Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 20, 2018 9:36 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Kotki bez kastracji szybciej się starzeją. A problem z utrzymywaniem moczu to jakiś mit...

A może sfinansuj zabieg z kieszonkowego? Kotka się męczy w rujkach...
ser_Kociątko
 

Post » Śro cze 20, 2018 9:51 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Grizylda, ale rodzice chcą wysterylizowac (wykastrować) kotkę? Czy raczej są przeciw? Bo, wybacz, ale nie mogę się już połapać, gupia ja :roll:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro cze 20, 2018 10:19 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Grizylda pisze:Dziękuję za pomoc. Rodzice uważają, że kotki po kastracji szybciej się starzeją i mają problemy z utrzymywaniem moczu. Nie mam pojęcia skąd mają te informacje, bo nigdy nie mieli kotów. A ja wiem, że po to się kastruje kotki niewychodzące, żeby uniknąć schorzeń narządów płciowych i uciążliwych rujek. Ale cóż. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :1luvu:

O, mnie tym nietrzymaniem moczu straszyła weterynarz. Dotarłam na same krańce internetu szukając czy to prawda. No wiec owszem, jak mówi internet, tak bywa, tylko u suk dużych ras, a nie kotek...
[img]http://wstaw.org/w/4OhS/[/img]

Araukaria

Avatar użytkownika
 
Posty: 23
Od: Pt lut 09, 2018 0:07

Post » Śro cze 20, 2018 11:59 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Muireade pisze:Grizylda, ale rodzice chcą wysterylizowac (wykastrować) kotkę? Czy raczej są przeciw? Bo, wybacz, ale nie mogę się już połapać, gupia ja :roll:


Nie chcą jej kastrować, a chcą sterylizować. Uważają, że całkowite usunięcie jajników i macicy jest niehumanitarne. A gdy im próbuje wytłumaczyć, że kot po sterylce nadal może mieć ropomacicza lub nawet rujki, mówią że naczytałam się bzdur.

Grizylda

 
Posty: 10
Od: Wto cze 19, 2018 10:28

Post » Śro cze 20, 2018 11:59 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Araukaria pisze:
Grizylda pisze:Dziękuję za pomoc. Rodzice uważają, że kotki po kastracji szybciej się starzeją i mają problemy z utrzymywaniem moczu. Nie mam pojęcia skąd mają te informacje, bo nigdy nie mieli kotów. A ja wiem, że po to się kastruje kotki niewychodzące, żeby uniknąć schorzeń narządów płciowych i uciążliwych rujek. Ale cóż. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam :1luvu:

O, mnie tym nietrzymaniem moczu straszyła weterynarz. Dotarłam na same krańce internetu szukając czy to prawda. No wiec owszem, jak mówi internet, tak bywa, tylko u suk dużych ras, a nie kotek...

A ja pamietam historię o kastrowanym kocurze, którego trzeba było cewnikować. Na pewno przez kastrację. Potem się okazało, że rzeczony kocur ma 20 lat i cewnikowany jest od roku....
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro cze 20, 2018 12:01 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

no to powiedz rodzicom, że ma sterylizację a u weta zrób kastrację :D
ser_Kociątko
 

Post » Śro cze 20, 2018 12:01 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Grizylda pisze:
Muireade pisze:Grizylda, ale rodzice chcą wysterylizowac (wykastrować) kotkę? Czy raczej są przeciw? Bo, wybacz, ale nie mogę się już połapać, gupia ja :roll:


Nie chcą jej kastrować, a chcą sterylizować. Uważają, że całkowite usunięcie jajników i macicy jest niehumanitarne. A gdy im próbuje wytłumaczyć, że kot po sterylce nadal może mieć ropomacicza lub nawet rujki, mówią że naczytałam się bzdur.

OJP, a Wasz wet nie może im wytlumaczyć ze chcą zrobić kotce krzywdę taką czesciową kastracją?
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro cze 20, 2018 12:02 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

ser_Kociątko pisze:no to powiedz rodzicom, że ma sterylizację a u weta zrób kastrację :D

No w sumie racja i problem z glowy :ok:
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

Post » Śro cze 20, 2018 13:32 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Moim zdaniem najlepiej jest używać fachowego nazewnictwa, wtedy unika się kłamania a każdy tłumaczy to sobie jak chce ;)

Co do powikłań kastracji. U suk jedną z konsekwencji pełnej kastracji bywa konieczność wykonania po jakimś czasie plastyki sromu. Ale nie słyszałam, żeby dotyczyło to kotek. Mają bądź co bądź troszkę inną budowę narządów płciowych. Zaś nietrzymanie moczu to chyba akurat wynik źle przeprowadzonego zabiegu (u kotek).
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Śro cze 20, 2018 13:40 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Najwyżej jak się nie nabiorą, że idziemy na "sterylizację", to wezmę to na własne koszta :P

Grizylda

 
Posty: 10
Od: Wto cze 19, 2018 10:28

Post » Śro cze 20, 2018 14:36 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

super :) to daj nam znać jak się sprawa rozwija :)
ser_Kociątko
 

Post » Śro cze 20, 2018 14:57 Re: Dziwne zachowanie kota i temat kastracji kotki

Wiem, że to nie jest sprawa na forum, ale jesteś pełnoletnia? Masz własne fundusze? Jesli tak to, o wiele łatwiej i lepiej dla kici.
Do cats eat bats?

Muireade

Avatar użytkownika
 
Posty: 1576
Od: Pon sie 08, 2016 17:26
Lokalizacja: Środek wiochy (pod Toruniem)

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 261 gości