Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradzić

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 26, 2018 17:12 Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradzić

Czy kocurek na poniższym zdjęciu wygląda zdrowo? Jeśli nie, to co powinno zaniepokoić?
Obrazek
To Bilu w dniu adopcji.
Temat założyłam, aby pomóc osobie, która zadała mi pytanie dotyczące tego zdjęcia na PW, a nie chcę wprowadzić swoją odpowiedzią tej osoby w błąd. Nie chcę też wprost napisać, czego dotyczyło pytanie, bo nie chciałabym sugerować ewentualnych odpowiedzi.
Ostatnio edytowano Wto cze 26, 2018 18:07 przez Bestol, łącznie edytowano 2 razy
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 26, 2018 17:15 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Trudno się jednoznacznie wypowiadać widząc kota z jednej strony tylko, ale pewnie by mnie zastanowiła zrudziała miejscami sierść.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 26, 2018 17:26 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Pytanie forumowiczki właśnie dotyczyło sierści i faktycznie Bilu był cały rudawo-czekoladowy. Martwiłam się, że przekazałam naszej koleżance złą informację, że u kocurków taka rudawo-czekoladowa sierść nie jest objawem zdrowia. Nie potrafię jednak odpowiedzieć na pytanie, co może być przyczyną takiego koloru sierści u kocurków i czy w takim przypadku pomoże podawanie tauryny. Kotek widoczny na zdjęciu aktualnie jest czarny jak smoła, ale bardzo długo trwało zanim jego umaszczenie się zmieniło. Nie podawałam kotkowi samej tauryny, zmieniłam sposób żywienia i podawałam olej z łososia. Z tauryny w paście GimCat skorzystałam całkiem niedawno, ale Bilu był już czarny. Nie jestem żadnym fachowcem i może sama nawet nie wiem co odpowiedzieć na pytanie, co zrobiłam, że kolor kotka się zmienił, bo sama do końca tego nie wiem.
Zatem:
- co może być przyczyną takiego koloru u kocurów (bez względu na wiek)?
- czy podawanie tauryny może wpłynąć na zmianę koloru włosa na czarny?
- co w ogóle może wpłynąć na pozbycie się rudości?
Jak pisałam, sama nie umiem naszej forumowiczce udzielić odpowiedzi, bo jeszcze doradzę jakieś głupoty, zatem liczymy na Wasze rady :)
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 26, 2018 17:32 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Moja Mika na lato rudzieje, lekko, robi się po prostu jaśniejsza, taka czekoladowa. Jesienią i zimą jest cała czarna, albo w chłodne lata.
Natomiast ze znanych mi przyczyn rudawości futra są:
-pnn
-niedożywienie
-ubogie, mało wartościowe w substancje odżywcze jedzenie.
Pewnie jest jeszcze wiele innych i liczę na wypowiedzi innych osób.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 26, 2018 17:33 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Bestol pisze: Nie podawałam kotkowi samej tauryny, zmieniłam sposób żywienia i podawałam olej z łososia. Z tauryny w paście GimCat skorzystałam całkiem niedawno, ale Bilu był już czarny.

No to masz odpowiedź :wink:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 26, 2018 17:34 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Skoro już wiadomo, że o sierść kocurów chodzi pozwolę zmienić sobie temat wątku. I bardzo w imieniu moim i nie tylko moim proszę o wskazówki.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 26, 2018 17:35 Re: Czy kocurek na zdjęciu w poście wygląda zdrowo

Większość znanych mi kotów wolnożyjących/ ze schronisk miała taki zrudziały kolor sierści ze względu na zarobaczenie i/lub ubogą dietę. Do Smarti do DT trafiła przeraźliwie chuda, zabiedzona koteczka ze Szczytna, nazywaliśmy ją Syjamką, bo była biała/ kremowa ze zrudziałymi właśnie łapkami/ uszkami/ ogonkiem, jeśli dobrze pamiętam.
Po wyczyszczeniu kota i odkarmieniu okazała się zwykłym pingwinkiem, biała z czarnymi uszkami i łapkami ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto cze 26, 2018 17:37 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kocurów - dlaczego i jak zara

