Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw cze 21, 2018 17:33 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Jak nie wiesz co ona jej podaje to zawsze pytaj! Przecież to Twoj kot i Ty za to płacisz. Masz pełne prawo wiedzieć.
Na Twoim miejscu bym się zastanowiła nad zmianą weta :|.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Czw cze 21, 2018 17:40 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Nie poradzę Ci w kwestiach merytorycznych, ale wszystko wskazuje, że trzeba zmienić weta. Żaden porządny wet nie daje zastrzyków w kark i nie raczy poinformować, co kotu podaje.
Pytanie o to, czy kotka się wysiusiała w trakcie usg świadczy, że aparat jest do kitu albo wetka nie potrafi zinterpetować obrazu - albo jedno i drugie. Usg powinno też pokazać zbite masy w jelitach, a ona ocenia to na wymac. A to może być poważna sprawa. U mojego kota skończyło się operacją. Na usg powinna też zobaczyć jak wyglądają nerki.
Niewielu wetów goli łapki przed pobraniem krwi - wystarczy lekko przyciąć sierść nożyczkami.
Podawanie leków bez diagnozy to kolejny minus. I brak reakcji na duszności - echo serca się kłania.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw cze 21, 2018 18:32 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Nie chcę kota już jutro wozić do weterynarza. Poczekam, jeśli jutro nic się nie poprawi to pojadę wieczorem do innego. Kicia strasznie nie lubi jazd samochodem jak i w ogóle opuszczania swojego kochanego domku. Nawet na balkon boi się wychodzić. Mała boi-dupka. Staram się ją nie narażać na jakikolwiek stres, dlatego wybrałam bliższego weterynarza i może był błąd.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw cze 21, 2018 19:04 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Doraźnie, jeżeli kot nie robi kupalka, można podać parafinę (jak dobrze pójdzie to sama zliże z palca). Parafina nie powinna zaszkodzić, a da poślizg.
Zmiana weta jest dobrym pomysłem. Nie bardzo mi się podoba podawanie leków w ciemno. Mamy na forum dział "weci polecani", zajrzyj, może jest jakiś polecany weterynarz w twojej miejscowości.

Co do karmienia, barf jest do ogarnięcia, moje pannice barfują już od kilku lat. Jak człowiek dojdzie do wprawy to odmierzenie suplementów zajmuje chwilę (krojenie mięsa trochę dłużej :wink: ). Przy kocie który miał problemy jelitowe polecam.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33052
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw cze 21, 2018 20:17 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Tak na marginesie: masz prawo żądać (i do tego zachęcam), aby wszystkie zastrzyki były robione w tylną łapę kota a nie w kark (najlepiej zawsze w tę samą łapę). Każdy zastrzyk zwiększa ryzyko mięsaka poiniekcyjnego, który w najlepszym razie daje się usunąć z olbrzymim marginesem. W praktyce łapę często się amputuje i kot dalej żyje, ale jeśli mięsak wystąpi na karku, to już koniec...
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 21, 2018 20:58 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Kot zwymiotował kłakami, ale nadal wymiotuje pianą. Czy lekarka mogła dać jej za dużo parafiny? Dała prawie cała strzykawkę. Miałam wrażenie, że za dużo, ale nie znam się. Strasznie się boję.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw cze 21, 2018 21:58 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

A w wymiocinach dużo tych kłaków? Bo już wcześniej chodziło mi po głowie, że złogi w jelitach mogą wynikać z zakłaczenia, a skoro kot wymiotuje sierścią, to tym bardziej bym się przyjrzała sprawie.
Brak apetytu też pasuje.
Kłaki w jelitach dość dobrze wychodzą na RTG z kontrastem.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 21, 2018 23:28 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Kłaków sporo, taka kiełbaska. Tylko cały czas kicia potrząsa głową jakby miała coś w pyszczku. Ma przez to odruchy wymiotne. Sprawdzalam jej czy cos tam ma, ale jest czysto. Wiec troche nie rozumiem co sie dzieje. Przed chwilą zrobila kupe rowniez z klakami. Kicia zrobila sie weselsza, ale od czasu do czasu ma te odruchy i cos pocieknie z pyska. Kicia troche zjadla i byla przerwa z wymiotami. Jak to żarełko się chyba strawilo, znowu zwymiotowała, ale jedzenia już nie było. Zrobiła siusiu. Jesli to wszystko bylo winą zaklaczenia, to kot niezly zart mi zrobil. Myslalam, że stosowanie pasty odklaczajacej starczy, ale jednak okazalo sie, ze trzeba moja kicie jeszcze czesac.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt cze 22, 2018 0:06 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

A jaką pastę na kłaki stosujesz i jak często?
Zakłaczone jelita to stan zagrożenia życia. Ja bym jeszcze nie świętowała. Bywa tak, że kot oddaje stolec, wydaje się że jelita drożne, a kłaki i tak zalegają. I zbijają się, gromadzą, po czym nagle jest pogorszenie. Tak mniej więcej wygląda to u kota z tego wątku: viewtopic.php?f=1&t=184354&start=120 (RTG z kontrastem i chyba trafna diagnoza padły dopiero na ostatniej stronie wątku). U niego zwykła ilość pasty na kłaki nie wystarczy, bo kot wręcz maniakalnie się wylizuje.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pt cze 22, 2018 3:02 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Ona ma podrażniony przełyk i przewód pokarmowy od wymiotów i kłaków. Między posiłkami podawaj jej wywar z siemenia lnianego (łyżka ziarna na pół szklanki wrzątku, odcedzona po godzinie) - jednorazowo 1-2 ml.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt cze 22, 2018 6:32 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Ale przynajmniem dobrze, że kotka wyrzygała kłaka i już jej nie zalega. Trzeba jej teraz pomoc pozbyć się reszty.
A wetka się niezbyt popisała :|.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Pt cze 22, 2018 6:36 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Kicia przestała wymiotować. Pastę stosuje od firmy GimCat. Jakąś rekomendowaną przez weterynarzy.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt cze 22, 2018 7:42 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

No i klops. Kicia dostała rujki. Miauczy, ociera się o wszystko, przewraca się po podłodze. Współczuję jej. Wszystko się tak zebrało w jeden tydzień.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt cze 22, 2018 8:12 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Rozejrzyj się za porządnym wetem, który będzie monitorował jej zdrowie i wyznaczy odpowiedni czas sterylki. I broń Boże nie zgadzaj się na zastrzyk hormnoalny wyciszający rujkę! Jest szkodliwy. Gdyby miała permanentną, używa się do tego tabletek provery, też od weta.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt cze 22, 2018 16:10 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Nerki,złogi w jelitach?PO

Na zakłaczenie rewelacyjnie sprawdza się Bezopet. Nie ma porównania ze skutecznością innych past.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], skaz i 196 gości