kot niejadek.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro cze 20, 2018 22:58 Re: kot niejadek.

czyli uważasz że lepiej zamówić kilka sztuk na probe zanim kupię większą ilość [bo mam w planie kupić więcej ] żeby sprawdzić czy nie bedzie biegunki?

Mojego kota w ogóle cięzko bylo nauczyć jeść cokolwiek, bo do mnie trafił jak miał 5 miesięcy , jego poprzednia wlascicielka karmiła go puszką z biedry tą tanią całkiem...
pierwszy czas byla walka by zjadł cokolwiek innego.

miss-independent18

 
Posty: 15
Od: Pt mar 16, 2018 4:39

Post » Czw cze 21, 2018 2:48 Re: kot niejadek.

Tak, myślę że bezpieczniej będzie zacząć od małej ilości :)
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Czw cze 21, 2018 8:46 Re: kot niejadek.

Ponieważ kot na razie je tak mało, to ja bym kupiła startowy pakiet dobrej mokrej karmy w zooplusie. Na przykład Grau, GaranataPet, Feringa. Starczy na dłuższy czas dla jednego kota-niejadka, a w tym czasie może kot przekona się do jedzenia. O Animondzie mam złe zdanie, i nie tylko ja (wiele kotów ma po tej karmie biegunkę).

Kurczak rzadko smakuje kotom - jest po prostu za chudy, a kupowany w markecie ocieka wprost chemią, którą pakowane są kury w fermach - i koty to czują. Mieso dla kota musi być tłuste. Tłusta kaczka, tłusty indyk (np. uda, ewentualnie gulaszowe), poprzerastana wołowina. Z podrobów bym na razie w ogóle zrezygnowała, dopóki się kot bardziej nie przełamie. Moje wszystkie koty jedzą barfa od dziecka, ale za podrobami nigdy specjalnie nie przepadały. Poroby są potrzebne, ale można wprowadzać je póżniej, pomalutku.

Niektóre koty dadzą się namówić do jedzenia, jeśli "dosmaczy" się im miskę gęsim smalcem (tylko smalec musi być bez żadnych dodatków). Według mnie podawanie karmy złej jakości, zwłaszcza suchych trotów a la Purina, źle wpływa na apetyt kota (no i oczywiście na jego zdrowie). Koty bywają smakoszami, nie chodzi tylko o samo zaspokojenie głodu. Nieraz to obserwowałam u moich kotów.

Oczywiście bezwlędnie konieczna jest dokłądna diagnostyka kota-niejadka, tak jak poprzedniczki napisały.

Agnieszka2009

 
Posty: 499
Od: Sob sty 10, 2009 16:57

Post » Czw cze 21, 2018 15:16 Re: kot niejadek.

A sprawdzałaś może mokrą z Doliny Noteci? Moje kocię da się pokroić za saszetki. Tylko DN ma jakiś problem ostatnio chyba z produkcją. Nigdzie nie mogę dostać, nawet na allegro szczęśliwa kupiłam, a napisali, że jednak nie mają tyle...

olgolol

 
Posty: 44
Od: Nie sie 20, 2017 14:09

Post » Sob cze 23, 2018 18:05 Re: kot niejadek.

Cześć, to mój pierwszy post. Witam wszystkich :-) Jestem początkująca w świecie kotów.

Podepnę się pod pytanie, jak zachęcić kotka do jedzenia.
Mamy od kilku dni 4-miesięcznego kotka, w hodowli (FPL) był nauczony jeść i suche, i mokre. U nas natomiast wybrzydza, mimo że dostaje dokładnie to samo, co w poprzednim domu. Sucha karma jest dostępna całą dobę, ale zje raptem kilka chrupków. Mokre dajemy mu 2 razy dziennie. W porze jedzenia mały łasi się do nas, biega do kuchni z podniesionym ogonem, ale kiedy daję mu miskę z mokrym, powącha i chce zakopać, dopiero za jakiś czas przychodzi i podziubie trochę (z 10g jednorazowo). Mokre może być w miseczce cały dzień, mały nue rzuca się na jedzenie. Mamy problem, żeby zjadł choćby 100g mokrego dziennie... Najlepiej wchodzą mu rybne filetowki np. Cosmo, ale ponoć kot nie może być tylko na takiej karmie. Dostaje też Gussto, ale to co nie pachnie rybą, nie budzi większego zainteresowania. Poza tym kotek jest aktywny, bawi się, zaczepia nas, gania muchy, myje się, załatwia ładnie do kuwety (kupki w normie).
Jak go zachęcić do jedzenia? Jest bardzo szczuplutki, chyba nieco schudł przez te kilka dni. Hodowca mówi, że to może stres, ale kotek absolutnie nie wygląda na zestresowanego ani smutnego. Od początku czuje się u nas bardzo swobodnie. Brzuszek miękki, zaglądałam do pyszczka i nie widziałam nic niepokojącego.