Aaa no i koty rudzieją też czasem od słońca faktycznie, latem. Ale to nie każdy egzemplarz.
I jak Marzenia mówi, to też może być objaw PNN, ale mi się właśnie wydaje, że to przez zaburzony system wchłaniania pierwiastków. minerałów z pokarmu.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto cze 26, 2018 17:43 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kocurów - dlaczego i jak zara

Szalony Kot pisze:Aaa no i koty rudzieją też czasem od słońca faktycznie, latem. Ale to nie każdy egzemplarz.
I jak Marzenia mówi, to też może być objaw PNN, ale mi się właśnie wydaje, że to przez zaburzony system wchłaniania pierwiastków. minerałów z pokarmu.

Na zdjęciu wygl;ąda na młodego kociaka, więc chyba pnn jest teoretycznie prawdopodobna.
Ale już jest w sumie odpowiedź - olej z łososia i zmiana odżywiania pomogły, kocio sczarniał, czyli niedobory miał.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 26, 2018 18:08 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

Bilu na zdjęciu miał ok. 2 miesiące. Nie śmiejcie się proszę ze mnie. Co to znaczy pnn? Szczerze nie wiem :oops:
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 26, 2018 18:14 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

Przewlekła niewydolność nerek.

Ja u takiego maluszka podejrzewałabym robaki i nieodpowiednią dietę.
Jak do Ciebie trafił to tak wyglądał? Był już po odrobaczeniu czy dopiero u Ciebie? Skąd trafił?

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto cze 26, 2018 18:14 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

Bestol pisze:Bilu na zdjęciu miał ok. 2 miesiące. Nie śmiejcie się proszę ze mnie. Co to znaczy pnn? Szczerze nie wiem :oops:

To masz szczęście. Przewlekła niewydolność nerek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto cze 26, 2018 18:32 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

Generalnie podpisuję się pod powyższym, ale też nie u każdego kota i zależy co ma na myśli mówiąc "zrudziały".
Mój Hades niewychodzący, wyniki cacy, zdrowy, od małego był czekoladowy, szczególnie latem. Przy większej dawce światła po prostu wybija się ta kasztanowo-ruda poświata.

Obrazek

Ten z fotki to York Chocolate Cat i mój krótkowłosy europejczyk dokładnie takie umaszczenie posiada, delikatnie zrudziałe i u niego to zupełnie normalnie.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" Mark Twain

MegGrey

Avatar użytkownika
 
Posty: 253
Od: Pon lis 23, 2015 12:54

Post » Wto cze 26, 2018 18:49 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

Szalony Kot Bilu trafił do mnie z fundacji. Gdy go adoptowałam wyglądał dokładnie tak, jak na zdjęciu. Mówili, że był odrobaczony, ale nie dostałam informacji kiedy, bo nie dostałam żadnej książeczki zdrowia. Zalecili jednak odrobaczanie po adopcji i tak też zrobiłam. Wet kazał mu podawać Vetfood Immunactiv bo trochę kichał i smarkolił po adopcji.
Przepiękny kotek na zdjęciu MegGrey. Tylko w moim przypadku Bilu zrobił się całkiem czarny, ale to dachowiec. Osoba, która pytała mnie o to, czy podawać taurynę, żeby kot zrobił się czarny nie mówiła, czy ma kotka rasowego. Wiem, że jej kot jest dorosły. Być może kolor czekoladowy jej kota to taka uroda. Dałam jej namiar na ten wątek, może się odezwie.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1805
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

Post » Wto cze 26, 2018 18:53 Re: Rudawa sierść u "czarnych" kotów - dlaczego i jak zaradz

To obstawiam, że musiał być odrobaczony w fundacji "dopiero co", u Ciebie druga tura odrobaczenia + odpowiednia dieta i udało się "przyczarnić" futerko ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kotcsg i 249 gości