Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob cze 23, 2018 9:25 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

U mnie jedzą Feringę, ale tylko Kitten, i bardzo im smakuje. Inne smaki, te dla dorosłych już mniej.
Milva B
Obrazek
Nasze Koty: http://www.divine-cats.eu

milva b

Avatar użytkownika
 
Posty: 5596
Od: Czw mar 30, 2006 21:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob cze 23, 2018 9:32 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

U mnie koty jedzą 3 smaki Feringi dla dorosłych.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10656
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Sob cze 23, 2018 17:01 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

80 zł u weta za tubkę Bezo-Pet? No to niezłą ma marżę ten wet. U mojego weta Bezo-Pet kosztuje 60 zł. Na Allegro, jak mówicie,jeszcze taniej. Tym lepiej. Bo naprawdę to jest pasta wszechczasów.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Sob cze 23, 2018 19:02 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

U mnie wszystkie 3 koty bardzo chętnie jedzą Feringę, różne smaki.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Sob cze 23, 2018 20:42 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Kotka je już normalnie. Dodałam jej trochę surowego indyka do jedzenia i bardzo jej smakowało. Zaczęła pić jak kiedyś. Biega i jest ciekawska. I chyba podejmę się trudu Barfa. Zamówię tą gotową mieszankę suplementów i spróbuje. Jeśli zauważę, że kot lepiej wygląda i czuje się lepiej, to postaram się karmić tak ją już ciągle.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Sob cze 23, 2018 22:23 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Trzymam kciuki za Twoją kicię :ok:.
I cieszę się, że ma taką odpowiedzialną opiekunkę :201461
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Nie cze 24, 2018 19:32 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Gabrysian, bardzo dobra decyzja, wierz mi, nasze wszystkie koty barfują w 90% i naprawdę to się bardzo przekłada na witalność, jakość sierści, porządek w kuwecie (kupki suche i małe - tak jest na barfie). E.a.s.y barf jest bardziej chwalony przez osoby, które używaja gotowego suplementu niż Felini Complete (sama się na ten temat nie wypowiem, bo używam naturalnych suplementów)
Podawaj od czasu do czasu Colon C (czyli babkę płecznik, dostępna w każdej aptece). Wtedy kicia będzie miała naturalny błonnik, który bardzo ładnie i nieinwazyjnie przetyka kota na bieżąco. Ja daję średnio dwa razy w tygodniu po pół łyżeczki od herbaty.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Pon cze 25, 2018 23:56 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Był spokój jeden dzień. No i dzisiaj, dokładniej przed chwilą Lunka wysikała się na dywanik w łazience. Jak pierwszy raz była u mnie, łazienkowy dywanik był pierwszym miejscem jej dwóch "kuwetkowych" wpadek. Po tym wyprałam ten dywanik 2 razy. Nie mam pojęcia czy to było rujkowe podsiknięcie czy siusianie normalne, bo weszłam do łazienki podczas zakopywanka. Kicia w ciągu dnia normalnie się załatwiała do kuwety, zrobiła kupę, siusiu, jadła, piła i bawiła się, jak na przyzwoitego kota przystało. I nagle ni stąd ni zowąd. Koty są dla mnie totalną zagadką. Ma czystą kuwetę, żwirek, którego używam od początku jej życia. Stresu raczej nie przeżyła. Nie mam pojęcia od czego to było. Nie pije jakoś więcej ani nie wylizuje sobie pupy.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto cze 26, 2018 0:58 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Kotki w rui sikają wszędzie. Ciesz się, że tylko ten dywanik. Moja pionowo na półki z książkami lała.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14666
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto cze 26, 2018 1:09 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

mziel52 pisze:Kotki w rui sikają wszędzie. Ciesz się, że tylko ten dywanik. Moja pionowo na półki z książkami lała.

O matuchno 8O to jestem szcześciarą, że kicia tak delikatnie to znosi. Jesteśmy już umówione na zabieg za tydzień, więc mi pozostaje czekać i błagać, żeby nagle jej nie odbiło :D

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto cze 26, 2018 18:24 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

No i mamy znów problem. Kicia miała zaparcia, dałam jej laktulozę i parafinę to kupa poszła. Była spora to myślałam, że jelitka się przeczyściły. Wczoraj wieczorem już nie dawałam leków, bo miałam nadzieję, że wszystko się unormuje. Dzisiaj kupy znowu nie było. Czy nadal mam podawać leki? Nie chcę z nimi przesadzić, by kicia nie popadła w drugą skrajność.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto cze 26, 2018 18:46 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

A jakie puszki jej dajesz? Wiem, że zastanawiałaś się nad Feringą i to nie jest zła karma, ale ja porównując Feringę z Grau, wybieram Grau, ponieważ ma według mnie bardziej spoistą strukturę i dzięki temu można dodać do tej karmy dośc dużo ciepłej wody. W ten sposób nawadniasza kota, a po drugie rozluźniasz mu trochę zawartość jelit. Ewentualnie zamiast Grau polecam Granata Pet.

Moje koty robią/robiły kupy mniej więcej co drugi dzień. To jest uważane za normalne, jak kot je głównie mięso. Odchody naturalnie żywionego kota są małe, suche, praktycznie ich nie czuć i pojawiają się właśnie średnio co dwa dni. Tak wydalają kotowate w naturze.

Może Twoja kicia tak sobie przeczyściła jelita, że jeszcze jej się nowe odchody nie uformowały?

Nie przesadzałabym z ciągłym podawaniem laktulozy i parafiny, o ile nie ma jakiejś ostrej sytuacji, żeby jelita kota "nie rozleniwiły się".

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Wto cze 26, 2018 18:58 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Bezopet jest w krakvecie, ja tam kupuję.
Co do kupalka, moje pannice sadzają go w kuwecie co drugi dzień (są na barfie). Jeden dzień bez kupalka to jeszcze nie powód do paniki.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33157
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto cze 26, 2018 19:13 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Narazie mieszam jej jedzonko. Nie chcę zbyt szybko zmieniać jedzenia. Kupiłam u weterynarza dwie puszki Feringa Kurczak i mieszam jej z Felixem, który jadła. Zmartwiłam się, gdyż kicia zawsze robiła kupalka co jeden dzień zawsze o tej samej godzinie. Wczoraj zrobiła o 13 i dzisiaj czekałam o tej godzinie i nic nie było.
Zamówiłam mieszankę e.a.s.y barf i fontannę do picia dla kotka. Teraz czekamy na kuriera. Bardzo dziękuję za informację o tym, że koty na barfie mają trochę inne kupki. Powinnam zacząć trochę się edukować pod tym kierunkiem, bo przecież chcę przejść z Luna na barf.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro cze 27, 2018 16:10 Re: Kotka mało je/pije co jej jest?Totalne zakłaczenie.

Powinnam zmienić tytuł tego wątku na "W oczekiwaniu na kupę" :D Spytałam mojej sąsiadki, która zna się na kotach, czy może wymacać Lunie jelitka. Przyszła do mnie, wzięła kotkę i zaczęła macać jej brzuszek. Powiedziała, że ma zalegające coś w jelitach. Poinformowałam jej o sytuacji z poprzedniego dnia i była trochę zdziwiona. Przypuszcza, że nadal są to kłaki. Nie mam pojęcia co robić.

Gabrysian

 
Posty: 46
Od: Wto cze 19, 2018 16:18
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], kicalka, Silverblue, Szymkowa i 124 gości