Czy on wybrzydza? Może zmienia zęby i dlatego nie chce jeść? Dawałam mu już dobrze przemrożoną wołowinkę, kurczaka, wątróbkę (wszystko oczywiście rozmrozone i w temp. pokojowej) - zje kilka gram i to wszystko, reszta może leżeć w misce aż zaśmierdnie. Zjada dość chętnie tylko filetówki z ryby - nie wiem, czy możemy mu podawać tylko takie jedzenie, póki nie wróci mu apetyt? Nie chcemy go rozpieścić...
Z ciekawostek dodam, że ze smakiem wcina masło.

Persy

 
Posty: 2
Od: Sob cze 23, 2018 17:45

Post » Sob cze 23, 2018 22:03 Re: kot niejadek.

Spróbuj mu pokroić wołowinkę lub inne mięso i wymieszać z miękkim masłem. Ja tak robiłam gdy moja kicia nie chciała jeść mięsa. Mięso z masłem wcinała, aż jej się uszy trzęsły. Trzeba znaleźć sposób na zwierzaka.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Sob cze 23, 2018 22:34 Re: kot niejadek.

Dziękuję, jest to jakiś pomysł.
A czy mogę skropić jedzenie zawartością połowy kapsułki z Omega 3? Chodzi o kapsułki dla ludzi, w składzie jest olej z ryb i witamina E, pachnie jak tran. Z tego co wiem, koty także potrzebują kwasów Omega.

Persy

 
Posty: 2
Od: Sob cze 23, 2018 17:45

Post » Sob cze 23, 2018 23:10 Re: kot niejadek.

Tak. Możesz. Kotom jest zalecany olej rybny jako uzupełnienie.
Obrazek ObrazekObrazek
Tosia, Basti, Rudi

Do zobaczenia Matrisiu. ♥ ♥ ♥ Kocham Cię.

Bastet

Avatar użytkownika
 
Posty: 7603
Od: Pon paź 12, 2015 19:20

Post » Nie lip 08, 2018 19:45 Re: kot niejadek.

Pomysł z mieszaniem jedzenia w saszetkach z mięsem nie przeszedł :)
Kot był sprytniejszy. A może powinnam mu chociaż gotowane próbowac mieszać?

Kazde próby dawania mu obojętnie jakiego surowego jedzenia konczy się tym że zbieram po domu jego surowe mieso z miski.
Kurczaka gotowanego czasem ruszy ale zalezy od nastroju. Może mój kot ma taka naturę?
Teraz miał problem z raną, zmieniłam mu weta bo tamten nie budził zaufania.
Wet mówił że mój kot powinien ważyć ok 3-3,5 kg a waży 4200 i wygląda dobrze i nie jest za chudy :)

A z maslem jakimś zwykłym najzwyklejszym czy jakieś konkretne?

Dałabym wam zdjęcie mojego Franka ale nie wiem jak tu dodać :)

miss-independent18

 
Posty: 15
Od: Pt mar 16, 2018 4:39

Post » Nie lip 08, 2018 20:22 Re: kot niejadek.

Kot powinien ważyć adekwatnie do budowy.
Zgadza się, że uśredniona waga dla dachowców to w okolicach 3,5 kg, ale jeśli zwierzak ma mocny kościec, jest postawny, to będzie ważył więcej.
Optymalna waga to wtedy, kiedy widać wcięcie w talii a pod brzuchem nie wisi torba, jednocześnie kości nie sterczą a kręgosłup "nie tnie skóry".
Zaznaczam, że to opis dla typowego dachowca - smukłego, z krótką sierścią. Jakiekolwiek rysy typowe dla którejś z ras będą nieco zmieniały ten obraz.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: luty-1, skaz, taizu i 235 gości