

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54

Post » Śro lip 18, 2018 9:08 Re: Jak ją nakłonić do jedzenia?

Kicia niestety po 3 tygodniach walki nie dała rady. Mam nadzieję, że za TM już nic ją nie boli.

Nektarynka

 
Posty: 27
Od: Nie cze 07, 2015 20:54




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, misiulka, skaz i 201 gości