Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 21, 2018 15:45 Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Witam! Mam roczna kotkę, która właśnie przeżywa swoją pierwszą rujke. Podanie provery przez 3 dni nic nie pomogło, konsultacja u weterynarza: kazał podać jeszcze przez 2 dni (czyli w sumie 5) i jak nie przejdzie, to robimy sterylke. Na moje wątpliwości stwierdził, że 'będzie tylko trochę bardziej krwawic'
Stąd moje pytanie - czy są jakieś inne metody zatrzymania rujki poza tymi tabletkami? Słyszałam o jakichś zastrzykach, ale nie bardzo wiem jak to wszystko działa... Help - co robić?
Boimy się ją w tym stanie kroić, a 5 tabletka dziś zazyta i efektu nie widać...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

eMPe

 
Posty: 143
Od: Czw cze 30, 2011 17:55

Post » Czw cze 21, 2018 15:50 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

A nie można po prostu poczekać, aż ta ruja się skończy i wtedy robić zabieg? Skąd ten pośpiech?
I w ogole co to za wet, który aż tak faszeruje kota hormonami?
Zastanawiałaś się może nad konsultacją u innego weterynarza? Bo zachowanie tego Twojego jest trochę dziwne 8O.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw cze 21, 2018 16:02 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Właśnie wybieramy się jutro do innego, jesli nie będzie poprawy po dzisiejszej tabletce... Ale chcieliśmy zasięgnąć informacji u doświadczonych posiadaczy kotów...
Jakie są wogole alternatywy? Oprócz provery - co powstrzymuje rujke?
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

eMPe

 
Posty: 143
Od: Czw cze 30, 2011 17:55

Post » Czw cze 21, 2018 16:31 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Nie wiem, nigdy nie musiałam tego robić, ale mój wet twierdzi, że sterylkę da się zrobić nawet w rujce. Czytałam, że rujka może przerodzić się w permanentną.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 21, 2018 17:28 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

ewar pisze:Nie wiem, nigdy nie musiałam tego robić, ale mój wet twierdzi, że sterylkę da się zrobić nawet w rujce. Czytałam, że rujka może przerodzić się w permanentną.

Pierwsza też?
Chociaż pierwsza rujka w wieku 1 roku to późno trochę.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw cze 21, 2018 17:45 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Z własnego doświadczenia powiem tak: Provera wycisza. Ja podawałam 2x dziennie przez 5 dni, 6 i 7 dzień po jednej tabletce.
To może być enta ruja tylko kotka może nie zachowywała się tak dosadnie rujkowo. Moja dostawała średnio raz na 3 miesiące i bywało z tym różnie. Czasem cichutkie, wręcz niezauważalne, ale bywały okresy kiedy to było nie do zniesienia.
Nasza vetka nie chciała kroić w rui, coś tam mówiła, że bardziej ryzykowne, kocica otumaniona burzą hormonów i lepiej poczekać.

Chikita

 
Posty: 6316
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw cze 21, 2018 17:49 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Mój wet (dr Krawczyk z Torunia) też mówił, że jeśli nie ma wyraźnego wskazania, to lepiej robić sterylkę po zakończeniu ruji, bo w jej trakcie narządy rodne są mocniej ukrwione.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw cze 21, 2018 18:16 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Ciachać w rujce może tylko naprawdę doświadczony wet. Czasem nie ma wyjścia, jak chociażby w przypadku dzikich kotek.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw cze 21, 2018 18:27 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Ale kotka autorki nie jest dzika, i z postow nie wynika, by coś jej zagrażało. Dlatego nie rozumiem, czemu jej wet tak się spieszy. Przecież kilka dni później nie zrobi aż takiej różnicy, a kotka dużo lepiej zniesie zabieg.
Ta wypowiedź weta, że najwyżej bedzie trochę bardziej krwawić jest niepokojaca :conf:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw cze 21, 2018 18:36 Re: Czym powstrzymać rujke, a sterylka

Wcale nie twierdzę, że musi ją sterylizować natychmiast. Napisałam tylko, że to jest możliwe, a w przypadku dzikich kotek praktycznie nie ma wyjścia. Zabieg taki powierzyłabym tylko zaufanemu wetowi, mój takim jest.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 200 gości